سمیه نور کیست؛ با شیک پوش ترین تاجر زن ایرانی تبار امارات آشنا شوید

سمیه نور کیست؛ با شیک پوش ترین تاجر زن ایرانی تبار امارات آشنا شوید

به ندرت پیش می آید که زنان خاورمیانه را در پست های بالای مدیریتی ببینید با این حال یک زن ایرانی توانسته این سقف شیشه ای را بشکند و هم در زمینه کارآفرینی و هم شغلی سرآمد هم نوعان خود شود. نامش سمیه نور است و در امارات متحده عربی به عنوان یکی از تاجران مطرح شناخته می شود. این زن ایرانی توانسته به موفقیت های چشمگیری در زمینه املاک دست پیدا کند و از جمله سرمایه گذاران اصلی بانکی به نام مولتی بنک است. در ادامه بخشی از مصاحبه او با یاهو را می خوانید.

بگویید که فعالیت های حرفه ای شما از کجا آغاز شد؟

من در پس ذهنم همیشه به کارآفرینی فکر میکردم. درآمدزایی را زمانی آغاز کردم که در دبیرستان درس می خواندم و پنج روز در هفته تدریس خصوصی می کردم. وقتی ۲۰ سالم شد تصمیم گرفتم با مطالعه کتاب ها، مجلات و روزنامه ها در مورد سرمایه گذاری بخوانم. در سال ۲۰۰۹ میلادی تخصص خود در زمینه فاینانس را به حوزه املاک کشاندم و در چند منطقه مسکونی امارات سرمایه گذاری کردم. در این مسیر به اطلاعات خوبی در زمینه خرید، مدیریت و فروش املاک دست پیدا کردم و هم اکنون مدیریت بخش استراتژی یک شرکت را بر عهده دارد. من بر عملکرد تیم تحقیقات نظارت دارم و بسیاری از بزرگ ترین سرمایه گذاری های مولتی بنک در زمینه طلا، نفت و گاز، ملک و ارز مدیریت میکنم. باور دارم که مسیری بی نظیر  را پشت سر گذاشته ام و هنوز راه درازی در پیش دارم.

زن های موفق در دنیا و به طور مشخص در خاور میانه انگشت شمارند. در این مسیر با چه چالش هایی روبرو شدید؟

سمیه نور

وقتی وارد کسب و کار خانوادگی مان شدم، حضور زنان در این عرصه چندان پذیرفته شده نبود. اصلیترین چالشی که با آن روبرو بودم این بود که مردم من را جدی نمی گرفتند و به نظرشان به اندازه کافی در کارم خوب نبودم. با گذشت زمان اما توانستم توانایی هایم را ثابت کنم و به حوزه های مختلفی وارد شدم. من توانستم از یک زن شاغل موفق به یک کارآفرین موفق تبدیل شوم و با کنار زدن همه افراد منفی نگر در اطرافم، رویاهایم را دنبال کنم. هدفم این است که عرصه را برای ورود زنان بیشتری فراخ کنم و از زنان به عنوان تصمیم گیرنده و سیاستگذار در کسب و کارهای خود بهره بگیرم.

بزرگترین دستاورد کاری شما چه بوده؟

من موفقیت را تقریبا در تمام زمینه های کاری ام تجربه کردم اما بزرگ ترین دستاوردم که بسیار مرا خوشحال کرد نوشتن و چاپ کتابم بود. کتاب من با عنوان ویتامین های موفقیت در مورد فاکتورهای کلیدی موفقیت برای رشد فردی سخن می گوید. من به واسطه عضویتم در هیئت مدیره چندین خیریه که در زمینه کمک به مبتلایان بیماری های صعب العلاج فعالیت دارند و همچنین تاسیس بنیاد خودم برای کمک به بچه ها و جوانها توانستم موفقیت های خوبی را رقم بزنم و این برایم بسیار ارزش دارد.

شما به خاطر شیک پوشی تان شهرت دارید و اخیرا هم به عنوان شیک ترین تاجر زن امارات شناخته شده اید؟

بله چون باور دارم همیشه باید در بهترین  حالتم باشم و فرقی ندارد که انجام چه کاری را بر عهده دارم. سبک لباس پوشیدنم محافظه کارانه اما شیک است. ظرافت داشتن در تجارت بسیار اهمیت دارد چراکه باید در اولین نگاه بهترین تاثیر را در طرف مقابل خود بگذارید. من میخواهم برند مد مخصوص خودم را راه اندازی کنم که ضمن ساده پوشی، شیک بودن را رواج دهد.

سمیه نور کیست؟

سمیه نور

سمیه نور یک کارآفرین و خیر ایرانی است که چندی پیش توانست کار تهیه پارچه طلای خانه کعبه را در یک مزایده برنده شود. او قصد دارد کل عایدی اش از این قرارداد را صرف مبارزه با رونا در سراسر دنیای اسلام کند. سمیه نور در ایران متولد شده اما اکنون در امارات زندگی میکند. قرار شده که در این پوشش مقدس از ۱۲۴ کیلوگرم طلای ۲۴ عیار استفاده شود و طی مراسمی ویژه این پارچه روی خانه کعبه قرار بگیرد. خانم نور در سال ۲۰۲۰ عنوان شیک ترین تاجر امارات را به خود اختصاص داد.

منبع: yahoo
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • علیرضا خرداد ۳۱, ۱۴۰۰

  غیر ممکنه.
  هر وقت مثل غرب صفر تا صد و زیر و بم فعالیتهای اقتصادیش روشن شد اونوقت میگم موفق.
  وگرنه با کشیدن خون مردم خیلی اسونه تاجر شدن. دبی هم که ماشالله مهمترین نقطه برا دور زدن تحریمه

 • علی دی ۲, ۱۴۰۰

  پدرش املاکی داشته !!!!!
  پدرش که معلم اصفهان بود
  چقدر دروغ می نویسید و میگه
  نه به اون سجاده و جا نمازش
  نه به اون رقاص عرب اوردنش و ……
  چقدر پول داده بهتون مصاحبه براش بنویسید
  کلی پولای مردم و منو بالا کشیده
  نمی تونه ایران بیاد
  این و سوهر دزدش
  که اصفهانی بود

  • مهدی خرداد ۲۳, ۱۴۰۳

   این با شوهرش امیر بقولی زاده ۲ تا کلاهبردار بودند که مدتی تو زندان دستگرد بودند سر یه پیرمرد بدبختی کلاه گذاشتند و رفتند…