پسر ۱۲ ساله‌ای که رکورد گینس را با سازه خود شکست

پسر ۱۲ ساله‌ای که رکورد گینس را با سازه خود شکست

پسری ۱۲ ساله به نام اریک کلیبل اهل ناپرویل آمریکا (در مورد کشور آمریکا به انتهای مطلب مراجعه کنید) با الهام گیری از کارهای قبلی پدرش، توانسته بلندترین سازه ساخته شده به وسیله چوب بستنی را بسازد. این سازه ارتفاعی به اندازه ۶ متر داشته و این برج رکورد شکن اریک از دور نیز به خوبی دیده می‌شود و این سازه باعث شده تا پدر اریک بسیار به او افتخار کند.

اریک با دیدن ویدئوهایی راجع به شکستن رکوردهای گینس تبدیل به شخصی شد که می‌خواست رکوردهای شخصی خود را دنبال کند. او با تکیه بر توانایی و استعدادش در ساخت سازه با چوب بستنی، می‌دانست که اگر به سمت این کار برود حتما موفق خواهد شد.

در حالی که او در حال تعیین اندازه سازه‌اش بود، اریک به این نتیجه رسید که پایه وسیله‌اش را از یک هرم بسازد چرا که با این کار سعی می‌کند سازه محکم‌تری را برای خود بسازد. اریک می‌گوید مهم‌ترین قسمت ساخت این پروژه، در کنار هم قرار دادن اجزا به بهترین شکل ممکن است. چرا که او باید مطمئن می‌شد سازه از هم نمی‌پاشد.

او در اینباره می‌گوید: «برای ساختن برج من مجبور شدم آن ساختار عمودی ۱ متری را بارها بسازم این شد که با هر بار ساختن آن می‌دیدم که سازه بلندتر می‌شود و این برایم بسیار سرگرم کننده بود.» یکی از لحظات مورد علاقه اریک در ساخت این سازه لحظه‌ای بود که او از کار دست می‌کشید و از اندازه بلند سازه خود لذت می‌برد. برای اریک دیدن نتیجه کار بسیار سختی که انجام داده بود، بسیار لذت داشته است.

اریک همیشه شیفته خلاقیت‌ها و کارهای پدرش بوده و به همین دلیل از دوران نوجوانی خود تصمیم گرفته تا بسیاری از کارهای خود با چوب بستنی را داشته باشد. از کارهای او می‌توان به ساخت بلندترین سازه دنیا، ماشین، قایق، جعبه و خانه با استفاده از چوب بستنی اشاره کرد.

او درباره رکوردی که در گینس ثبت کرده می‌گوید: «وقتی در رکوردهای گینس، رکوردی را ثبت کردم احساس رضایت و موفقیت کردم. من بسیار خوشحالم که توانستم به این نقطه برسم. از این که توسط چیزی شناخته شدم که به آن علاقه دارم بسیار خوشحالم.»

اریک به باقی علاقه‌مندان به ساخت سازه‌های چوبی با استفاده از چوب بستنی می‌گوید به یاد داشته باشند که چوب بستنی فقط یک قطعه چوب است و اگر تلاش کنند و آن‌ها را در جای مناسب خود قرار دهند می‌توانند سازه‌های خارق‌العاده‌ای خلق کنند.

ناپرویل یک شهر در ایالات متحده آمریکا با جمعیت ۱۴۳ هزار نفر است که در ایلی‌نوی واقع شده است. ایلی‌نوی نیز یک ایالت در غرب میانه آمریکاست. پایتخت آن نیز اسپرینگ فیلد بوده و شهر شیکاگو از شهرهای شناخته شده آن است. ایالات متحده آمریکا که به طور خلاصه به آن ایالات متحده یا آمریکا نیز می‌گویند یک کشور مستقل در آمریکای شمالی میان کشور کانادا، مکزیک و اقیانوس آرام است. کشور آمریکا ۵۰ ایالت دارد و چهارمین کشور پهناور دنیا محسوب می‌شود. پایتخت آمریکا واشنگتن دی سی بوده و پرجمعیت‌ترین شهر آن نیویورک می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

یوتیوب روزیاتو: سلبریتی هایی که در گینس رکوردشکنی کرده اند [تماشا کنید]

۱۱ سلبریتی مشهوری که نمی دانستید نامشان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است

مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

 • محسن اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

  اریک کلیبل اهل ناپرویل ، نگفتید اهل کدوم کشور فقط نام شهر رو گفتید

  • ریز احمد اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

   ناپرویل ایران داداش! خب آمریکاست دیگه تا حالا به گوشت نخورده؟!

 • Arash اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۰

  پاراگراف آخر واقعا اضافی بود.