۱۰ چیزی که هر روز استفاده می کنید اما دلیل وجودشان را نمی‌دانید

۱۰ چیزی که هر روز استفاده می کنید اما دلیل وجودشان را نمی‌دانید

در زندگی روزمره خیلی اوقات به چیزهایی بر می‌خوریم که نوع کارکرد آن‌ها را نمی‌دانیم. مانند سوراخی که در بالای در خودکار قرار دارد. حال بیاید به چیزهای مهمی که هر روز آن‌ها را می‌بینیم و کارکرد آن‌ها را نمی‌دانیم نگاهی بی‌اندازیم.

۱- سوراخی که در سینک روشویی قرار دارد

همه ما حداقل یک سینک روشویی در خانه‌هایمان داریم و وقتی به این سوراخ‌ها نگاه می‌کنیم فکر می‌‌کنیم که آن‌ها بی استفاده هستند. اما قرار دادن آن‌ها قطعا هدفی دارد. اولین آن این است که در صورت باز بودن شیر از سر ریز شدن آب جلوگیری می‌کند. دوم هم آن است که به جریان هوا کمک می‌کند.

۲- شیار خلال دندان‌ها

شیارهایی بر روی خلال دندان‌ و در جایی که آن‌ها را به دست می‌گیریم وجود دارند و کاربرد آن‌ها فقط به ظاهر خلال دندان محدود نمی‌شود. هدف آن این است که نشان دهد این خلال مصرف شده است. فقط باید آن قسمت از خلال شکسته شود تا فرد دیگری که بصورت تصادفی آن را می‎‌بیند متوجه نو نبودن خلال دندان شود.

۳- دوچرخه بانوان

شاید فکر کنید بدنه دوچرخه خانم‌ها برای این که قد کوتاه‌تری دارند به این شکل است. اما دوچرخه مخصوص بانوان به این شکل تولید می‌شود که آن‌ها بتوانند راحت با دامن یا لباس بلند خود به دوچرخه سواری بپردازند.

۴- کشوی فر و گاز

خیلی از ما بسیاری از وسائلمان را در کشوی زیرین فرمان قرار می‌‌دهیم. اما این محفظه کاربرد دیگری بجز نگهداری وسائل هم دارد. آن‌ها برای این قرار داده شده‌اند که بتوان غذاها را قبل از خوردن داغ نگه داشت.

۵- مربعی که روی کوله‌ها قرار دارد

این وصله‌های مربعی که به پوزه خوک نیز شناخته می‌شوند برای وصل کردن وسایل به کیف قرار داده شده است.

۶- آویزهای ساخته شده با چوب سدر

آویزهایی که با چوب درخت سدر ساخته می‌شوند علاوه بر زیبا و خوشبو بودن، باعث دفع حشرات شده و از لباس محافظت می‌نماید.

۷- برجستگی روی دکمه F و J کیبورد

اکثر کیبوردها روی این دکمه‌ها برجستگی دارند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند که جای کلمات را بدون نگاه کردن به کیبورد پیدا کنیم.

۸- حلقه‌های بالای پوتین

حلقه‌های قرار داده شده در بالای پوتین‌ها فقط برای این نیست که پوتین‌ها زیبا به نظر برسد. با استفاده از این حلقه‌ها می‌توانید آن‌ها را آویزان کنید تا اگر خیس شدند خشک شوند و یا بند کفش را با آن دور مچ پایتان ببندید تا موقع پیاده روی راحت‌تر باشید.

۹- سوت کوله پشتی

تعداد زیادی از کوله پشتی‌ها در قسمت سگکشان سوت دارند. این سوت‌ها باعث می‌شوند در زمانی که تنها به دردسر افتاده‌اید با این سوت دیگران را خبر کنید و از آن‌ها طلب کمک کنید.

۱۰- خطوط کنار جاده

این خطوط که چاله‌های ریز یا مانع‌های خیلی کوچکی هستند باعث لرزش ماشین شده و راننده را در صورت خوابیدن، بیدار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

۷ نقطه مهم بدن که احتمالاً نحوه مراقبت از آن ها را نمی دانید

چند حقیقت جالب درباره هواپیماها و شغل خلبانی که احتمالاً نمی دانید

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • m.k فروردین ۷, ۱۴۰۰

    برآمدگی روی دکمه های F و J محل قرارگیری انگشت های اشاره برای تایپ ده انگشتی رو نشون میده.