درباره فیلم «ابلق» نرگس آبیار در جشنواره فیلم فجر

درباره فیلم «ابلق» نرگس آبیار در جشنواره فیلم فجر

فیلم ابلق جدید ترین محصول سینمایی نرگس آبیار است که به عنوان یکی از فیلم های نامزد راهیابی به بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که قرار است ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار شود، مطرح شده است.

در صورتی که فیلم ابلق نرگس آبیار بتواند به فهرست فیلم های سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر راه یابد، از این فیلم به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی سیمرغ بلورین در بخش های مختلف بازیگری و غیر بازیگری یاد کرده اند.

نرگس آبیار در جشنواره های قبلی، سیمرغ های بسیاری بدست آورد و به عنوان داور نیز نقش آفرینی کرده است. نرگس آبیار، بانوی توانمندی سینمای ایران، در مقام کارگردان نقش آفرینی می کند ونویسنده چیره دست محسوب می شود.

کتابهای بسیاری نگارش کرده و فیلم نامه نویس قهاری است. در فیلم شبی که ماه کامل شد، اگر چه بیگ پروداکشن نبود، اما توانست نظر منتقدان و تماشاگران را جلب کند و یکی از فیلم های موفق سال های اخیر قلمداد شود.

در خلاصه داستان فیلم ابلق آمده است: برای یک زن که در حاشیه شهری بزرگ با همسر و فرزندش زندگی می‌کند، ماجرایی رقم می‌خورد.

اکنون با فیلم ابلق نیز در تلاش است تا خاطره خوب شبی که ماه کامل شد را تکرار کند. در آن فیلم، الناز شاکردوست و هوتن شکیبا، توانستند سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد و زن جشنواره را به خانه ببرند. از همان ترکیب موفق، نرگس آبیار استفاده کرده تا دوباره در ابلق، آن ها را در کنار هم ببینیم.

این بار، بهرام رادان نیز به ترکیب اضافه شده است تا گیشه پر فروشی را برای ابلق در سال ۱۴۰۰ شمسی انتظار داشته باشیم. اگر سیمرغ بلورین متعددی نصیب ابلق نرگس آبیار شود، احتمالا کاندید اکران نوروزی خواهد بود. نوروزی که به خاطر کرونا، احتمالا مثل سابق نخواهد بود.

تهیه کننده فیلم ابلق

فیلم ابلق به کارگردانی نرگس آبیار، توسط محمد حسین قاسمی ، تهیه کنندگی شده است. محمد حسین قاسمی به عنوان تهیه کننده ابلق، همسر نرگس آبیار است. او سابقه فعالیت در کارگردانی تئاتر داشته و متولد سوم اردیبهشت سال پنجاه و چهار در شهرستان قم است و از نرگس آبیار کوچک تر است.

او فیلمی از مهران احمدی (سگ بند و مصادره) را نیز تهیه کنندگی کرده بود. در فیلم نفس نرگس آبیار نیز وی، تهیه کننده بود.

ابلق را معرف ابلک فارسی گفته اند که به حیوانی اطلاق می شود که دارای دو رنگ سیاه وسفید است. احتمالا در ابلق نرگس آبیار،روایتی از تضاد و تناقض و دو رنگی را شاهد باشیم.

عوامل فیلم ابلق

در فیلم سینمایی ابلق، علاوه بر الناز شاکردوست که در فیلم سینمایی تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده نیز در جشنواره سی و نهم حضور دارد، شاهد حضور هوتن شکیبا، بهرام رادان، مهران احمدی، گلاره عباسی، گیتی معینی و امین میری هستیم.

