به دنیا آمدن گوساله‌ای با سه چشم که تعجب دامپزشکان را برانگیخت

به دنیا آمدن گوساله‌ای با سه چشم که تعجب دامپزشکان را برانگیخت

به تازگی گوساله‌ی ۴ ماهه سالمی دیده شده است که تعجب دامپزشکی را برانگیخته و او گفته که تاکنون در زندگی‌اش چنین چیزی ندیده است. این گوساله با سه چشم به دنیا آمده و همین قضیه باعث تعجب دامپزشک او شده است. مالان هیوز که در یک مزرعه در حال گرفتن تست سل از گاوها بود با گوساله‌ای غیر معمول مواجه شد.

به نظر نمی‌رسد چشم اضافی این حیوان برای او مزاحمت ایجاد کرده باشد. همانطور که گفته شد گوساله ذکر شده از سلامت کامل برخوردار است. مالان با تعجب راجع به این اتفاق می‌گوید: «دامپزشکان عادت دارند تا صحنه‌های عجیب و غریبی از حیوانات را به چشم ببینند. برای مثال به دنیا آمدن حیوانات با دو سر برای دامپزشکان آن چنان عجیب نیست و من آن را دیده‌ام ولی گوساله‌ای با سه چشم را هرگز در زندگی‌ام ندیده بودم.»

البته از بیرون که به آن نگاه می‌کنم این پدیده مشکل چندانی ندارد چرا که چشم آن گوساله پلک و مژه دارد و مرطوب است. اما غیر ممکن است که ببینیم چه چیزی در پشت چشم او در جریان می‌باشد. با این حال به نظر نمی‌رسد که رشد چشم سوم یک ناهنجاری باشد و مشکلی را برای این حیوان ایجاد کند.

افراد روستایی در آن محل حاضر شدند تا گوساله را به چشم خود ببینند. مالان می‌گوید این گوساله سه چشم نیز می‌تواند زندگی عادی خود را داشته باشد و در چرخه غذایی حیوانات قرار بگیرد. او در اینباره اضافه می‌کند: «در واقع این گاو با این که غیر عادی به نظر می‌رسد و سه چشم دارد، فرق خاصی با بقیه هم نوعان خود ندارد.» او ادامه می‌دهد: «به عنوان یک دامپزشک ما مطمئنا به همان شکلی با این حیوان رفتار خواهیم کرد که با بقیه آن‌ها انجام می‌دهیم.»

مالان که این روزها تبدیل به یک دامپزشک موفق شده، دختر یک دامدار بوده و روزگاری را با دام‌ها، خصوصا گاوها گذرانده است و نحوه رفتار و عملکرد آن‌ها را می‌داند.

بیشتر بخوانید:

حرکات عجیب دست های یک کروکودیل قبل از شکار که همه را شگفت زده کرد

منبع: mirror
دیجیاتو
بدون نظر

ورود