تغییر مرز فرانسه و بلژیک توسط یک کشاورز بلژیکی

تغییر مرز فرانسه و بلژیک توسط یک کشاورز بلژیکی

یک کشاورز بلژیکی با تغییر مرز بلژیک و فرانسه سر و صداهایی را دنیا ایجاد کرده است. یک علاقه‌مند به تاریخ محلی در حال عبور از جنگل بود که متوجه شد سنگی که مرز بین دو کشور را تعیین می‌کند ۲.۲۹ متر جابجا شده است. گفته می‌شود یک کشاورز بلژیکی که این سنگ را مانع کارکرد صحیح تراکتور خود می‌دیده، آن را چند متر به داخل خاک فرانسه برده است.

این حادثه البته برای هر دو طرف ماجرا جالب و خنده‌دار بوده و بجای ایجاد دعوا و هیاهوی بین‌المللی باعث ایجاد لبخند آن‌ها شده است. یکی از شهرداران بلژیکی به شبکه TF1 فرانسه گفت: «او با این کارش بلژیک را بزرگتر کرده و باعث کوچکتر شدن فرانسه شده است. البته که این ایده خوبی نبود.»

مرز بین فرانسه و بلژیک هم اکنون ۶۲۰ کیلومتر امتداد دارد. این مرز به طور رسمی بر اساس پیمان کورتریک تاسیس شد. قدمت این سنگ نیز به سال ۱۸۱۹ باز می‌گردد جایی که مرز برای اولین بار مشخص شد. یکی دیگر از شهرداران بلژیکی با خنده در مورد این اتفاق گفت: «من از این کار آن کشاورز بسیار خوشحالم چرا که شهرم اکنون بزرگ‌تر شده! اما بقیه همتاهایم آنچنان که باید با من موافق نیستند.»

یکی از مقامات روستایی که با فرانسه در همسایگی قرار دارد در این رابطه می‌گوید: «ما باید کاری کنیم که از جنگ مرزی جدید جلوگیری شود.» مقامات محلی بلژیک که از این اتفاق چندان راضی نیستند قصد دارند با کشاورزی که این کار را کرده است تماس حاصل کرده و از او بخواهند تا سنگی را که به اندازه ۲.۲۹ متر جابجا کرده است را به مکان اصلی خود بازگرداند. اگر این اتفاق نیفتد پای این پرونده می‌تواند به وزارت امور خارجه بلژیک منتهی شود.

یکی از افراد با اطلاع می‌گوید اگر کشاورز مذکور سنگ را به جای اصلی خود باز نگرداند احتمالا با اتهامات کیفری روبرو خواهد شد. این فرد ادامه می‌دهد: «اگر او حسن نیت خود را نشان دهد، مشکلی وجود نخواهد داشت و ما این مشکل را به صورت دوستانه حل خواهیم کرد.»

بیشتر بخوانید:

فرار دراماتیک ژیمناست اهل کره شمالی با پریدن از روی سیم خاردارهای ۳.۶ متری مرزی

منبع: bbc
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • آترین اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰

    حالا کافی بود این اتفاق تویه خاورمیانه میوفتاد تا با توپ و تفنگ به جون هم بیفتن