یک نظر

۷۴امین دوره آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا یا به اختصار بفتا دیشب برگزار شد و برندگان این مراسم معرفی شدند. طبق چیزی که توسط علاقه‌مندان به دنیای هنر و سینما پیش بینی می‌شد فیلم Nomadland توانست برنده جایزه بهترین فیلم ۷۴امین دوره بفتا شود. این فیلم درام آمریکایی علاوه بر این جایزه توانست جوایز بهترین کارگردانی برای کلویی ژائو، بهترین بازیگر نقش اول زن برای فرانسیس مک‌دورمند و بهترین فیلم‌برداری را به ارمغان بیاورد.

جایزه بهترین فیلم انگلیسی و بهترین فیلم‌نامه اورجینال نیز به فیلم Promising Young Woman رسید و انیمیشن Soul نیز توانست در بخش بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی متن برنده شود و آنتونی هاپکینز ۸۳ ساله نیز با درخشش در فیلم The Father توانست جایزه بهترین بازیگر مرد را به خود اختصاص دهد. فیلم Nomadland و انیمیشن Soul طبق پیشبینی‌های علاقه‌مندان و هواداران آکادمی از برندگان بخش بهترین فیلم و انیمیشن اسکار امسال خواهند بود.

با یکدیگر نگاهی به لیست برندگان این دوره از جوایز بفتا می‌اندازیم:

بهترین فیلم:

The Father

The Mauritanian

Nomadland

Promising Young Woman

The Trial Of Chicago 7

بفتا

بهترین فیلم انگلیسی:

Calm With Horses

The Dig

The Father

His House

Limbo

The Mauritanian

Mogul Mowgli

Promising Young Woman

Rocks

Saint Maudبفتا

بهترین فیلم خارجی زبان:

Another Round 

Dear Comrades!

Les Misérables

Minari

Quo Vadis, Aida?

بهترین کارگردان:

توماس وینتربرگ برای فیلم Another Round

شانون مورفی برای فیلم Babyteeth

لی آیزاک چونگ برای فیلم Minari

کلویی ژائو برای فیلم Nomadland

یاسمیلا ژبانیچ برای فیلم Quo Vadis, Aida?

سارا گَورون برای فیلم Rocks

بهترین نقش اول مرد:

ریز احمد برای فیلم Sound Of Metal

چادویک بوزمن برای فیلم Ma Rainey’s Black Bottom

آداش گوراو برای فیلم The White Tiger

آنتونی هاپکینز برای فیلم The Father

مدس میکلسن برای فیلم Another Round

طاهر رحیم برای فیلم The Mauritanian

بفتا

بهترین بازیگر نقش اول زن:

بوکی باکری برای فیلم Rocks

رادا بلنک برای فیلم The 40-Year-Old Version

ونسا کربی برای فیلم Pieces of a Woman

فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Nomadland

وونمی موساکو برای فیلم His House

آلفر وودارد برای فیلم Clemency

بفتا

بهترین بازیگر مکمل مرد:

دنیل کالویا برای فیلم Judas and the Black Messiah

بری کوگان برای فیلم Calm with Horses

آلان کیم برای فیلم Minari

لزلی اودوم جونیور برای فیلم One Night in Miami…

کلارک پیترز برای فیلم Da 5 Bloods

پاول ریسی برای فیلم Sound Of Metal

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

نیام الگار برای فیلم Calm with Horses

کوثر علی برای فیلم Rocks

ماریا باکالوا برای فیلم Borat Subsequent Moviefilm

دومنیک فیشبک برای فیلم Judas and the Black Messiah

اشلی مدکوی برای فیلم County Lines

یون یو جانگ برای فیلم Minari

بهترین انیمیشن:

Onward

Soul

Wolfwalkers

بفتا

بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

Another Round

Mank

Promising Young Woman

Rocks

The Trial of Chicago 7

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

The Dig

The Father

The Mauritanian

Nomadland

The White Tiger

بهترین موسیقی متن:

Mank

Minari

News Of The World

Promising Young Woman

Soul

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4 / 5. تعداد رای: 4

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امیر فروردین 25, 1400

    عوضی ها همه جا حق مس میکلسن رو خوردن ..مس حداقل باید نامزد اسکار میشد و بفتا رو هم میبرد …الانم نه حداقل برای هانت چند سال پیش باید نامزد اسکار میشد