کاهش وزن با کمک خواص ترکیب عسل و سیاه دانه

کاهش وزن با کمک خواص ترکیب عسل و سیاه دانه

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کاهش وزن با کمک خواص ترکیب عسل و سیاه دانه

چاقی یکی از مشکلاتی است که امروزه تمام افراد با هر رده سنی را تحت شعاع قرار می دهد. چاقی نوعی بیماری است که باعث نگرانی و ناراحتی اکثر افراد مبتلا به آن می شود. چاقی منشا تمام بیماری ها مانند فشار خون، مشکلات قلبی عروقی، چربی بالای خون، دیابت و … است. محصولات و داروهای متنوعی جهت درمان چاقی و اضافه وزن تهیه و تولید شده است. اما دارو ها با عوارض مختلفی همراه هستند. ترکیب عسل و سیاه دانه یکی از ترکیبات بسیار موثر و قوی در درمان چاقی بوده که با حداقل عوارض همراه است. در ادامه قصد داریم به بررسی خواص عسل و سیاه دانه بپردازیم.

ترکیب عسل و سیاه دانه برای درمان چاقی و اضافه وزن

ترکیب عسل و سیاه دانه یک ترکیب کاملا گیاهی است که با ایجاد تغییراتی در عملکرد بدن، باعث کاهش وزن می شود. به عبارت دیگر این ترکیب اشتهای افراد مصرف کننده را کاهش می دهد که کاهش وزن را به همراه دارد. ترکیب عسل و سیاه دانه باعث می شود تا فرد مصرف کننده برای مدت طولانی، احساس گرسنگی نکند. به عبارت دیگر میل به غذا را در افراد کاهش می دهد. ترکیب عسل و سیاه دانه غدد هیپوتالاموس و تیرویید را تحریک می کند. تحریک این دو نوع غدد باعث کاهش اشتها می شود. از ترکیب عسل و سیاه دانه می توان برای لاغری شکم استفاده کرد. چاقی شکم یکی از مشکلاتی است که علاوه بر این که اندام را تحت شعاع قرار می دهد، باعث بروز بیماری های متعددی می شود.

لاغری

نحوه استفاده از ترکیب عسل و سیاه دانه

اگر از ترکیب عسل و سیاه دانه به عنوان درمان کننده چاقی و اضافه وزن استفاده می شود، باید آن را روزانه و به صورت مرتب مورد استفاده قرار داد. بهتر است ترکیب عسل و سیاه دانه را دو بار در روز مورد استفاده قرار دهید. بهترین زمان برای استفاده از ترکیب عسل و سیاه دانه بعد از غذا است. این ترکیب را باید بعد از ناهار و شام استفاده کرد. می توان این ترکیب را به صورت تنهایی مصرف کرد، حتی می توان مقداری از ترکیب را در آب جوش حل کرد و سپس آن را نوشید.

خواص و ویژگی های ترکیب عسل و سیاه دانه

ترکیب عسل و سیاه دانه علاوه بر لاغری و کاهش وزن مزیت و یا خواص دیگری نیز دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. ترکیب عسل و سیاه دانه قادر به درمان بیماری دیابت از نوع ۲ است. در حقیقت سیاه دانه موجود در این ترکیب باعث کاهش قند خون و هموگلوبین گلیکوزیله می شود که نتیجه آن درمان دیابت نوع ۲ است، همچنین باعث افزایش سرعت عملکرد سلول بتا می شود و مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. لازم به ذکر بوده که عسل موجود در این ترکیب ممکن است باعث افزایش قند خون شود، در نتیجه از مصرف بیش از حد این ترکیب خودداری کنید.
 2. از دیگر خواص و یا مزیت های ترکیب عسل و سیاه دانه می توان به درمان آسم و مشکلات تنفسی اشاره کرد. این ترکیب، آسم های شدید را درمان می کند، تنگی نفس را رفع و باعث تسکین سرفه های خشک می شود. برای درمان این نوع مشکلات می توان مقداری از ترکیب را در آب جوش حل کرد و سپس آن را نوشید.
 3. ترکیب عسل و سیاه دانه خلط آور است، در نتیجه برای رفع و دفع عفونت های ناشی از سرماخوردگی مناسب هستند.

