حضور کیمیا علیزاده و سه ایرانی دیگر در المپیک توکیو با پرچم تیم پناهندگان

حضور کیمیا علیزاده و سه ایرانی دیگر در المپیک توکیو با پرچم تیم پناهندگان

بر اساس خبری که روی وبسایت رسمی کمیته بین المللی المپیک قرار گرفته است، تیم پناهجویان با ترکیبی از ۲۹ ورزشکار در رشته های مختلف در این مسابقات حضور خواهند یافت که ۴ بازیکن ایرانی نیز در میان آن ها خواهند بود. کیمیا علیزاده و دینا پور یونس لنگرودی در رشته تکواندو، جواد محجوب در جودو و هامون درفشی پور در کاراته، چهار ایرانی تیم پناهجویان در مسابقات المپیک توکیو خواهند بود. این دومین بار است که تیمی با نام تیم پناهجویان در مسابقات المپیک شرکت می کند و این امر با بورسیه کمیته بین المللی المپیک فراهم شده است. مقرر شده است که برای این ورزشکاران پرچم المپیک برافراشته شده و سرود المپیک نواخته شود و البته همانند دیگر تیم ها، تیم پناهجویان نیز در دهکده المپیک اقامت خواهند کرد.

کیمیا علیزاده و دینا پور یونس در رشته تکواندو، جواد محجوب در جودو و هامون درفشی پور در کاراته، در قالب تیم پناهجویان در المپیک خواهند بود.

این در حالی است که کیمیا علیزاده در مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا که در اردیهشت ماه برگزار شد، نتوانست به فینال راه یافته و علیرغم کسب مدال برنز، از کسب سهمیه المپیک بازمانده بود. علیزاده اولین زن ایرانی صاحب مدال در المپیک است که دو سال پیش، و پس از پشت سر گذاشتن مصدومیتی طولانی ایران را ترک کرده و در آلمان پناهنده شد.

کیمیا علیزاده و دینا پور یونس در رشته تکواندو، جواد محجوب در جودو و هامون درفشی پور در کاراته، در قالب تیم پناهجویان در المپیک خواهند بود.

اسامی کامل ۲۹ ورزشکار تیم المپیک پناهندگان در مسابقات المپیک توکیو به شرح زیر است:

عبدالله صدیقی (تکواندو)، احمد علیکاج (جودو)، احمد بدرالدین وایس (دوچرخه سواری)، آکر العبیدی (کشتی)، علا ماسو (شنا)، آجلینا نادای لوهالیث (دومیدانی)، آرام محمود (بدمینتون)، سیریل فاگات (وزنه برداری)، دینا پور یونس لنگرودی (تکواندو)، دوریان کلتلا (دومیدانی)، الدریک ساموئل سلارودریگز (بوکس)، هامون درفشی پور (کاراته)، جمال عبدالماجی عیسی محمد (دومیدانی)، جیمز چیگنژک نیانگ (دومیدانی)، جواد محجوب (جودو)، کیمیا علیزاده زنوزی (تکواندو)، لونا سلیمان (تیراندازی)، معصومه علی زادا (دوچرخه سواری)، مونا داهوک (جودو)، نیگارا شاهین (جودو)، پائولو آموتون لوکورو (دومیدانی)، پاپول میسنگا (جودو)، رز ناتیکه لیکونین (دومیدانی)، سعید فضل الله (کایاک یک نفره)، ساندا آلداس (جودو)، تاچلوینی مالاکه (دومیدانی)، وائل شعب (کاراته)، وسام سالامانا (بوکس)، یوسرا ماردینی (شنا)

کیمیا علیزاده و دینا پور یونس در رشته تکواندو، جواد محجوب در جودو و هامون درفشی پور در کاراته، در قالب تیم پناهجویان در المپیک خواهند بود.

این ورزشکاران از ۲۱ کشور استرالیا، اتریش، بلژیک، برزیل، کانادا، کرواسی، مصر، فرانسه، آلمان، رژیم اشغالگر قدس، اردن، کنیا، لوکزامبورگ، پرتغال، هلند، نیوزلند، ترکیه، سوئد، سوئیس، ترینیداد و انگلیس هستند و در ۱۲ رشته دومیدانی، بدمینتون، بوکس، کانو، دوچرخه سواری، کاراته، تکواندو، تیراندازی، شنا، وزنه برداری و کشتی شرکت خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • محمد حسین خرداد ۱۹, ۱۴۰۰

  انشالله که هر چهار عزیز موفق بشند در ادامه.
  ارزوی و دعای خیر بخش اعظمی از یک ملت پشتشونه.

  (به جز س ا ن د ی س خورا)

  • رها خرداد ۱۹, ۱۴۰۰

   از جانب خودت حرف بزن. به شخصه برای من که موفقیت و عدم موفقیتشون هیچ فرقی نداره. مردم اگر از موفقیت ورزشکارهای ایرانی خوشحال میشن به خاطر افتخار آفرینی برای ایرانه وگرنه صدتا ورزشکار ایرانی الاصل دیگه هم هستن که برای کشورهای مختلف بازی می کنند. پس لابد باید برای موفقیت اونها هم دعا کنیم. ضمنا جالبه که با وجود باختشون بازهم بهشون سهمیه المپیک دادن.

  • h خرداد ۱۹, ۱۴۰۰

   موافقم
   البته برای ساندیس خورها فقط یه چیز مهمه و اونم ایدوئولوژی خودشونه. تا وقتی درخدمت ایدئولوژی اونها هستی، خوبی وگرنه اخ میشی

  • عباس خرداد ۲۰, ۱۴۰۰

   البته شما که ایرانی نیستی اگرم هستی پس معلومه خوب فیت اسلیوی
   برد و باختش نه تنها برای یه ایرانی مه نیس بلکه یه فراموش شده در ورزش و یه حقیر خارج از کشوره

  • کامران خرداد ۲۱, ۱۴۰۰

   هیچم آرزوی موفقیت برای ۱وطن‌فروش نمیکنم از سمت خودت حرف بزن.کسیکه بهش ۱خونه،۱ماشین،۳۰۰تا سکه،چندین میلیون پول نقد و…..بدن باز به کشورش پشت کنه ارزش و لیاقت هیچی نداره

 • آنتی رضا ستوده خرداد ۱۹, ۱۴۰۰

  نگاهش شبیه نگاهای عمو جانیه?

 • طرف زده رفته ایران رو‌ول کردم بعد من باید به چی اون دعا کنم خدا شفا بده خرداد ۲۰, ۱۴۰۰

  طرف زده رفته ایران رو‌ول کرده بعد من باید به چی اون دعا کنم خدا شفا بده

 • حسین خرداد ۲۰, ۱۴۰۰

  کمیته المپیک با اعضای غربیش یک حرکت سیاسی که انجام داده اند همین تشکیل تیم پناهجویان هست که می خواهند بگویند فلان کشورها به لحاظ زندگی و حمایت اقتصادی دولتهاش قابل سکونت نبوده است در حالیکه از المپیک نباید بهره برداری سیاسی کرد.!!!!