۱۲ شهر عجیب که تابحال اسم آن‌ها را هم نشنیده‌اید

۱۲ شهر عجیب که تابحال اسم آن‌ها را هم نشنیده‌اید

هر شهری در دنیا ویژگی‌های مختص به خودش را دارد. اما بعضی از آن‌ها خصوصیاتی دارند که باور کردن آن برایمان سخت است. بیاید با هم نگاهی به این شهرهای عجیب و غریب در دنیا بیندازیم.

۱- شهری که تعداد مردگان آن از زنده‌ها بیشتر است

کولما شهری در کالیفرنیا است که میزبانی ۱۷ قبرستان را به عهده دارد. افراد زنده این شهر نسبت به افراد غیرزنده نسبتی معادل ۱۰۰۰ به ۱ دارند. این اتفاق به این دلیل افتاده است که مقامات آمریکایی تصمیم گرفتند تا مکان تازه‌ای برای قبرستان‌های نزدیک سانفرانسیسکو پیدا کنند و آن‌ها به این شهر منتقل شدند.

۲- شهری در صخره

سیتینیل دی لاس بودگاس شهری در اسپانیاست که همه ساله توریست‌های زیادی از آن دیدن می‌کنند بخاطر این که آن در زیر سنگ بزرگی ساخته شده است. وقتی در خیابان‌های این شهر قدم می‌زنید به جای آسمان، سنگ در بالای سرتان می‌توانید ببینید. این سنگ به نظر در حال افتادن می‌رسد اما اینطور نیست و قرن‌هاست که به همین شکل ثابت مانده است.

۳- شهری در دریا

نِفت داشلاری شهری صنتعی در کشور آذربایجان است. این شهر در آب‌های آزاد و بالاتر از یک میدان نفتی ایجاد شده است. این شهر جمعیتی ندارد و افرادی که در آن حضور دارند برای کار به این شهر می‌آیند.

۴- شهر بیگانه‌ها

در سال ۱۹۴۷ یک سفینه فضایی در شهر رازول ایالت نیومکزیکو سقوط کرد. درباره این که واقعا چه اتفاقی افتاد بحث‌های زیادی وجود دارد ولی چیزی که الان مشخص است شناخته شدن رازول به عنوان شهر بیگانه‌هاست. مردم در این شهر جشنواره‌هایی با مضمون بیگانه‌ها برگزار می‌کنند و حتی شعبه مک دونالدی که در این شهر قرار دارد از تصاویر این بیگانه‌ها استفاده می‌کند.

۵- آبی رنگ‌ترین شهر

درها، دیوارها و حتی پله‌ها هم در این شهر آبی هستند. این شهر در مراکش واقع شده است.

۶- شهری زیر یک سقف

کل شهری در ویتیر آلاسکا، در یک ساختمان ۱۴ طبقه که قبلا جز تاسیسات نظامی به حساب می‌آمده جمع شده است. همچنین همه مغازه‌ها، ایستگاه پلیس، بیمارستان و کلیسا در یک جا جمع شده‌اند. هدف از این کار صرفه‌‎جویی در مصرف گرمایش بود زیرا هوا در این منطقه سرد و همراه با باد است. جمعیت این شهر فقط ۲۲۰ نفر است.

۷- شهری در غار

ماتما در تونس جنوبی شهری است که خانه‌های زیرزمینی در آن وجود دارد. در دهه ۱۹۷۰ خانه‌هایی روی سطح زمین ساخته شد اما مردم آن ترجیح دادند در خانه‌های اصلی و سنتی خود زندگی کنند.

۸- آخرین شهر آزاد

اسلب سیتی شهری در کالیفرنیا است که به سرگرمی‌ها و افراد بازنشسته در آن معروف است. مردم اینجا در ماشین‌ها و کلبه‌هایشان زندگی می‌کنند و بدون لوله کشی آب، برق و آدرس است. خدمات عمومی و مالیات و اجاره نیز وجود ندارد، این مشکلات همگی ناراحت کننده به نظر می‌رسد، اما بسیاری از کسانی که در این منطقه حضور دارند می‌گویند که از بودن در این شهر احساس راحتی می‌کنند و شهر خود را آخرین شهر آزاد آمریکا می‌نامند.

۹- شهر اتریشی در چین

چینی‌ها معروف به ساخت ماکت حرفه‌ای از هر چیزی هستند که بتوان به آن فکر کرد که این شامل شهرها نیز می‌شود. این باعث شده چینی‌ها بدون نیاز داشتن به ترک کشور به روستایی در اتریش به نام هالشتات بتوانند سفر کنند. ابتدا کلیسای آن ساخته شد و سپس خیابان‌ها که بسیار شبیه به نمونه اصلی آن هستند. اما نکته اینجاست قیمت املاک در هالشتات چینی بسیار گران‌تر از هالشتات اصلی است.

۱۰- جهنمی‌ترین شهر

ایالت میشیگان آمریکا جایی است که شما می‌توانید جهنم را در آن پیدا کنید. اسم اصلی این شهر معلوم نیست اما ساکنان از شکل جهنمی‌ای که این شهر دارد خوشحال هستند. در این شهر تابلوهایی با نوشته «به جهنم خوش آمدید» وجود دارد که نظر بسیاری از توریست‌ها را برای عکس انداختن با آن جلب کرده است. سوغات این شهر نیز ۱ اینچ مربع زمین جهنم است که به قیمت ۶.۶۶ دلار به فروش می‌رسد.

۱۱- شهری متعلق به دو کشور

شهرهایی وجود دارند که بین دو کشور تقسیم شده باشند و دیدن آن‌ها کمی غیرمعمول بنظر می‌رسد اما این شهری که می‌خواهیم الان نشانتان دهیم غیرمعمول‌ترین آن‌هاست. بوزینگن ام هوشرهاین یک منطقه برون بومی در سوئیس است که متعلق به آلمان می‎‌باشد. در مورد مناطق برون بومی و درون بومی در ویکیپدیا بیشتر بخوانید. از لحاظ اقتصادی این شهر بخشی از سوئیس به حساب می‌آید حال آنکه از نظر اداری این شهر بخشی از آلمان است. در این شهر از واحد پول فرانک که متعلق به سوئیس است استفاده می‌شود. دارای دو کد پستی آلمانی و سوئیسی است. شماره تلفن‌هایی که در این شهر استفاده می‌شوند هم آلمانی و هم سوئیسی هستند. تیم فوتبال بوزینگن تنها تیم فوتبالی آلمانی است که در لیگ سوئیس بازی می‌کند.

۱۲- شهری که نمی‌توانید در آن بمیرید

شهر لونگ‌یربین که واقع در مجمع‌الجزایر نروژ است یکی از شمالی‌ترین زیستگاه‌های انسانی است که شما در آن نمی‌توانید بمیرید. یک قبرستان در این شهر وجود دارد که از ۷۰ سال پیش تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است. دلیل این امر آب و هوای یخبندان این شهر است که از تجزیه اجساد مرده جلوگیری می‌کند و آن‌ها را به غذای حیوانات وحشی تبدیل می‌کند. آن‌هایی که در شرف مرگ قرار دارند به نروژ منتقل می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰: تهران دارای بیشترین صعود در میان گران‌ترین‌ها

منبع: brightside
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود