۱۰ قانون عجیبی که کارکنان کاخ سلطنتی بریتانیا برای اخراج نشدن باید رعایت کنند

۱۰ قانون عجیبی که کارکنان کاخ سلطنتی بریتانیا برای اخراج نشدن باید رعایت کنند

ممکن است زندگی کردن با اعضای خانواده سلطنتی برای خیلی ها یک رویا باشد. با این حال کارکنان فعلی خانواده سلطنتی ممکن است خیلی با آن ها موافق نباشند. با اینکه آن ها این را یک افتخار می دانند ولی سختی کار و قوانین عجیبی برای آن ها وجود دارد که برای ما حتی غیرواقعی به نظر می رسد. حال با هم نگاهی به عجیب ترین این قوانین کاخ سلطنتی می اندازیم.

 

۱- تمیز کردن زمین

قبل از ساعت ۱۰ صبح، کارکنان حق ندارند برای تمیزی فرش ها از جاروبرقی استفاده کنند. پس به جای آن معمولا از تی کشیدن استفاده می کنند. این قانون برای این گذاشته شده است که کارکنان، اعضای خانواده سلطنتی را زودهنگام از خواب بیدار نکنند.

 

۲- راه رفتن روی فرش ها

جالب است بدانید راه رفتن از وسط فرش ممنوع است و تنها اعضای خانواده می توانند این کار را انجام دهند. کارکنان نیز باید از قسمت های کناری حرکت کنند. این کار فرش را تمیز نگه داشته و رد پای غیرضروری به جا نمی گذارد.

 

۳- تهیه قهوه

یکی دیگر از قوانین عجیب که کارکنان باید رعایت کنند سرو و تحویل قهوه به اعضای خانواده در یک پارچ نقره ای است. یکی از خدمتکاران باید قهوه را از ظرف داغ در این پارچ نقره ای رنگ بریزد، سپس پارچ توسط خدمتکار دیگری درون سینی قرار داده شده و به ملکه که در نزدیکی آن هاست تحویل می شود.

 

۴- برنامه ریزی برای فعالیت ها

پرستار بچه در کاخ سلطنتی فقط مسئولیت نگه داری از بچه ها را ندارد و باید درباره پیشنهادهایی که می خواهد به خانواده سلطنتی بدهد هم فکر کند. از او انتظار می رود به آن ها بگوید که چگونه وقتشان را با هم بگذرانند.

 

۵- استایل موها

اعضای خانواده سلطنتی باید در همه حال فوق العاده به نظر برسند. پس یک آرایشگر باید همیشه و در ۲۴ ساعت روز و هر روز هفته موجود باشد. این موضوع اینقدر برای آن ها حیاتی است که حتی بعد از به دنیا آمدن نوزادانشان نیز یک آرایشگر وجود تا به موهای وی سر و سامان دهد!

 

۶- کارکنان باید نامرئی باشند

یکی از قوانینی که هر خدمتکار در کاخ باید حواسش به آن باشد این است که نباید دیده یا شنیده شود. آن ها باید مطمئن باشند که مزاحم اعضای خانواده نمی شوند و باید به گوشه و کنار ها بروند و نامرئی باشند.

 

۷- کارکنان پرنس چارلز

پرنس چارلز کارهای زیادی برای خودش انجام نمی دهد. خدمتکاران لباس و جوراب های او را حاضر می کنند. آن ها حوله او را نیز پهن می کنند تا بتواند روی آن بشیند و آن را دور خود بپیچد. کارمندان حتی خمیردندان او را نیز روی مسواک می ریزند.

 

۸- تهیه غلات برای ملکه

خدمتکاران حتما باید غذای ملکه را در ظروف پلاستیکی برند تاپرور (Tupperware) حاضر کنند. چون ملکه معتقد است این نوع ظروف می تواند غذا را تازه تر نگه دارد.

 

۹- تا کردن پوشک بچه

این هم یکی از قوانینی است پرستار بچه باید تابعیت کند، آن ها باید پوشک بچه را تا کنند. حتی با اینکه غیرضروری و دمده تلقی می شود آن ها باید بدانند که این کار را چطور انجام دهند.

 

۱۰- پرستاران بچه لباس متفاوتی می پوشند

پرستاران بچه ها باید مراسم های مختلف مثل مراسم تعمید و عروسی ها لباس های مناسبی بپوشند. باید لباس های قدیمی و از مد افتاده که آن ها را شبیه به مری پاپینز می کند به تن کنند. برای مثال این لباس یک کلاه لبه دار و عینک سفیدی دارد. در هر صورت پرستاران نباید هر روز این لباس ها را بپوشند چون این لباس ها توجه مردم را جلب می کند. آن ها در روزهای معمولی همان لباسی را می پوشند که بقیه اعضای کارکنان می پوشند.

بیشتر بخوانید:

۱۵ شغل جالب و باورنکردنی که در خانواده ی سلطنتی بریتانیا وجود دارند

عشق و عاشقی در خاندان سلطنتی؛ زوج های سلطنتی بریتانیا چطور باهم آشنا شدند؟

منبع: brightside
بدون نظر

ورود