ماجرای پناهنده شدن دیگر ملی پوش جودوی ایران چیست؟

ماجرای پناهنده شدن دیگر ملی پوش جودوی ایران چیست؟

در تازه ترین جنجال ورزشی ایران، از دیروز شایعاتی در مورد پناهنده شدن یک جودکار ایرانی دیگر به گوش می رسید که بر اساس خبرهای رسانه های داخلی، این خبر تکذیب شده است. ماجرا مربوط به محمد محمدی بریمانلو است که برخی سفر او به ازبکستان را خروج او از کشور با قصد پناهندگی تلقی کرده بودند. اما خبرگزاری های داخلی مدعی شده اند که بریمانلو این موضوع را تکذیب کرده است.

از دیروز شایعاتی در مورد پناهندگی محمد محمدی بریمانلو به گوش می رسد که ظاهراً این ملی پوش شخصاً چنین موضوعی را تکذیب کرده است

به نقل از تسنیم نیوز، محمد محمدی بریمانلو در مورد شایعه پناهندگی خود چنین گفته است: «برای مسافرت چند روزه به ازبکستان آمدم و از فرصت استفاده کردم و با توجه به دوری ۲۰ ماهه از مسابقات، رقابت‌ های جودو گرند اسلم تاشکند را از نزدیک مشاهده کردم. به هیچ عنوان قصد پناهندگی ندارم و هر صحبتی راجع به پناهندگی به من مطرح شده است، کذب است. ویزای توریستی یک هفته‌ ای داشتم و از فرصت استفاده کردم تا برای تعطیلات و مشاهده مسابقات به ازبکستان آمدم. همه صحبت‌ ها در خصوص پناهندگی من دروغ است و صحت ندارد».

از دیروز شایعاتی در مورد پناهندگی محمد محمدی بریمانلو به گوش می رسد که ظاهراً این ملی پوش شخصاً چنین موضوعی را تکذیب کرده است

بریمانلو یک سال پیش نیز پس از اعزام نشدن به مسابقات جودوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در توکیو، از قصد خود برای خداحافظی از دنیای ورزش گفته بود و در یک پست اینستاگرامی نوشته بود: «به امید روزی که قلب‌هایمان واقعاً برای ورزش ایران بتپد». محمد محمدی بریمانلو ملی پوش جودوی ایران در وزن ۷۳ کیلوگرم بوده و مدال برنز جهان را در کارنامه دارد. فدراسیون جودو علت اعزام نشدن بریمانلو به مسابقات توکیو را صادر نشدن ویزا اعلام کرده بود در حالی که شایعه شده بود رویارویی با حریف اسراییلی دلیل عدم اعزام وی به توکیو بوده است. سعید مولایی دیگر ملی پوش جودوی ایران و هم دوره ای بریمانلو است که سال گذشته پناهنده شده و مدعی شد که مقامات تیم ملی او را وادار کرده اند با رقبای اسراییلی مسابقه ندهد.

از دیروز شایعاتی در مورد پناهندگی محمد محمدی بریمانلو به گوش می رسد که ظاهراً این ملی پوش شخصاً چنین موضوعی را تکذیب کرده است

این ادعاها توسط مقامات فدراسیون جودوی ایران رد شد اما در نهایت موجبات تعلیق فدراسیون جودوی ایران را فراهم کرد. محمد محمدی بریمانلو اهل بجنورد بوده و علاوه بر مدال برنز مسابقات جهانی باکو در سال ۲۰۱۸، مدال برنز بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را نیز در کارنامه دارد. پدر وی در فروردین ۱۳۹۷ به خاطر هیجان‌زدگی در حین تماشای مسابقات او دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

بیشتر بخوانید: تاریخچه کوتاهی از پناهنده شدن ورزشکاران در طول مسابقات ورزشی در سراسر جهان

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • فخری اسفند ۱۷, ۱۳۹۹

  سربازو بگو.
  به افغانستان پناهنده شده.
  و تو اینستا فیلمشو دیدم . مردم احمق به جا اینکه فکر کنن چرا مملکت به جایی رسیده حتی سرباز پناهنده میشه اونم افغانستان اومدن فحش میدن به افغانیا. چندسال پیش یادتون رفت ۵۰ نفر به کردستان عراق پناهنده شدن؟
  یا یادتون رفت بنیامین نتانیاهو مسخره میکرد ۳۵۰ هزار ایرانی درخواست دادن اسراییل به پناهندگی قبولشون کنه؟
  یا یادتون رفته بعد سوریه افغانستان سومین ملت پناهنده دنیا شدیم؟

  فکر کنین چرا وضع این شده

  • ایران اسفند ۱۸, ۱۳۹۹

   این که خوبه جمعیت حداقل کم میشه ولی باهات موافقم وضع بدیه