ماجرای قرار دادن اشیا در لابلای فرمان ماشین تسلا و تصادف در حالت خودران

ماجرای قرار دادن اشیا در لابلای فرمان ماشین تسلا و تصادف در حالت خودران

تسلا پس از حادثه‌ای که برای یکی از ماشین‌هایش افتاده به شکل سختی در مقابل انبوهی از سوالات و پرسش‌ها قرار گرفته است. یک خودروی بدون راننده تسلا در تگزاس به همراه دو سرنشین خودش با سرعت زیاد به یک درخت برخورد کرد و آتش گرفت و ۴ ساعت برای خاموش کردن این ماشین وقت صرف شد. یکی از سرنشینان در جلو و دیگری در عقب نشسته بودند. پلیس‌هایی که از این صحنه بررسی کردند ۹۹ درصد احتمال دادند که این خودرو بدون سرنشین بوده است.

با این حال اما موسس تسلا یعنی ایلان ماسک اذعان کرد که با توجه به گزارش داده‌ها ماشین نمی‌توانسته در حالت خودران بوده باشد. همچنین ماسک اشاره کرد که صاحب ماشین آپشن FSD را خریداری نکرده است. FSD یا Full self-driving (ماشین خودران کامل) یکی از آپشن‌های ماشین‌های خودران تسلا است. مشخص نیست که پلیس محلی با توجه به نتیجه بررسی‌هایش چه پاسخی به ادعاهای ایلان ماسک بدهد.

حال هواداران ماشین‌های تسلا در مورد ماشین‌های خودران شرکت مورد علاقه خود سردرگم شده‌اند چرا که این ماشین ۸۰ هزار دلاری باید بهتر از این‌ها عمل کرده و بتواند علامت‌های مخصوصش را به خوبی تشخیص دهد. همچنین این افراد در ساعت ۱۱:۲۵ دقیقه شب در حال رانندگی بوده‌اند. گفته می‌شود آتش‌نشانانی که در محل حاضر بودند طرز خاموش کردن این ماشین برقی را به طول کامل نمی‌دانستند و حتی مجبور شدند با کمپانی تسلا تماس بگیرند و از آن‌ها کمک طلب کنند. ۳۲ هزار گالن آب برای خاموش کردن این ماشین استفاده شد اما این کمکی به خاموش کردن ماشین نکرده و این دو مرد در آتش سوخته‌اند.

توصیه می‌شود رانندگان هنگام قرار دادن ماشین بر روی FSD نباید به این فناوری اعتماد کامل داشته و صندلی راننده را خالی گذاشته یا به فرمان ماشین را رها کنند. رانندگان در هر لحظه باید برای بدست گرفتن کنترل ماشین در این حالت رانندگی آماده باشند. این سیستم هم همچنین به گونه‌ای طراحی شده تا هنگامی که راننده مدتی آن فرمان را رها می‌کند ماشین به او هشدار می‌دهد که با کمی تکان دادن فرمان بیداری و هوشیاری خودش را اعلام کند.

با این حال بسیاری از مردم سعی می‌کنند به روش‌های خاص خود این قابلیت ماشین را دور زده و فرمان را به طور کامل رها می‌کنند. آن‌ها با قرار دادن اشیایی مانند پرتغال و بطری آب معدنی در لابلای فرمان این خودرو کاری می‌کنند تا خودرو فکر کند راننده دستانش را روی فرمان ماشین گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

اولین خودرو خورشیدی انبوه سازی شده با قیمت ۲۵,۹۰۰ دلار و کارآمدتر از تسلا + ویدیو

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود