آمازون حق پخش فیلم جدید اصغر فرهادی را خرید

آمازون حق پخش فیلم جدید اصغر فرهادی را خرید

شرکت آمازون حق پخش فیلم «قهرمان» به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی را در آمریکا خریداری کرد.

«قهرمان» جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی، در شهر شیراز فیلمبرداری شده است و هم اکنون در مرحله ی پس از تولید به سر می برد. آمازون قصد دارد اواخر سال و در فصل جوایز ۲۰۲۲ این فیلم را راهی سینما‌ها کند.

«قهرمان» از فیلم‌هایی است که انتظار می‌رود در جشنواره کن امسال حضور یابد. هنوز هیچ جزئیاتی درباره ی موضوع این فیلم منتشر نشده است.

فرهادی پس از ساخت فیلم های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» بار دیگر فیلمی در ایران و به زبان فارسی ساخته است.

شرکت آمازون پیش از این حق پخش فیلم «فروشنده» فرهادی را نیز بر عهده داشت؛ فیلمی که در جشنواره کن ۲۰۱۶ رونمایی شد و دو جایزه ی بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) و بهترین فیلمنامه را کسب کرد و در نهایت دومین جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را نیز برای سینمای ایران و فرهادی به ارمغان آورد. فرهادی برای فیلم قبلی خود «جدایی نادر از سیمین» نیز اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را دریافت کرده بود.

اصغر فرهادی پیش از «قهرمان» فیلم «همه می دانند» با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم را ساخته بود و با آن جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ را افتتاح و ۸ نامزدی در جوایز گویا اسپانیا کسب کرد.

فیلم «قهرمان» با همکاری آلکساندر مالت-گای در شرکت فرانسوی مومنتو فیلمز ساخته شده است که تولیدکننده ی سه فیلم آخر این کارگردان نیز بود و این فیلم را در فرانسه نیز اکران خواهد کرد.

ممنتو فیلمز درباره ی فیلمنامه ی این کار گفته است: «فیلم بسیاری از مسائل مربوط به دنیای مدرن در دوران ما را در برمی گیرد.»

در این فیلم امیر جدیدی، محسن تنابنده، رعنا آزادی‌ور، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعی دیگر از بازیگران که اغلب آنان چهره‌های جدید هستند مقابل دوربین فرهادی رفته‌اند و هایده صفی‌یاری نیز تدوین فیلم را بر عهده دارد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • کاربر اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰

    یک اسکار سیاسی دیگر در راه است…!! در فیلم اولی که ایران اخ و بد بود و ملت همه تو صف مهاجرت بودن جدایی/ در دومی هم که همه دروغگو و خیانتکار و در حال دگردیسی تبدیل شدن به جناب گاو/ خدا سومیشو بخیر کنه سناریوش از کاخ سفید ارسال شده و لابد قراره تو تخت جمشید ملت گعده بگیرن که اسکندر کجایی که یادت بخیر بیا تا کوروش خوابیده ایران رو آتش بزن ما خیالمون راحت شه…خخخ