عسل و سیاه دانه

 1. ترکیب عسل و سیاه دانه نوعی ملین کاملا طبیعی است. به عبارت دیگر استفاده از این نوع ترکیب مشکلات گوارشی مانند یبوست را درمان می کند و دفع را آسان می کند.
 2. ترکیب عسل و سیاه دانه به دوسین معروف است. یکی از ویژگی ها و یا خواص بسیار مهم ترکیب عسل و سیاه دانه، تقویت سیستم ایمنی بدن بوده، این ترکیب سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و مانع از مبتلا شدن فرد به بیماری های متنوع و گوناگون می شود.
 3. ترکیب نامبرده قادر به درمان انواع سرطان ها به ویژه سرطان روده بزرگ است. ترکیب عسل و سیاه دانه خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، در نتیجه با ورود سلول های بیگانه در بدن مقابله می کند و مانع از ورود آن ها به بدن می شود.
 4. ترکیب عسل و سیاه دانه خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی دارد، در نتیجه در درمان التهاب های روده و معده بهترین گزینه هستند. انگل روده و معده یکی از مشکلاتی است که امروزه اکثر افراد را تحت تاثیر قرار داده است. این ترکیب به از بین بردن انگل ها و نابودی آن ها کمک می کند.
 5. زخم معده از دیگر بیماری های التهابی است که برای درمان آن می توان از ترکیب نامبرده استفاده کرد.
 6. همچنین برای درمان جوش های بلغمی می توان از ترکیب عسل و سیاه دانه استفاده کرد. لازم به ذکر است که این نوع ترکیب تنها برای درمان جوش های بلغمی موثر هستند. جوش های بلغمی جوش های زیر پوستی و سفتی بوده که ترکیب عسل و سیاه دانه قادر به درمان آن ها است. لازم به ذکر بوده که این نوع ترکیب در درمان سایر جوش ها مانند جوش های چرکی و سر سیاه مناسب نیستند و باعث تشدید آن ها می شود.
 7. برای درمان بیماری ها و مشکلات عصبی، ترکیب عسل و سیاه دانه بهترین گزینه هست. این نوع ترکیب یک آرام بخش طبیعی بوده و باعث رفع استرس می شود. بی خوابی و یا کم خوابی از دیگر اختلالات ایجاد شده در مغز بوده که درمان آن با این نوع ترکیب امکان پذیر است.
 8. درمان لکه های ناشی از جوش و زخم، لک های بارداری و کک و مک با مصرف ترکیب عسل و سیاه دانه قابل درمان است.

عسل و سیاه دانه

 1. تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز از دیگر ویژگی ها و خواص معجون سیاه دانه و عسل است.
 2. برای تامین انرژی و مواد مورد نیاز بدن می توان از ترکیب سیاه دانه و عسل استفاده کرد. این ترکیب سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها و مواد مغذی بوده که باعث تامین انرژی بدن می شود.
 3. از دیگر خواص ترکیب سیاه دانه و عسل می توان به ادرار آوری آن اشاره کرد. در نتیجه سموم بدن را دفع می کند.
 4. افزایش میل جنسی از دیگر ویژگی های معجون سیاه دانه و عسل است.
 5. این نوع ترکیب دارای طبع گرم بوده، در نتیجه مصرف آن با هر نوع مزاجی سازگاری خواهد داشت. از این ترکیب می توان برای درمان بیماری های ناشی از سرد مزاجی استفاده کرد. به عنوان مثال از آن می توان برای درمان سر درد و دل درد نیز استفاده کرد.

نکات مهم در مورد استفاده از ترکیب عسل و سیاه دانه

برای استفاده از ترکیب نامبرده بهتر است به نکاتی چون مقدار مصرف آن، تعداد وعده های مصرفی، توجه به بیماری ها و …. توجه شود. به عنوان مثال :

اگر فرد مصرف کننده به بیماری دیابت مبتلا باشد، بهتر است در مصرف عسل دقت کند. استفاده بیش از حد از عسل باعث افزایش قند خون می شود.

یک نظر

ورود

 • عليرضا احمدي فروردین ۷, ۱۴۰۰

  در ضمن این ترکیب شدیدا فشار خون رو بالا میبره و همچنین باعث از بین بردن سندرم روده تحریک پذیر میشود.