شکایت نماینده مجلس از سربازی که خود به او سیلی زده بود

شکایت نماینده مجلس از سربازی که خود به او سیلی زده بود

نماینده مجلسی که به یک سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی سیلی زده بود از شکایت خود علیه این سرباز خبر داد.

علی اصغر عنابستانی ، نماینده مردم سبزوار در مجلس در پاسخ به این پرسش که نتیجه ی پرونده‌ ی او در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان و در دادستانی چه شده است، گفت علاقه‌ ای به گفتگو در این خصوص ندارد.

عنابستانی در عین حال گفت: «زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. ماجرا آنطور که فضاسازی رسانه‌ ای شد، نبود. من از نیروی انتظامی و از آن سرباز به علت توهین شکایت کردم و پرونده در دادسرای نظامی در حال رسیدگی است.»

وی ادامه داد: «پرونده ی نیروی انتظامی علیه اینجانب نیز در دادسرای کارکنان دولت در حال رسیدگی است. هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان هم در حال انجام دادن کار خودش است. تا آنجا که من اطلاع دارم نیروی انتظامی حاضر نشده پاسخ مجلس را بدهد اما هیأت نظارت بر نمایندگان رئیس و نایب رئیس و سخنگو دارد؛ می‌توانید از آن ها در مورد پرونده‌ ام سؤال کنید.»

اوایل بهمن سال گذشته بود که ویدئویی از صحبت های یک سرباز وظیفه پلیس راهور، عابد اکبری ۲۲ ساله منتشر شد که ادعا داشت علی‌ اصغر عنابستانی، نماینده ی مردم سبزوار در مجلس به دلیل ممانعت سرباز وظیفه از عبور اتومبیلش از مسیر خط ویژه به صورت این سرباز سیلی زده بود. این ادعا گرچه در فیلم منتشر شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران چندان قابل تشخیص نبود اما چندین شاهد عینی داشت.

انتشار فیلم اظهارات سرباز راهور واکنش های منفی زیادی را به دنبال داشت و برخی خواستار برخورد با این نماینده مجلس شدند.

با بالا گرفتن انتقادات، عنابستانی در بیانیه ای اظهار کرد که فقط سرباز را هل داده بود و اساساً سیلی در کار نبوده است.

این اظهارات در حالی مطرح شد که عنابستانی پیش از انتشار این بیانیه ادعا کرده بود حتی از ماشین هم پیاده نشده بود، ادعایی که در بیانیه ی جدید نماینده سبزوار کذب محض عنوان شد. او گفت هرگز نگفته از ماشین پیاده نشده بود.

نماینده سبزوار در بیانیه ی خود از سرباز راهور هم انتقاداتی کرد که البته در عرض کمتر از یک شبانه روز به تشکر از این سرباز و عذرخواهی از مردم ایران تبدیل شد. عنابستانی در پیامی ویدئویی از کسی که ابتدا او را عامل تشنج عمومی در خیابان خوانده و به صحنه سازی متهم کرده بود، به خاطر رعایت قانون تشکر کرد. عنابستانی ضمن عذرخواهی از مردم ایران به خاطر جریحه دار شدن احساسات شان اظهار کرد: «این اتفاق ممکن است برای هر کسی بیفتد که اگر توهینی بشنود، عصبانی بشود. ما همه انسان هستیم. ممکن است در مقابل توهین دچار خطا شویم. با این وجود، اینجانب باید بیشتر به خود مسلط می‌ بودم و در همان حد عصبانیت نیز اشتباه کردم.»

پلیس راهور تهران بزرگ به حمایت از سرباز وظیفه پرداخت و اعلام کرد شکایت خود را از طریق مجاری قانونی دنبال می کند.

اواخر سال گذشته برخی رسانه ها مدعی شدند سرباز اکبری به خشکشویی پلیس راهور در قرارگاه این سازمان منتقل شده است، ادعایی که از سوی رئیس پلیس پایتخت تکذیب شد و وی آن را شایعه خواند.

مجلس شورای اسلامی هم واکنش های مختلفی به ماجرای سیلی عنابستانی به سرباز وظیفه پلیس راهور داشته است.

برخی نمایندگان به حمایت از عنابستانی پرداختند و برخی از سرباز وظیفه دفاع کردند. نماینده ی شیراز معتقد بود عنابستانی به اعتبار و امید مجلس سیلی زده است و نماینده ی شاهین شهر خواستار عذرخواهی نیروی انتظامی شد.

رئیس مجلس، محمدباقر قالیباف در توییتر خود تأکید کرد به محض شنیدن حادثه ی اخیر دستور بررسی دقیق ماوقع را صادر کرده است و درصورت احراز تخلف، هیأت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه ماجرا را بررسی و برخورد قانونی خواهد کرد.

سخنگوی هیئت رئیسه ی مجلس نیز اظهار کرد که پرونده ی نماینده سبزوار به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع شده و در این هیأت مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود