لحظه انفجار بمب ۴۰,۰۰۰ تنی در کنار ناو هواپیمابر نیروی دریایی ایالات متحده + ویدیو

لحظه انفجار بمب ۴۰,۰۰۰ تنی در کنار ناو هواپیمابر نیروی دریایی ایالات متحده + ویدیو

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیویی خارق العاده از لحظه منفجر شدن یک بمب در دل اقیانوس منتشر کرده که باعث وقوع یک زمین لرزه صدها کیلومتر آنطرف تر می شود. این ویدیو حیرت انگیز نشان می دهد که یک بمب ۴۰,۰۰۰ پوندی در «تست های شوک کشتی کامل» منفجر می شود جایی که اثرات چنین انفجارهایی بر کشتی های نیروی دریایی آزمایش می شوند. این انفجار در زیر زمین انجام شده و یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده نیز روی آب قرار داشت. این تست ها نشان خواهد داد که کشتی ها چقدر در برابر بمب ها مقاوم بوده و در میدان نبرد تا چه اندازه کارآمد خواهند بود. این انفجار باعث تولید یک زمین لرزه به قدرت ۳.۹ ریشتر در حدود ۱۰۰ مایلی در ساحل دیتونا بیچ، کالیفرنیا شد، پدیده ای که در آزمایشات مشابه غیرمعمول نیست.

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیویی از لحظه منفجر شدن یک بمب در دل اقیانوس منتشر کرده که باعث وقوع یک زمین لرزه صدها کیلومتر آنطرف تر می شود.

این انفجار آزمایشی که روز جمعه گذشته رخ داده نیز غیرمعمول نبوده و مشابه آن بارها انجام شد هاست. سازمان مطالعات زمین شناسی ایالات متحده لرزه های سیسمیک این اتفاق را در ۱۰۰ مایلی ساحل پونس اینتلت، شهری در جنوب دیتونا بیچ اندازه گیری کرده است. این ویدیو که از روی یک ناو هواپیمابر نیروی دریایی فیلمبرداری شده تاکنون بیش از ۳۰,۰۰۰ بار در توییتر دیده شده و توسط یک اکانت به نام @warship_78 منتشر شده است. این انفجار باعث جلب توجه ناخواسته شده هر چند نیروی دریایی اعلام کرده بود که کاملاً ایمن انجام شده است. بمب مذکور در کنار یک ناو هواپیمابر منفجر شده تا شرایطی که ممکن است در میدان نبرد تجربه کند را بازسازی کنند. این ویدیو تنها یکی از سه مورد انفجار برنامه ریزی شده را نشان می دهد اگر چه گمان می رود این تست ها تنها با دو انفجار به پایان برسد.

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیویی از لحظه منفجر شدن یک بمب در دل اقیانوس منتشر کرده که باعث وقوع یک زمین لرزه صدها کیلومتر آنطرف تر می شود.

اکانت توییتری نیروی دریایی ایالات متحده در این باره نوشته است: «#Warship78 اولین مورد انفجاری تست های شوک کشتی کامل را به پایان رساند! رهبری و خدمه آمادگی نیروی دریایی از طریق مبارزه با شوک را نشان داده و ثابت کردند که کشتی ما می تواند برخورد را تاب بیاورد». پیش از این آزمایش، آخرین آزمایش شوک دریایی که انجام شده بود در سال ۲۰۱۶ و باز هم در سواحل فلوریدا بود.

بیشتر بخوانید: معمای شهرهای غول پیکر شناور؛ چرا هر کشوری توان ساخت ناو هواپیمابر را ندارد؟

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • علیرضا خرداد ۳۱, ۱۴۰۰

  معلوم نیست چه تعداد موجود دریایی سر این آزمایش مسخره از بین رفتند…

 • محسن تیر ۱, ۱۴۰۰

  وای ترسیدیم. بمب رو با فاصله محاسبه شده از ناو منفجر کردند. زحمت کشیدند. اون بمب رو می‌زدند وسط ناو تا ببینند چی میشه.

  • سهیل تیر ۲, ۱۴۰۰

   نه بابا! انتظار داری چنین بمبی بخوره وسط ناو و چیزیش هم نشه؟! حالا چون ناو آمریکاست احساس وظیفه کردی یه چرتی بگی.

 • محسن تیر ۱, ۱۴۰۰

  اصابت مستقیم بمب بر روی ناو ملاک عمل میباشد نه درفاصله یا زیرزمین. براساس معیار تنش فن میسز یک قطعه مفروز زمانی سالم می‌ماند که حداکثر انرژی کرنشی موجود در واحد حجم ماده از تنش تسلیم آن درتست کشش فراتر نرود. اگر متریال مصرفی ناو تاب مقاوت دربرابر انرژیهای حجمی را داشته باشد آنوقت می‌گوییم که دراین تست موفق عمل نموده است.

  • مهدی تیر ۲, ۱۴۰۰

   تحلیل پلاستیسیته یک سازه فراتر از اشاره به فون میزز و منحنی موهر و معیار ترسکا است با توجه به تعدد متریال و اتصال و نوع سازه برادر، این یک،دو این موضوع ربطی به تحلیل استاتیکی با توجه به تنش و کرنش و شکست نداره چون نیروی انفجار یکدست نیست و علاوه بر نیرو تغییرات ترمودینامیکی ایجاد میکنه پس صرف اشاره به پلاستیسیته ساده انگاریه مثل صرف نظر کردن از اصطکاک در حل مسائل دبیرستان و سوم اینکه برای بنده و شما انجام ندادن و خودشون شرایط آزمایش رو تحلیل کردن قبلش