با سریال‌های صداوسیما در ماه رمضان ۱۴۰۰ آشنا شوید

با سریال‌های صداوسیما در ماه رمضان ۱۴۰۰ آشنا شوید

با اتمام تعطیلات نوروز به ماه رمضان نزدیک می‌شویم که همه ساله مردم منتظر پخش سریال ‌های مرتبط با حال و هوای این ماه هستند. امسال و همچنین سال‌های پیش رو سال‌هایی هستند که ایام نوروز و ماه مبارک رمضان به یکدیگر نزدیک بوده و صدا و سیما کار نسبتا سختی را برای آماده کردن برنامه‌های ویژه این دو مناسبت در پیش دارد. در ایام نوروز شاهد پخش سریال‌هایی مانند پایتخت ۶ و نون خ ۳ بودیم و حال خواهیم دید که در ماه مبارک رمضان چه سریال‌هایی در کنداکتور شبکه‌های مختلف صدا و سیما قرار خواهند گرفت.

سریال های ماه رمضان

سریال «احضار» سریالی است که آماده شده تا از شبکه یک سیما در روزهای ماه مبارک رمضان به روی آنتن برود. این سریال به کارگردانی علیرضا افخمی و تهیه کنندگی محمودرضا تخشید ساخته شده است. این کارگردان برجسته صدا و سیما تاکنون سریال‌های زیادی از جمله، «او یک فرشته بود»، «پنجمین خورشید» و «پنج کیلومتر تا بهشت» را برای ماه رمضان تدارک دیده است. در این مجموعه بازیگرانی همچون آرش مجیدی، رضا توکلی، نسرین نکیسا، مرتضی کاظمی، آدرینا صادقی، مینو آذرمگین، افسانه چهره آزاد و علی دهکردی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال های ماه رمضان

«بچه مهندس ۴» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی سعید سعدی نیز سریال بعدی است که قرار است در کنداکتور شبکه ۲ در روزهای ماه رمضان قرار بگیرد. فصل اول این سریال در ۳۰ قسمت در ماه رمضان از شبکه دو سیما پخش شد. پخش فصل دوم این سریال هم از دی ۹۷ تا بهمن همان سال پخش شد. پس از پخش دو فصل از این سریال نوبت به پخش فصل سوم در ماه‌ رمضان سال ۱۳۹۹ رسید. اکنون نیز قرار است تا فصل چهارم این سریال در ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۰ به روی آنتن برود. از حواشی این سریال می‌توان به کنار گذاشته شدن روزبه حصاری از این سریال اشاره کرد. طبق گفته‌های سعید سعدی، با توجه به درخواست‌های نامتعارف و غیر حرفه‌ای روزبه حصاری، محمدرضا رهبری جایگزین او در این سریال شده است. ثریا قاسمی، محمدرضا رهبری، فرهاد قائمیان، مهشید جوادی، سیما خضر آبادی و عبدالرضا اکبری از بازیگران این سریال هستند.

سریال های ماه رمضان

سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی سریالی است که در ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما قرار است پخش شود. از بازیگران این سریال می‌توان به داریوش ارجمند، امید علیمردانی، ارسلان قاسمی و محمد حاتمی اشاره کرد.

سریال های ماه رمضان

سریال شبکه پنج صدا و سیما نیز سریال «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی و تهیه کنندگی داود هاشمی است. این سریال روایتی از مناطق سیل زده کشور که با این بلای طبیعی درگیر بودند را به تصویر می‌کشد. رعد و برق در استان‌هایی همچون لرستان، خوزستان، گلستان و تهران تصویربرداری شده است. در این مجموعه بازیگرانی همچون محمد فیلی، مهران رجبی، شهین تسلیمی، مختار سائقی و شهرام قائدی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

جدول پخش این سریال‌ها در ماه مبارک رمضان نیز به این صورت است: «یاور» پس از نماز مغرب و عشا از شبکه سه سیما، «بچه مهندس ۴» ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما، «احضار» ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما و «رعد و برق» ساعت ۲۳ از شبکه پنح صدا و سیما.

بیشتر بخوانید:

افشاگری منوچهر هادی درباره علت حذف بعضی بازیگران از سریال گیسو

محمد جواد ظریف: سریال گاندو از اول تا آخرش دروغ است

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود