سایت مشابه توییتر دونالد ترامپ افتتاح شد؛ جنجال‌های جدید در راه است

سایت مشابه توییتر دونالد ترامپ افتتاح شد؛ جنجال‌های جدید در راه است

اتفاقات و شورش به کنگره آمریکا را یادتان می‌آید؟ در همان روزها و همان حال‌ها بود که سران شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر تصمیم گرفتند تا بخاطر آشوب و حرف‌های خشنی که دونالد ترامپ می‌زد او را به طور دائم از داشتن حساب در شبکه‌های اجتماعی خود منع کنند. حال خبر رسیده که رئیس جمهور سابق ایالات متحده پلتفرم بومی خود را راه اندازی کرده است.

او در همین ابتدا هم کارش را حاشیه شروع کرده و در خطاب به انتخابات برگزار شده در سال ۲۰۲۰ گفته است: «انتخابات سال ۲۰۲۰ تقلبی بود و از آن به عنوان دروغ بزرگ یاد می‌شود.» او به توییتر هم رحم نکرده و راجع به آن در سایت خود نوشته است: «سهام توییتر به یکباره فرو ریخته است. سهام آن‌ها امروز ۱۵ درصد کاهش یافته است. به نظر من مردم کاملا از توییتر خسته شده‌اند و آن را حوصله سر بر می‌بینند. من فکر می‌کنم وقتی شما آزادی بیان را کنار می‌گذارید این بلاها هم سرتان می‌آید. این اتفاق برای دیگران هم خواهد افتاد!.»

او در همین حین به مبحث واکسن‌های کرونا هم ورود کرده و می‌گوید اگر او نبود و فشارهایی به سازمان غذا و دارو آمریکا وارد نمی‌کرد، واکسن کرونا تا ۵ سال آینده نیز ساخته نمی‌شد. در همان پست او این ویروس را برای بار دیگر ویروس چینی خواند.

این وبسایت از روز سه شنبه کار خود را شروع کرد و هدف آن فراهم کردن بستری است که دونالد ترامپ حرف‌های خود را در آن به گوش جهانیان و علاقه‌مندانش برساند. این وبسایت ظاهری شبیه به وبسایت توییتر داشته و مشابه آن طراحی شده است. البته قبل‌تر گفته شده بود که دونالد ترامپ قصد ایجاد یک شبکه اجتماعی جدید را دارد و او آن را به گونه‌ای توصیف کرده بود که میلیون‌ها نفر از همان ابتدا در آن عضو خواهند شد اما تاکنون که به اینگونه نبوده و دونالد وبسایتی که فقط خودش در آن حرف می‌زند را ساخته است.

راه اندازی این وبسایت درحالی انجام شد که قرار است در روز ۵ مه مشخص شود که آیا دونالد ترامپ می‌تواند به فیسبوک و اینستاگرام بازگردد یا خیر. شرکت فیسبوک در این مورد تصمیم گیری کرده و آن را به زودی اعلام خواهد کرد. گفته می‌شود این وبسایت توسط شرکت Campaign Nucleus ساخته شده است. این شرکت متعلق به مدیر انتخاباتی دونالد ترامپ، برد پاسکال است.

بیشتر بخوانید:

از این پس می‌توانید دونالد ترامپ و ملانیا را به جشن عروسی یا تولد خود دعوت کنید

منبع: mirror
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • م اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۰

    سر تا پای متن، بوی سوزش میده :))))))