فصل جدید سریال روزگار جوانی پس از دو دهه به روی آنتن می رود

فصل جدید سریال روزگار جوانی پس از دو دهه به روی آنتن می رود

پس از گذشت بیش از ۲ دهه از پخش سریال روزگار جوانی ، فصل جدید این سریال به زودی به روی آنتن تلویزیون خواهد رفت.

سریال روزگار جوانی که در اواخر دهه ی ۷۰ از شبکه پنج سیما پخش شد به یکی از سریال های محبوب و خاطره انگیز تلویزیون بدل گشت.

این سریال در همان زمان در دو فصل تهیه شد. فصل اول سریال روزگار جوانی که فیلمنامه نویس آن اصغر فرهادی، کارگردان بزرگ امروز سینمای ایران بود، در سال ۷۷ با کارگردانی شاپور قریب ساخته شد. یک سال بعد یعنی در سال ۷۸ نیز فصل بعدی این سریال با نویسندگی علی اکبر محلوجیان و فرهاد نقدعلی و کارگردانی اصغر توسلی به تولید رسید. بنابراین فصل جدید سریال روزگار جوانی که قرار است به زودی از تلویزیون پخش شود در حقیقت فصل سوم آن است.

سریال روزگار جوانی

این سریال ماجرای پنج جوان دانشجو در شهر تهران را روایت می کرد که چهار نفر آن ها از شهرهای دیگری بودند. این پنج دانشجو خانه ای اجاره کرده بودند و در آن با یکدیگر زندگی می کردند. هر قسمت سریال ماجرای تازه ای داشت و در مجموع داستان آن حول مسائل اجتماعی بود.

نقش این پنج دانشجو را بازیگران جوانی ایفا می کردند که گرچه هر یک سال ها بعد برای خود اسم و رسمی در عرصه ی بازیگری پیدا کردند اما در آن زمان هنوز در ابتدای راه قرار داشتند.

امین حیایی، کیهان ملکی، نصر الله رادش، بهزاد خداویسی و مهدی صبایی بازیگران جوانی بودند که نقش های اصلی سریال روزگار جوانی را برعهده داشتند.

البته به طور قطع مشهورترین چهره ی این فهرست امین حیایی، ستاره ی بی چون و چرای امروز سینمای ایران است. امین حیایی گرچه فعالیت بازیگری خود را از ابتدای دهه ی ۷۰ آغاز کرده بود اما اولین بار با سریال روزگار جوانی بود که به شهرت رسید.

البته چهره های مشهور زیاد دیگری هم در قالب بازیگر میهمان در قسمت های مختلف این سریال نقش آفرینی کردند.

موسیقی تیتراژ پایانی این سریال که خوانندگی آن را محمدرضا عیوضی برعهده داشت هم در آن سال ها شهرت و محبوبیت زیادی پیدا کرد.

سریال روزگار جوانی

حالا این روزها ساخت فصل سوم سریال روزگار جوانی با بازیگرانی جدید و کارگردانی اصغر توسلی در تهران آغاز شده است.

در این مجموعه ی تلویزیونی آریا توسلی، سعید زارعی، سینا کرمی، امیرمسعود واعظ و عیسی حسینی ایفای نقش می‌ کنند و البته بیوک میرزایی که در فصل های قبلی سریال نقش «عباس آقا» صاحبخانه ی پنج جوان اصلی قصه را بر عهده داشت نیز در فصل جدید در همان نقش قبلی حضور دارد.

این سریال بازیگران میهمان چهره ی دیگری هم دارد که به تدریج به کار اضافه خواهند شد.

سریال روزگار جوانی

سریال روزگار جوانی

به گفته ی سازندگان سریال روزگار جوانی ۲ ، فصل جدید این سریال همچون فصل های قبلی آن فرمی اپیزودیک دارد و داستان آن حول محور پنج جوان دانشجو و مشکلات آن ها است.

در خلاصه ی داستان این مجموعه تلویزیونی که به قصه ی زندگی جوانان متولد دهه های ۷۰ و ۸۰ می‌پردازد آمده است: «پس از گذشت سال‌ ها، عباس‌ آقا (بیوک میرزایی) تصمیم می‌ گیرد بخشی از خانه ی خود را به تعدادی جوان دانشجو اجاره دهد. دانشجویان جدید همسایه ی عباس‌ آقا می‌شوند، بی‌ خبر از اینکه … »

سازندگان سریال روزگار جوانی ۲ امیدوارند این مجموعه تلویزیونی به کنداکتور تابستانی شبکه پنج سیما برسد.

باید دید این فصل جدید می تواند موفقیت فصل های پیشین این سریال خاطره انگیز را تکرار کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود