نوجوان نابغه‌ای که هم ردیف استیون هاوکینگ قرار گرفت

نوجوان نابغه‌ای که هم ردیف استیون هاوکینگ قرار گرفت

این نوجوان نابغه پس از تبدیل شدن به جوانترین همکار در انجمن سلطنتی هنر در لندن به افرادی مانند چارلز دیکنز، استیون هاوکینگ و دیوید اتنبرو پیوست. مونتی لرد ۱۵ ساله رکوردهای جهانی زیادی را شکسته و در مورد تحقیقات خود در تاثیرات استفاده از تکنولوژی در بچه‌ها هنگام خواب سخنرانی کرده است. دستاوردهای او اکنون توسط انجمن سلطنتی هنر شناخته شده است. این انجمن از درخشان‌ترین ذهن‌ها تشکیل شده و از پیشرفت و دانش اجتماعی حمایت می‌کند.

مونتی می‌گوید که از دریافت این دستاورد بسیار تعجب کرده و آن را باور نمی‌کند. این دانش آموز اضافه کرد: «این یک تجربه بسیار خوب است و باعث افتخار است و همکار شدن و خصوصا جوانترین نفر این انجمن بودن نیز برایم بسیار شگفت انگیز است.» مونتی دو سال گذشته را صرف کمک به کسانی کرده است که از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برند. او در ۱۴ سالگی موسسه خیریه Young Active Minds را راه‌اندازی کرد و هفته گذشته بوریس جانسون از این کارش تقدیر و تشکر کرد. سال گذشته مونتی لرد توانست عنوان ۱۲۹ کتاب را با شنیدن تنها خط اولشان تشخیص دهد و از این حیث رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

انجمن سلطنتی هنر، برای تشویق هنر و صنایع ساخته ابدا شده و در لندن مستقر است. این انجمن متعهد به یافتن راه حل‌های علمی برای برای چالش‌ها و اتفاقات در جامعه است. انجمن سلطنتی هنر در سال ۱۷۵۴ و توسط ویلیام شیپلی با عنوان انجمن هنر، صنایع و بازرگانی تاسیس شد. منشور سلطنتی در سال ۱۸۴۷ به این انجمن اعطا شد. سپس در سال ۱۹۰۸ حق استفاده از کلمه سلطنتی توسط پادشاه ادوارد هفتم به انجمن مذکور داده شد. این انجمن را به نام اختصار RSA هم می‌‌شناسند اما بیشتر از نام کامل آن استفاده می‌شود. از افرادی که در این انجمن حضور داشته‌اند می‌توان به چارلز دیکنز، استیون هاوکینگ، کارل ماکس، آدام اسمیت، بنجامین فرانکلین، نلسون ماندلا، ویلیام هوگارت، جان دیفر‌بیکر و تیم برنرز لی اشاره کرد. امروزه همکاران انجمن سلطنتی هنر از ۸۰ کشور در دنیا انتخاب می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

داستان باهوش ترین انسان تاریخ مدرن که زندگی اش در ۱۰ سالگی دگرگون شد

داستان زندگی باهوش ترین مرد تاریخ که تا به حال چیزی از او شنیده اید

منبع: mirror
دیجیاتو
یک نظر

ورود