چرا زن ها با مردهایی که جذابیت کمتری دارند شادترند؟

چرا زن ها با مردهایی که جذابیت کمتری دارند شادترند؟

بعضی زن ها درباره ی مردهای جذاب و خوش قیافه خیالبافی و تصور می کنند داشتن یک شریک عاطفی جذاب تر کلید برخورداری از یک رابطه ی رضایت بخش است. با این حال، واقعیت امر می تواند از انتظارات ما بسیار دور باشد. تحقیقات نشان می دهد برای اینکه زنی واقعاً از رابطه ی خود رضایت داشته باشد، شریک عاطفی او نباید از خودش خوش چهره تر باشد.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا دانشمندان می گویند مردانی که از جذابیت ظاهری کمتری برخوردارند بهترین گزینه برای رابطه عاطفی هستند.

زن ها احساس راحتی بیشتری با خودشان می کنند و اعتماد به نفس بیشتری دارند

تحقیقات نشان داده زنانی که شریک عاطفی آن ها از جذابیت ظاهری بیشتری برخوردار است، انگیزه ی بیشتری برای رژیم گرفتن دارند.

گرچه این بدان معنی نیست که رژیم گرفتن به خودی خود چیز بدی است اما دلیل انگیزه تان نباید خوش چهره تر بودن شریک عاطفی تان نسبت به شما باشد. اگر زنی می خواهد هر طور شده وزن کم کند یا ظاهرش را تغییر دهد تا از دیگران عقب نماند، این امر اغلب نشان دهنده ی آن است که او حس خوبی نسبت به خودش ندارد، مسأله ای که می تواند بر روی اعتماد به نفس او اثر بگذارد و حتی منجر به افسرده شدنش شود.

تلاش بیشتری برای تحت تأثیر قرار دادن شریک عاطفی خود می کنند

مردانی که جذابیت ظاهری کمتری دارند معمولاً تلاش بیشتری برای راضی کردن شریک عاطفی خود می کنند. آن ها با علم به محروم بودن از امتیازات خوش قیافه بودن، سعی می کنند با خرید هدیه، گهگاه ترتیب دادن یک گردش عاشقانه، یا کمک در کارهای خانه، این امر را جبران کنند.

با این توجه نشان دادن های مداوم و روشن نگه داشتن شعله ی عشق، زن ها حس می کنند قدرشان دانسته می شود و رابطه ی عاطفی آهسته و پیوسته رشد می کند.

احتمال خیانت کردن شان کمتر است

این دست مردها کمتر در نگاه اول توجه ها را به خود جلب می کنند و این بدان معنی است که آن ها در مقایسه با مردان جذاب کمتر در موقعیت وسوسه شدن قرار می گیرند. وقتی گزینه های کمتری باشد فرصت کمتری برای منحرف شدن مردان به وجود می آید و احتمال وفادار ماندن شان بیشتر می شود.

همه ی نگاه ها به خانم است

داشتن یک شریک عاطفی جذاب گاهی دلهره آور است. علم به قرار داشتن در زیر سایه ی شریک عاطفی خود امنیت روانی اغلب زن ها را سلب می کند و به آن ها احساس حقارت می دهد. این امر ممکن است باعث ایجاد تنش در رابطه و حتی مشاجره یا دعوا شود.

از سوی دیگر، کمتر بودن جذابیت ظاهری مرد می تواند احساس اعتماد به نفس بیشتری به زن در خصوص ظاهر خود و خواستنی بودنش دهد.

خود را به طور کامل وقف رابطه شان می کنند

مردان وقتی تمرکز کمتری بر ظاهر و جذابیت خود داشته باشند، توجه، محبت و حمایت عاطفی بیشتری نسبت به شریک عاطفی خود نشان می دهند. با این کار شریک عاطفی شان به مرکز دنیای آن ها بدل می شود.

تحقیقات نشان داده مردانی که از جذابیت ظاهری بیشتری برخوردارند، رضایت کمتری از رابطه عاطفی خود دارند و کمتر از همسران شان حمایت می کنند. با دلرباترین مرد دنیا هم که وارد رابطه شده باشید، اگر راضی کردنش سخت باشد، شنونده ی خوبی نباشد و شما اولویت زندگی اش نباشید، احتمالش زیاد است که رابطه تان در نهایت از هم بپاشد.

زندگی با آن ها راحت تر است

بیایید قبول کنیم که خوش چهره بودن از کودکی اغلب به آدم ها حس محق بودن می دهد. گذشته از این ها، اغلب افراد خوش قیافه عادت دارند هر چه می خواهند را در زندگی شان به دست آورند، امری که گاهی سر و کله زدن با آن ها را دشوار می کند.

از سوی دیگر، مردانی که از جذابیت کمتری برخوردارند معمولاً بیشتر آسان می گیرند و بنابراین داشتن رابطه عاطفی با آن ها خوشایندتر است. آن ها متوجه هستند که همیشه نمی توانند هر چه می خواهند را به دست آورند و زندگی یعنی کنار آمدن. به همین دلیل، این جمله که «حرف حرف من است» اغلب در مورد آن ها صدق نمی کند.

بامزه و رمانتیک اند و شخصیت جذابی دارند

مردانی که جذابیت کمتری دارند به دلیل اینکه معمولاً برای جذب جنس مخالف به ظاهر خود اتکا نمی کنند، معمولاً ویژگی های شخصیتی مثبتی در خود می سازند که به آن ها در به دست آوردن دل خانم ها کمک کند. معروف هم هست که ظاهر ماندگار نیست و این شخصیت است که باقی می ماند. بنابراین داشتن رابطه عاطفی با یک مرد خوب نعمتی است که باید قدرش دانسته شود.

 

بیشتر بخوانید:

۱۰ کشوری که تعریف مردانگی و زیبایی مردانه در آن ها کاملاً متفاوت است

«ظاهر پرستی» آفت بزرگ قرن بیست و یکم؛ وقتی زیبایی ظاهری مبنای هر چیزی و هر کاری می شود

زن ایده آل؛ معیار زیبایی زنان در کشورهای مختلف دنیا چیست؟

چرا زیباترها به آدم های موفق تری در زندگی تبدیل می شوند؟

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود