حاشیه های آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۹؛ از لباس ایتالیایی رئیس جمهور تا کنایه رئیس بانک مرکزی

حاشیه های آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۹؛ از لباس ایتالیایی رئیس جمهور تا کنایه رئیس بانک مرکزی

آخرین جلسه هیات دولت در سال ٩٩ در محیط باز برگزار شد. سخنرانی رییس‌جمهوری در آخرین جلسه هیات دولت در سال ٩٩ با محوریت فعالیت های دولت در زمینه مهار ویروس کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در سال پیش رو که با بارش شدید باران همراه بود حاشیه های خاصی نیز به همراه داشت.

بارش شدید باران در زمان برگزاری این نشست، منجر به خیس شده کابینه دولت شد به طوری که حسن روحانی در پایان سخننانش به شوخی به وزیران گفت: “تا کامل خیس نشده‌اید، نکته پایانی را بگویم.”

نشست دوت در هوای بارانی

رئیس کل بانک مرکزی با انتشار ویدئویی از جلسه اخیر هیات دولت، به حواشی برگزاری این نشست خبری واکنشی کنایه‌آمیز نشان داد.

همتی در اینستاگرام خود نوشت: قبل از نشستن، به برنامه‌ریزان عزیز در دولت عرض کردم بارش باران در این هوا حتمی است ولی مثل برخی از تذکراتم در دولت جدی گرفته نشد.

کنایه رئیس بانک مرکزی

همچنین بارش شدید باران و وزش باد، منجر به کنار رفتن لباس آقای روحانی و مشخص شدن ایتالیایی بودن لباس آقای رئیس جمهور شد که این نکته از چشم عکاسان این نشست دور نماند.

لباس ایتالیایی روحانی

لباس ساخت ایتالیای حسن روحانی در هوای بارانی نهاد ریاست‌جمهوری و بعد از سخنرانی در جمع هیئت دولت

البته این نخستین حاشیه مربوط به خارجی بودن لباس های رئیس جمهور فعلی نیست؛ پیش از این نیز، حضور آقای روحانی در محموعه توچال، در حالی که یک لباس ورزشی  از برند Under Armor، ساخت کشور آمریکا به تن داشت بسیار خبرساز شده بود.

 

لباس خارجی روحانی

لباس آمریکایی آقای روحانی در بازدید از مجموعه توچال در سال ۹۷

حاشیه های مربوط به لباس های دولت تدبیر و امید فقط به رئیس جمهور مربوط نمیشود و پیش از این کفش های وزیر جوان روحانی نیز به سوژه داغ شبکه های مجازی تبدیل شده بود.

در تصویر منتشر شده از حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در نماز جمعه تهران کفش های وی که به گمانه زنی های کاربران فضای مجازی از جنس “چرم گراز” بوده و از ارزش بسیار زیادی برخوردار بوده اند، با حاشیه های فراوانی در فضای مجازی روبرو شد.

البته وزیر جوان کمی بعد با تکذیب این موضوع، اعلام کرد کفش هایش از جنس معمولی بوده و آنها را با قیمتی حدود سیصد هزار تومان خریداری کرده است.

 

کفش آذی جهرمی

براساس ادعاهای فضای مجازی قیمت این کفش ها به حدود ۴ میلیون تومان میرسد

۵ نظر

ورود

 • مرتضی اسفند ۲۸, ۱۳۹۹

  حالا این مردک کیه که لباس ایرانی رو کسر شأن خودش می‌دونه ؟ کاش زودتر زحمت کم کنه کلا از ایران بره تا دیگه نه خودش ناراحت باشه نه ما .

  • محب اسفند ۲۹, ۱۳۹۹

   حالا انگار لباس و کفش و ماشین و … عاقاتون همش ایرانیه.

 • حسین اسفند ۲۸, ۱۳۹۹

  ببخشید ولی به طور کلی عکس را به راحتی می توان دستکاری کرد نمی خواهم بگویم که این تصاویر جعلی است ولی دستکاری در عکس را هرکسی در جهان امروز می تواند انجام دهد

 • حسین اسفند ۲۸, ۱۳۹۹

  به چه چیزایی گیر میدنا.
  فاستونی اصلا ایران نداره. هیچ کارخونه ایی که پارچه فاستونی تولید کنه تو ایران نیست.
  نوع و بافت و دستگاهشونم خیلی گرونه.
  بعدم اینا گرون نیستا. فاستونی ایتالیایی تو اکثر پارچه فروشیها هست. قیمتشم با قیمت پارچه معمولی تقریبا یکیه.
  خودم هفته پیش خریدم شلوار دادم بدوزن برام.

 • امیر حسین اسفند ۲۸, ۱۳۹۹

  رئیس جمهور یک کشور با توجه به درآمدی که داره میتونه هر لباسی از هر مارکی بپوشه بالاخره یکی از بالاترین سمت های کشور هست.
  مشکل اینجاست که شعار میدن که ایرانی باید ایرانی بپوشه، زمانی که ایشون از برند های خارجی استفاده می کنند دیگه در جایگاهی نیستند که برای مردم تعیین تکلیف کنند.
  بخوام از زبان خودشون صحبت کنم : عادل ترین مردم کسی است که آنچه برای خود می پسندد برای مردم نیز بپسندد و آنچه را برای خود روا نمی دارد برای آنان نیز روا ندارد.