۱۶ ایموجی معروف که در فرهنگ ژاپن معنای متفاوتی دارند

۱۶ ایموجی معروف که در فرهنگ ژاپن معنای متفاوتی دارند

آیا می دانستید ایموجی ها که امروز جز ارکان اصلی دنیای تکنولوژی و پیام های ما در شبکه های اجتماعی به یکدیگر شده، در اصل ریشه ای ژاپنی دارد؟ امروزه در سرتاسر دنیا از انواع و اقسام ایموجی ها استفاده می کنیم. اما با این حال هنوز ایموجی های ژاپنی وجود دارند که در معنی آن ها دچار برداشت غلطی شدیم و طبق معنای اصلی از آن ها استفاده نمی کنیم. بیایید با هم به ۱۶ ایموجی ژاپنی و معنای درست آن ها نگاهی بیندازیم.

 

۱-

حروفی که در تصویر می بینید، حروف تصادفی نیستند که به صورت ایموجی درآمدند بلکه این ها به گروه های خونی اشاره دارند. در ژاپن و کره جنوبی مردم معتقدند که شخصیت و روابط همدیگر بستگی به نوع گروه خونی آن ها دارد. با اینکه هیچ مدرک علمی که این موضوع را اثبات کند وجود ندارد اما با اینحال قسمت مهمی از فرهنگ آن ها باقی مانده است.

 

۲-

در ژاپن یک باور عجیب وجود دارد.آن هم این که هر کس در شب روز اول سال نو، خواب کوه فوجی (کوهی در ژاپن)، پرنده شاهین و بادمجان را ببیند، سالی سراسر خوش بختی و خوش شانسی خواهد داشت! بنابر این بادمجان در کیبورد ژاپنی ها به معنی خوبی و شانس است.

 

۳-

تصویری که می بینید ایموجی یک دسر خوشمزه نیست. بلکه تصویری از یک یخ بستی است. این خوراکی محبوب در ژاپن اغلب با شربت و شیر شیرین شده تهیه می شود. در روزهای داغ تابستانی این خوراکی به بالاترین حد محبوبیت خود می رسد و هر مغازه ای که سعی می کند یک طعم بی نظیر از آن را در اختیار مردم قرار دهد.

 

۴-

از این ایموجی شاید بتوان تصویر یک گل آبی یا الماس را برداشت کرد. اما در ژاپن آن معنای کاملا متفاوتی دارد.این ایموجی معنی «زیبا» را می دهد و در فرهنگ ژاپن برای توصیف زیبایی ها استفاده می شود.

 

۵-

این ایموجی شاید در نگاه اول به شکل یک کلوچه معمولی باشد اما در واقع آن سنبی است که یک خوراکی محبوب ژاپنی است را نشان می دهد به این شیرینی برنجی سس سویا اضافه می شود تا عطر و طعم خوبی بگیرد و روی ذغال چوبی پخته می شود. زیر این کلوچه یک تکه جلبک دریایی وجود دارد تا نگه داری آن را آسان کند.

 

۶-

ایموجی زنی که دستهای خود را به شکل ضربدری نگه داشته اغلب برای بیان کلمه «نه» استفاده می شود. برعکس آن هم زنی است که دست خود را در بالای سر خود نگه داشته. حرف O در ژاپن بسیار مشابه به علامت تیک به معنای بله یا موافق بودن است. در ژاپن معلم ها هنگام تصحیح برگه های دانش آموزان از حرف O برای جواب های صحیح و از حرف X یا ضربدر برای جواب غلط استفاده می کنند.

 

۷-

در دنیا از این ایموجی برای نشان دادن حمایت یا موافق بودن با چیزی استفاده می شود. در ژاپن از عدد ۱۰۰ قرمز به عنوان نمره استفاده می شود و کسی که در امتحان به این عدد دست پیدا کند یعنی نمره کامل را گرفته است.

 

۸-

بخاطر اندازه کوچک این ایموجی آن را با برج ایفل اشتباه می گیرند. اما این نماد دومین برج بلند در ژاپن و برج توکیو است.

 

۹-

بعضی ممکن است از این ایموجی برای نشان دادن خانه یا یک ساختمان استفاده کنند. درحالی که این نماد اداره پست در ژاپن است. علامت قرمز در بالای ساختمان، علامت اداره پست در ژاپن را نشان می دهد.

 

۱۰-

این ایموجی به معنای تسوکیمی یا رسم دیدن ماه کامل در ژاپن است. رسمی که در آن برای بزرگداشت ماه در پاییز انجام می شود.کوفته برنج ژاپنی و گیاه مخصوص ژاپنی چیزهای معمولی هستند که در این جشن می بینیم.

 

۱۱-

این ایموجی را نباید با شکوفه گیلاس اشتباه گرفت. در واقع این نماد در مدارس ژاپن و به منظور تقدیر از کسی استفاده می شود که توانسته بسیار عالی عمل کند. از زمان ساخته شدن این نماد، مردم از آن برای مناسبت های مختلفی مانند روز مادر و ولنتاین از آن استفاده می کنند.

 

۱۲-

به دلیل یک افسانه قدیمی شب هفتم جولای، عاشقانه ترین شب سال محسوب می شود. در این مدت فستیوال استار راه می افتد. نماد آن نیز بامبوهایی است که کاغذهای رنگی به آن آویزان است که مردم آرزوهای خود را در آن نوشته اند. این ایموجی برای نشان دادن این فستیوال ساخته شده است.

 

۱۳-

بعضی ها شاید گیج شده باشند که این ایموجی معنی آتش را می دهد یا یک سوپ داغ. اما در حقیقت این ایموجی نماد تابستان داغ است. البته نقشه گوگل از این ایموجی برای نشان دادن استراحتگاه ها استفاده می کند.

 

۱۴-

این ایموجی فقط دو پرچم که بصورت ضربدری در کنار هم ایستاده اند را نشان نمی دهد بلکه نشان دهنده تعطیلات قانونی در ژاپن است. این ایموجی می تواند با ترکیب با باقی ایموجی ها رویدادهای آینده را نشان بدهد. برای مثال اگر این ایموجی همراه با ایموجی گیاه شبدر استفاده شود معنی جشن روز فضای سبز در ژاپن را می دهد.

 

۱۵-

ایموجی سه شاخه بامبو به همراه روبان تزئینات کاج و بامبو را نشان می دهد. در طول روزهای سال نو این ها را در بیرون از خانه می گذارند تا ارواح اجداد قبل به دیدن آن ها بیایند و سالی پر رونق را داشته باشند.

 

۱۶-

در فرهنگ غربی از این ایموجی برای نشان دادن کسی که استراحت می کند یا به فکر فرو رفته استفاده می کنند. در حالی که در ژاپن این نماد عذرخواهی و بخشش و عادت اصلی ژاپنی ها در شبانه روز است!

بیشتر بخوانید:

۱۲ ایموجی که معنی آن ها را اشتباه فهمیده بودیم!

ایموجی هایی که از اول از آن ها اشتباه استفاده کرده ایم!

منبع: brightside
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • ریحانه اسفند ۹, ۱۳۹۹

    یعنی واقعا بعضیا اینجوری فکر میکنن!!!

  • ممدرضا اسفند ۹, ۱۳۹۹

    اون بادمجونه (?) تو ایران (و البته اکثر کشورا) معنی دیگه داره.
    جالبه بدونم توی ژاپنی ایموجی تاکو (?) چی معنی میده!!!!?