جاش فایت؛ فستیوالی که فقط «جاش»ها در آن شرکت می‌کنند

جاش فایت؛ فستیوالی که فقط «جاش»ها در آن شرکت می‌کنند

روز شنبه صدها نفر در ایالت نبراسکا آمریکا در کنار هم جمع شده و در نبردی جذاب به نام «نبرد جاش» با فوم‌های استخر به جان یکدیگر افتادند. همه چیز از سال گذشته و در جریان پاندمی کرونا آغاز شد. زمانی که بی‌حوصلگی نیز مانند ویروس کرونا همه‌گیر شد و در آن زمان جاش سوین، یک جوان ۲۲ ساله از توسان ایالت آریزونا در شبکه‌های اجتماعی آن‌هایی که نامشان جاش بود را به این کارزار دعوت کرد. به این ترتیب صدها جاش به مکانی که بصورت تصادفی انتخاب شد رفته و وقتی این مسابقه رنگ و بوی واقعی به خود گرفت، با یکدیگر به جنگیدن پرداختند.

این جشن با یک نبرد طاقت فرسا از سنگ، کاغذ، قیچی بین جاش سوین از آریزونا و یک جاش سوین دیگر از اوماها شروع شد. گزارش یکی از شبکه‌های تلویزیونی خبر می‌دهد که دانشجوی آریزونایی توانست برنده این رقابت شود و عنوان جاش سوین واقعی را بدست آورد. این مسابقه که با استفاده از فوم‌های استخر انجام گرفت برای آن‌هایی بود که نام کوچکشان جاش بود.

شرکت کنندگان در مسابقه می‌توانند هر لباسی که دلشان می‌خواد تنشان کنند و به انجام مبارزه بپردازند و تنها شرط حضور آن‌ها در میدان جاش بودن نامشان است. برنده نهایی این مسابقه نیز یک کودک ۵ ساله بود که از او با قرار دادن یک کلاه Burger King تقدیر شد. پس از برنده شدن این کودک، توییتی که در توییتر برای او زده شد، ۳ میلیون بار دیده شد و ۲۴۴ هزار بار نیز لایک دریافت کرد.

آقای سوین می‌گوید نسبت به استقبال مردم از این ایده بسیار متعجب شده و انتظار نداشته که مردم از هوستون، کلورادو و واشنگتن، در این شرایط کرونایی پا به میدان گذاشته و در حالی که پروتکل‌های بهداشتی به ماندن مردم در خانه اصرار می‌ورزند، عده زیادی به انجام مسابقه و برپایی فستیوال بپردازند. او می‌گوید: «نمی‌دانم چرا اما این واقعا عجیب و شگفت‌انگیز است!»

کشور آمریکا با ۳۲ میلیون مبتلا به کرونا در صدر کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد. همچنین تاکنون ۵۸۶ هزار نفر در آمریکا بر اثر بیماری کرونا درگذشتند و ۲۵ میلیون نفر نیز خوشبختانه بهبود یافتند.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به تصاویر رنگارنگ از فستیوال عشق در هندوستان

منبع: apnews
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • آنتی رضا ستوده اردیبهشت ۷, ۱۴۰۰

    اگه تو ایران میخواستن همچین فستیوالی راه بندارن،فقط جاکش ها میتونستن شرکت کنن بس که زیادن.