شادی کرم رودی، امین میری، سیاوش حکمت شعار، علی نفیسی، الهه اذکاری، شیماء ملکیان، علی روزبهانی، سارا اردلان، سحر اسدی، الهام حسامی، محبوبه نریمی‌سا، مهتا محدث، هادی آقابزرگی، روح الله آبیار، سعید بیگی، عفت رسولی، منصور نوری، فاطمه کریمیان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

سکانسی از حضور الناز شاکردوست. هوتن شکیبا و بهرام رادان در فیلم ابلق

طراح صحنه و لباس فیلم ابلق: محمدرضا شجاعی، طراح چهره پردازی فیلم ابلق: ایمان امیدواری، طراح اجرایی و گریم سه بعدی فیلم ابلق : محمد کلاهدوز، صدابردار: طاهر پیشوایی، طراحی و ترکیب صدا فیلم ابلق : سید علیرضا علویان، موسیقی فیلم ابلق : مسعود سخاوت دوست، طراح جلوه‌های بصری: فرید ناظرفصیحی، پست پروداکشن: ناصر سوقیان، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره چیان و برنا جمشیدی، عکاس: طاها آبیار، مدیر تولید: مسعود زمانی، مدیر تدارکات: حمید رضا سرپیران، سرپرست گروه کارگردانی و مدیر برنامه ریزی: روزبه سجادی حسینی، دستیار اول کارگردان: علیرضا هاشمی، دستیار اول فیلمبردار: هومن خلیلی، منشی صحنه: فاطمه رزاقی، دستیار طراح لباس: نیاز حمیدی، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیک، طراح بدلکاری: امیر بدری مشاور رسانه‌ای: مهسا همتی.

فیلمبرداری فیلم سینمایی ابلق توسط سامان لطیفیان انجام شده است. تدوین گر ابلق نیز توسط حمید نجفی راد صورت گرفته است. تدوین گر فیلم ابلق ، قبلا در فیلم شبی که ماه کامل شد و جاندار و بدون تاریخ بدون امضا و لاک قرمز نیز هنرنمایی کرده بود.

فیلم ابلق

نرگس آبیار در پشت صحنه فیم ابلق در تابستان ۹۹ در تهران

کارگردان فیلم سینمایی شیار و نفس، ۲۵ تیر ۹۹ اعلام کرد که فیلمبرداری ابلق تمام شده است. فیلم سینمایی ابلق، با نام «بی وقتی» مجوز ساخت گرفت اما در حین فیلمبرداری، نام دیگری برایش انتخاب شد.

النازشاکردوست در پشت صحنه فیلم ابلق

بخش عمده ای از لوکیشن فیلم ابلق در شمال تهران جلوی دوربین رفته است. ابلق، یک درام خانوادگی است. کشت و کشتارهایی که در شبی که ماه کامل شد دیدیم، در این فیلم دیده نمی شود و پریسا کرزیان نیز به نرگس آبیار در نگارش سناریو کمک کرده است.

النازشاکردوست در کنار هوتن شکیبا در فیلم تی تی

هوتن شکیبا بیش از ۶۶۶ هزار دنبال کننده در اینستاگرامش دارد. متن و حاشیه های این فیلم را در استوری ها و اینستانوشته های هوتن شکیبا پس از جشنواره سی و نهم مشاهده کنید.

هوتن شکیبا بازیگر در فیلم ابلق

گلاره عباسی از بازیگران فیلم ابلق، حدود ۲ میلیون دنبال کننده دارد و پس از اکران فیلم، بایستی منتظر اینستانوشته های گلاره عباسی درباره فیلم جدیدش باشیم.

نرگس آبیار از بازیگران ابلق

الناز شاکردوست، پرفالوئرترین صفحه اینستاگرام بازیگران فیلم ابلق نرگس آبیار را در اختیار دارد که در زمستان ۹۹ عازم تنگه جاه کوه شده است و عکس زیر را به اشتراک گذاشت. داستان فشن توریسم در ایران به روایت النازشاکردوست.

النازشاکردوست در تنگه چاه کوه

در صورت انتشار اطلاعات بیشتر درباره فیلم ابلق، در همین گفتار جزییات تکمیلی  به اشتراک گذاشته خواهد شد.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود