تنبیه عجیب مرد فیلیپنی بخاطر شکستن قرنطینه کرونا باعث مرگ او شد

تنبیه عجیب مرد فیلیپنی بخاطر شکستن قرنطینه کرونا باعث مرگ او شد

قانون شکنان فیلیپینی که قوانین قرنطینه را زیر پا گذاشتند توسط پلیس فیلیپین دستگیر شده و به میدان شهر جنرال تریاس منتقل شدند تا مجازات شوند. البته این مجازات عاقبت خوشی برای یکی از این نفرات نداشت و باعث شد او حین انجام مجازات فوت شود. مقامات فیلیپینی در حال انجام تحقیقات در مورد فوت این شهروند ۲۸ ساله هستند.

دارن پنیاردوندو مجبور شده بود برای جبران تخطی از قانون قرنطینه ۳۰۰ حرکت ورزشی «شنا» را انجام دهد که البته او نتوانست طاقت بیاورد و زیر بار این مشقت فوت کرد. این مرد ۲۸ ساله در ساعت ۶ بعد از ظهر برای خرید یک بطری آب معدنی به بیرون رفته بود که توسط پلیس دستگیر شد چرا که بر پایه قوانین ممنوعیت آمد و شد در فیلیپین، عبور و مرور شهروندان در این کشور از ساعت ۶ بعد از ظهر تا ۵ صبح ممنوع است.

ادعا شده مجریان قانون در ابتدا به افراد دستگیر شده فشار آوردند تا ۱۰۰ حرکت ورزشی انجام دهد اما هر بار که این افراد حرکت را اشتباه یا ناهماهنگ انجام می‌داده‌اند، ماموران شمارش را از ابتدا آغاز کرده و آن‌ها را مجبور می‌کردند تا دو برابر این عدد را انجام دهند. گفته می‌شود فرد فوت شده بیماری قلبی داشته و پس از انجام آن حرکات به سختی می‌توانسته راه برود. او در خانه شروع به تشنج کرده و فوت می‌شود. تصاویر نشان می‌دهد دارن پنیاردوندو قبل از مرگ مشکلات بسیار مشخصی در بلند شدن از جای خود و راه رفتن دارد.

همسر این فرد توضیح می‌دهد: «او حدود ساعت ۸ صبح به کمک یکی از نفراتی که او هم در قرنطینه دستگیر شده بود به خانه بازگشت. من از دارن پنیاردوندو پرسیدم که آیا مورد ضرب و شتم واقع شدی؟ او در پاسخ فقط لبخند زد اما به طور واضح مشخص بود که او درد می‌کشد. او در راه رفتن نیز مشکل داشت و برای راه رفتن می‌خزید. من این مسئله را جدی نگرفتم زیرا او به من گفت زانو و بدنش فقط تیر می‌کشد و مشکل خاصی نیست. اما او هنگامی که از من کمک خواست تا به دستشویی برود شروع به تشنج کرد. در همین هنگام صورت او تغییر رنگ داد و قبلش از تپش ایستاد. من از همسایگان خواستم تا او را احیا کنند. او احیا شد و به بیمارستان منتقل گشت اما در بیمارستان فوت شد.

سخنگوی پلیس ملی فیلیپین در تازه‎‌ترین اظهارات خود عنوان کرد که رئیس پلیس شهر جنرال تریاس و دو مامور دیگر تا زمان به پایان رسیدن تحقیقات در مورد این اتفاق از کار خود برکنار شده‌اند. او گفت: «این ورزش، ورزش سخت و طاقت فرسایی است. به ویژه اگر کسی آن را انجام دهد که به آن عادت نداشته باشد. حتی ماموران پلیس هم نمی‌توانند تا این تعداد این کار را انجام دهند.»

 

بیشتر بخوانید:

جریمه ۳,۵۰۰ دلاری کارگر فیلیپینی در تایوان به دلیل نقض ۸ ثانیه‌ای قوانین قرنطینه + ویدیو

وقتی عشق کافی نیست: تجربیات تلخ زنان فیلیپینی که در خارج از کشور کار می‌کنند

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مسعود فروردین ۲۶, ۱۴۰۰

    کدوم احمقی همچین جریمه ای میگذاره آخه؟ مثل مجازات های مسخره پلیس ما می مونه. یارو سرداره میگه اگر مجرم (اوباش) رو سالم دستگیر کنی باید جواب پس بدی. یا اون جوون مشهدی بدیخت که با دستبند بسته بودنش به میله و باعث مرگش شدن. وقتی مملکتی اینقدر بی در و پیکر باشه که چهارتا پلیس بیسواد سرخود مجازات تعیین کنند عاقبتش هم میشه این.