اینستاگرام کودکان چیست و چرا حامیان حقوق کودکان در رابطه با آن احساس نگرانی می‌کنند؟

اینستاگرام کودکان چیست و چرا حامیان حقوق کودکان در رابطه با آن احساس نگرانی می‌کنند؟
یک نظر

شرکت فیس‌بوک با هدف اضافه کردن به تعداد کاربران خود در حال ساخت نسخه کودکان از برنامه اینستاگرام است. آدام موسری رئیس اینستاگرام این موضوع را در حدود یک ماه قبل تایید کرده و گفت: «هنوز برنامه دقیقی برای ساخت این برنامه وجود ندارد، اما ما می‌دانیم که بسیاری از کودکان دوست دارند تا از برنامه اینستاگرام استفاده کنند. بخشی از برنامه ما، ساخت برنامه‌ای برای کودکان است که والدین به فعالیت آن‌ها نظارت دارند.»

هدف اصلی این برنامه اجازه دسترسی افراد زیر ۱۳ سال به اینستاگرام است چرا که از قوانین برنامه فعلی اینستاگرام حق ورود به افراد بالای ۱۳ سال در این برنامه است. جو آزبورن سخنگوی فیس‌بوک نیز در این رابطه می‌گوید: «روزانه شمار بیشتری از کودکان از والدین خود اجازه می‌گیرند تا در این برنامه عضو شوند و با دوستان خود در ارتباط باشند. فعلا گزینه‌های زیادی در این رابطه وجود ندارد پس ما در حال توسعه محصولات جدیدی هستیم که مناسب بچه‌ها بوده و والدین بتوانند بر روی آن‌ها نظارت کنند.»

حال به تازگی و پس از تایید ساخته شدن اینستاگرام برای کودکان، گروهی متشکل از ۳۵ سازمان و ۶۴ کارشناس حوزه بهداشت عمومی کودک، در نامه‌ای به مارک زاکربرگ از خطرهای جسمی و روحی این برنامه برای کودکان گفتند. در بخشی از این نامه گفته شده است که تحقیقات نشان می‌دهد استفاده زیاد از وسائل دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی برای کودکان مضر است. حال این ضرر در اینستاگرام به خاطر ترغیب کودکان به انتشار و به اشتراک‌گذاری تصاویر و حضور دائم در این شبکه اجتماعی به اوج خود می‌رسد.

همچنین در این نامه سرگشاده، به توانایی کم کودکان در مواجهه با چالش‌های شبکه اجتماعی اشاره شده و می‌گوید کودکان با به اشتراک‌گذاری تصاویر خود بر ظاهر و نحوه معرفیشان به یکدیگر متمرکز شده و این موضوعات چالش‌هایی برای حریم خصوصی و سلامت آن‌ها ایجاد می‌کند.

 

در این نامه گفته شده است که بعید به نظر می‌رسد کودکان و نوجوانانی که تاریخ تولد خود را تقلبی و به دروغ وارد کرده‌اند تا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوند بخواهند تصمیم بگیرند به اپلیکیشن مختص به کودکان آن بروند و این با هدف اصلی از انتشار این برنامه در تضاد است.

 

بیشتر بخوانید:

اینفلوئنسرهای اینستاگرامی از سال آینده باید مالیات بپردازند

داستان اینفلوئنسر اینستاگرامی که در ۴۵ روز از یک گارسن ساده به یک میلیونر تبدیل شد

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.5 / 5. تعداد رای: 2

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • پری فروردین 29, 1400

    این دیگه چه کوفتیه