مجرد بودن چه فوایدی نسبت به در رابطه بودن دارد؟

مجرد بودن چه فوایدی نسبت به در رابطه بودن دارد؟

جامعه کلیشه‌ها و تعصبات خاصی نسبت به عشق دارد. بسیاری از اوقات مردم برای ماندن در یک رابطه احساس فشار کرده و احساس گناه نسبت به تنهایی و در رابطه نبودن خود دارند. البته یادتان باشد بودن در یک رابطه که تعهدات لازم در آن اجرا شده است می‌تواند فواید بسیاری برای شما داشته باشد.

۱- ما اغلب از مجرد بودن خود احساس گناه می‌کنیم

تحقیقات نشان می‌دهد ما اغلب افرادی که در رابطه نیستند را با دیدگاهی منفی نگاه می‌کنیم. افراد مجرد همیشه در بسیاری از کارهای روزانه و عادی در جامعه مورد تبعیض قرار می‌گیرند. اگر کسی از شما بپرسد که کی ازدواج خواهید کرد این کار او نوعی زیر پا گذاشتن حریم خصوصی شماست.

۲- بهتر است یاد بگیرید تا خودتان را دوست داشته باشید

مهم نیست که چقدر سخت است تا آن را امتحان کنید، اما بدانید اگر خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌توانید یک رابطه سالم و سلامت را رقم بزنید. تعجب آور نیست که بدانید متخصصان می‌گویند شرکای زندگی‌ای که عاشق خودشان نیز هستند از رابطه و بودن با یکدیگر بسیار لذت بیشتری نسبت به باقی افراد می‌برند. عاشق خود بودن به این معنی است که خودتان را دوست دارید و به خودتان اهمیت می‌دهید. بالعکس افرادی نیز هستند که خود درگیری داشته و تمایلاتی به کنترل، سلطه و قضاوت دیگران در آن‌ها دیده می‌شود.

۳- به عنوان یک فرد بیشتر می‌توانید پیشرفت کنید

به تمام زمانی که افراد مجرد به خود اختصاص می‌دهند دقت کنید. آن‌ها می‌توانند سرگرمی‌های مختلفی را امتحان کنند، به رویاهای عجیب و غریبی که دارند دست یابند و حرفه خود را دنبال کنند. به آن باور ندارید؟ در حالی که مردانی که ازدواج کرده‌اند بیشتر از افراد دیگر درآمد کسب می‌کنند اما زنان مجرد ۲ برابر بیشتر از مردان مجرد احتمال داشتن خانه را دارند.

۴- مجردها در واقع رابطه‌های بسیار پایدارتری دارند

کلیشه‌ها همیشه از تنها بودن مجردها صحبت می‌کند اما ثابت شده که این نوع تفکرات اشتباه هستند. حقیقت این است که مجردها وقتی با کسی در رابطه نیستند بیشتر وقت خود را با دوستان و خانواده خود می‌گذرانند. مجردها افراد اجتماعی‌تری هستند و از خانواده و دوستان کمک می‌گیرند و می‌رسانند.

۵- تعقیب عشق می‌تواند زندگی شما را مفلوک کند

چشم بستن به روی حقایق می‌تواند برای ما بسیار گران تمام شود. اصرار مداوم در یافتن شریک زندگی خود می‌تواند ما را وادار کند تا به در پی تعقیب و گریز  برای یافتن مورد مناسب خود باشیم. متاسفانه گاهی بسیاری از مردم سطح انتظارات خود را پایین آورده و یا ویژگی‌های مهم شریک زندگی خود را نادیده می‌گیرند تا فقط به مرید دل خود برسند. عشق می‌تواند اعتیاد آور باشد اما باید جلوی آن را گرفت تا بتوان بهترین گزینه مورد نظر رسید.

۶- مجرد بودن باعث سلامتی بیشتر شما می‌شود

یکی دیگر از فواید مجرد بودن نیز سلامتی بیشتر شما خواهد بود. به طوری که دیده می‌شود آن‌هایی که مجرد هستند شاخص BMI بهتری دارند که خبر از کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی می‌دهد.

اما به یاد داشته باشید:

این بسیار عالی است که زندگی شما سرشار از عشق باشد. عشق به خود و شریک زندگیتان. پس همیشه به بهترین صورت فکر و عمل کنید.

بیشتر بخوانید:

۴ روش بسیار موثر با استفاده از زبان بدن برای بهتر کردن رابطه با شریک عاطفی

 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • Milad اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰

  من خودم مجردم و به نظرم این مطلب چرت محضه هیچ سند و اماری هم پشتش نیست اگه به زندگی افراد موفق نگاه کنی میبینی که اکثرشون مجرد نبودن.

  • وحید اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

   ممکنه اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنی اکثرشون متاهل بوده باشند ولی دلیل موفقیتشون مطمئنا ازدواج نبوده. شاید حتی اگر مجرد بودند خیلی بیشتر پیشرفت می کردند.

 • امیدم اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

  همه تو دلت جا دارن 🙂

 • دختر فمنیست مرداد ۱۷, ۱۴۰۰

  کاش میشد درک ما انقدر بالا میرفت که به حریم خصوصی هم کاری نمیداشتیم و هرکس به زندگی خودش فکر میکرد اونوقت همه از زندگیشون حداقل بیشتر از حالا رضایت داشتن بعضی از آدما پیشرفت خودشونو تو ازدواج و تشکیل خانواده میدونن بعضیا با تحصیل یک علم خاص مثل جامعه شناسی یا زیست شناسی بعضیا هم با یک هنر مثل نقاشی یا عکاسی حالشون خوبه البته ازدواج شاید مانع نباشه اما آدم ناخوداگاه محدود میشه مخصوصا در مورد خانم ها کاش فقط یادبگیریم طوری زندگی کنیم که حالمون خوب باشه و بذاریم دیگرانم برای طوری که دوست دارن زندگی کنن