شایع ترین علائم زایمان طبیعی چیست و از کجا بفهمیم بچه در حال تولد است؟

شایع ترین علائم زایمان طبیعی چیست و از کجا بفهمیم بچه در حال تولد است؟

شایع ترین علائم زایمان طبیعی را بشناسید و به موقع خودتان را برای زایمان و تولد کودک به بیمارستان برسانید.

در فیلم ها و تلویزیون، لحظه زایمان ممکن است لحظه دراماتیکی باشد: کیسه آب پاره می‌شود و نوزادی سر می‌خورد و به دنیا می‌آید. اما در زندگی واقعی ماجرا خیلی فرق دارد. ممکن است همیشه این علائم واضح را نداشته باشید که نشان می دهد در حال زایمان هستید.

زنان احساس می کنند زایمان به طرق مختلف انجام می شود. برای برخی ، با بسیاری از علائم شروع می‌شود و روند کندی دارد. برای برخی دیگر، خیلی ناگهان و به سرعت رخ می‌دهد و هشدارهای قبلی بسیار کمی دارد. پزشک یا مامای شما در مورد انتظارات شما از زایمان با شما صحبت خواهد کرد.

در این مطلب روزیاتو، شایع ترین علائم زایمان طبیعی را به شما می‌گوییم تا اگر در هفته‌های آخر بارداری هستید، در مورد آنها بیشتر بدانید. با روزیاتو همراه باشید.

شایع ترین علائم زایمان طبیعی

آیا انقباض رحمی دارید؟

رحم شما با آماده شدن برای بیرون راندن کودک شما سفت و شل می شود. این انقباضات باعث درد می شود؛ دردی که در ابتدا احساس پریود در دوران قاعدگی را در شما ایجاد می‌کند. با نزدیک شدن زایمان ، درد قویتر و شدیدتر می شود. اگر انقباضات شما قوی‌تر، منظم‌تر و به هم نزدیک‌تر شوند ، به احتمال زیاد در حال زایمان هستید.

اگر انقباضات شما منظم نیست و با تغییر وضعیت از بین می رود، ممکن است دچار انقباضات برکستون هیکس باشید. اینها درد زایمان نیستند و در واقع، شبیه تمرین بدن برای آمادگی برای درد واقعی هستند.

انقباضات واقعی بدون توجه به اینکه چه کاری انجام می دهید، ادامه می یابد و به طور پیوسته، قوی‌تر و به هم نزدیکتر می شود. مدت هر انقباض حتی به حدود ۳۰ تا ۷۰ ثانیه می‌رسد.

شایع ترین علائم زایمان طبیعی

آیا کمردرد دارید؟

کمردرد در دوران بارداری معمول است. این درد می تواند به دلیل فشار اضافی بر روی عضلات پشت و شکم شما یا فقط تغییر در وضعیت بدن باشد. کمپرس های گرم یا سرد یا ماساژ اغلب به تسکین درد کمک می کنند.

در حین زایمان ، ممکن است کمردرد و گرفتگی هایی داشته باشید که بهتر یا برطرف نشود. همچنین ، این دردها می تواند بخشی از انقباضات رحمی شما باشد. درد معمولاً از پشت شما شروع می شود و سپس به طرف جلوی بدن حرکت می کند.

شایع ترین علائم زایمان طبیعی

آیا کیسه آب جنین نشت می‌کند؟

کودک شما در یک کیسه مایع محافظ به نام کیسه آمنیوتیک در حال رشد است. وقتی که زمان تولد کودک شما فرا می رسد ، این کیسه پاره می‌شود. به همین دلیل، ممکن است ناگهان مایعات زیادی از بین پاهای شما جاری شود یا فقط قطره قطره نشت کند.

اگر متوجه شدید که کیسه آب شما نشت می کند، سریعا خود را به بیمارستان یا مرکز زایمان برسانید. این یک فرصت خوب به حساب می‌آید زیرا شما مدت کوتاهی بعد از نشت کیسه آب، زایمان خواهید کرد.

اما حتی اگر کیسه آب شما پاره نشده باشد، هنوز هم می توانید در حالت زایمان باشید. گاهی اوقات پزشک باید با استفاده از یک قلاب پلاستیکی آن را برای شما پاره می‌کند. این کار به تسریع یا القای زایمان کمک خواهد کرد.

شایع ترین علائم زایمان طبیعی

آیا ترشح ژله مانند داشتید؟

یکی از شایع ترین علائم زایمان طبیعی ترشح ژل مانند است. هنگامی که باردار هستید ، یک لایه از مخاط دهانه رحم شما را مسدود می کند. هرچه دهانه رحم شما به منظور آماده شدن برای زایمان نرم و بزرگتر می شود ، لایه شل شده و از بین می رود. این مخاط معمولاً مقدار کمی ترشحات ژله ای مایل به صورتی یا قهوه ای است. ممکن است به صورت یک تکه یا چند حباب کوچک از بین برود. ترشح ژله مانند می تواند مدت ها قبل از شروع زایمان فعال نیز رخ دهد. اما به خودی خود دلیلی بر زایمان نیست.

آیا دهانه رحم شما گشاد یا نازک شده است؟

برای کشش کافی و ایجاد فضای کافی برای خروج کودک ، دهانه رحم شما باید نازک و بزرگتر شود (باز شود). وقتی می شنوید که دکتر در مورد اینکه چقدر دهانه رحم شما نازک یا گشاد صحبت می کند ، منظور آنها این است. قبل از شروع فشار برای خروج کودک، دهانه رحم شما باید حداقل به اندازه ۱۰ سانتی متر گشاد شود.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید:

زایمان کردن چه حسی دارد؟ پاسخ به سخت‌ترین سوال دنیا

تغییرات عجیبی که بعد از زایمان در بدن زنان رخ می دهد

مغز زنان بعد از زایمان چه تغییری می کند؟

تصاویر زایمان‌های لاکچری هتل بیمارستان گاندی در ۹۹/۰۹/۰۹

۱۳۰ میلیون تومان برای زایمان در ۹۹/۹/۹ ! هشدار وزارت بهداشت درباره سزارین های تقویمی

رابطه جنسی پس از زایمان : چطور زندگی جنسی خود را پس از زایمان به حالت قبل برگردانید ؟

مردانی که باردار شدند و زایمان کردند؛ با ۵ مورد از عجیب‌ترین بارداری‌های جهان آشنا شوید

۱۰ حقیقت جالب و شگفت انگیز درباره تولید مثل و زایمان حیوانات

جزییات «کمک هزینه بارداری»، «مرخصی زایمان» و «مرخصی زمان شیردهی»

منبع: webmd
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود