انتشار کتاب تصویری کیت میدلتون با موضوع روزگار مردم در دوران کرونا

انتشار کتاب تصویری کیت میدلتون با موضوع روزگار مردم در دوران کرونا

سال گذشته کیت میدلتون از پروژه عکاسی گفت که سعی داشت تا زندگی مردم انگلستان را در دوران قرنطینه نشان دهد. حال دوشس کمبریج با همکاری گالری ملی پرتره انگلستان از کتاب تصویری خود رونمایی کرده که Hold Still یا «بی حرکت بمانید» نام دارد. کتابی که ۱۰۰ عکس مختلف راجع به پاندمی و قرنطینه مردم در سال گذشته را نشان می‌دهد.

در این کتاب تصویری، پرتره‌هایی از کشور انگلستان در سال ۲۰۲۰ وجود دارد که همگی تصویر مردم و خانواده‌هایی هستند که در قرنطینه به سر می‎‌برند. «بی حرکت بمانید» در تمامی سنین از افراد مختلفی دعوت کرده تا با پرتره‌هایشان در این کتاب حضور داشته باشند. از ۳۱ هزار عکس گرفته شده ۱۰۰ پرتره در این کتاب حضور دارند.

کیت میدلتون در مقدمه، این کتاب را مجموعه تصاویری از داستان‌های تکان دهنده و شخصی در سال گذشته معرفی می‌کند. او می‌گوید: «من در «بی حرکت بمانید» سعی کردم تا با قدرت عکاسی از تجربه‌مان در این روزهای سخت بگویم. از آن برای ثبت داستان افراد و لحظات مهمشان هنگام درگیری در پاندمی و همه‌گیری استفاده کردم. برای من قدرت تصاویر در داستان‌های مهمی است که هر شخصی برای خود آن را دارد.» او ادامه می‌دهد: «من از فرصتی که داشتم تا با برخی از عکاسان به صحبت بنشینم بسیار خوشحالم. آن‌ها داستان‌های بسیاری از لحظات شادی تا غم، اندوه را برای گفتن داشتند.»

کیت میدلتون

او می‌نویسند: «وقتی دهه‌های دیگر به روزهای همه‌گیری کرونا فکر کنیم، چالش‌ها و مشکلات آن در ذهنمان به سرعت خطور خواهد کرد. یاد عزیزانی که از دست دادیم خواهیم افتاد و از فشار و انزوایی که بر خانواده‌هایمان بود سخن خواهیم گفت. البته این همه ماجرا نیست و ما مهربانی و حمایت‌هایی که در این مدت مردم از یکدیگر کردند نیز از یاد نخواهیم برد.»

او افزود: «ما تصاویر بسیار خارق‌العاده‌ای از تجربه مردم در این همه‌گیری را مشاهده کردیم که همه‌مان را تحت تاثیر خود قرار داده است. برخی از تصاویر بسیار ناامید کننده بودند و قسمت ناراحت کننده این فاجعه انسانی را به نمایش می‌گذاشتند و برخی تصاویر دیگر، از آن روی خوب و حمایت مردم از یکدیگر می‌گفتند. هدف از ساخت «بی حرکت بمانید» نشان دادن تجربه، مقاومت و شجاعت مردم در این همه‌گیری است.»

بیشتر بخوانید:

نگاهی به عکس‌های زیبای جوایز جهانی عکاسی از طبیعت در سال ۲۰۲۰

نگاهی به تصاویر برگزیده رقابت عکاسی فرانک هرلی در سال ۲۰۲۰

منبع: sky
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود