آنجلینا جولی با ججاب اسلامی در کمپ پناهجویان بورکینافاسو + ویدیو

آنجلینا جولی با ججاب اسلامی در کمپ پناهجویان بورکینافاسو + ویدیو

آنجلینا جولی سوپراستار هالیوودی این هفته به بورکینافاسو سفر کرد تا از همدلی اش با مردمی بگوید به خاطر جنگ آواره شده اند و احساس ناامنی می کنند. خانم جولی در صحبت های خود گفت که جهانیان آنطور که باید برای کمک به این مردم قدم برنداشته اند.

این هنرپیشه که خود چند فرزند سیاهپوست را سرپرستی می کند در صحبت هاش چنین گفت:

بحران انسانی در ساحل عاج از نظر من مورد غفلت قرار گرفته است و طوری با آن  برخورد می شود که از نظر ژئوپولیتیکی اهمیت چندانی ندارد. ما به خاطر جانبداری مان از برخی کشورهای خاص و نژادهای مشخص دچار تعصب شده ایم.

آنجلینا جولی با حجاب

بوکینافاسو مدت پنج سال است که دچار بحران قدرت گیری افراطیان وابسته به القاعده شده و تا به امروز هزاران نفر به خاطر فعالیت های این گروه جان خود را از دست داده اند و بیش از یک میلیون نفر از مردم آن نیز بی خانمان شده اند. جالب است بدانید منطقه ای با این وضعیت وخیم حالا میزبان ۲۲ هزار پناهجو هم شده که اکثرا از مالی به این کشور آمده اند.

خانم جولی به عنوان نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل دیروز را که به عنوان روز جهانی پناهجویان نامگذاری شده در کمپ پناهجویان Goudoubo بورکینافاسو گرامیداشت و در سفری دو روزه از امکانات این کمپ بازدید کرد. خانم جولی گفتگوهای دوستانه ای هم با پناهجویان اهل مالی در این کمپ داشت.

آنجلینا جولی با حجاب

جولی که مدت ۲۰ سال از همکاری اش با آژانس پناهجویان سازمان ملل می گذرد در مصاحبه با اسوشیتد پرس گفت که افزایش بی سابقه بی خانمان ها در دنیا به معنای آن است که دنیا در مسیر وحشتناکی به سمت بی ثباتی پیش می رود و دولت ها باید برای مقابله با افزایش تعداد پناهجویان باید زودتر کاری بکنند.

او ادامه داد:

در مقایسه با ۲۰ سال پیش به نظر می رسد که کشورها به میزان زیادی دیپلماسی را رها کرده اند و کشورهایی که ثروت کمتری دارند سهم بیشتری را برای حمایت از پناهجویان ادا می کنند.

حقیقت این است ما حتی نیمی از آنچه می توانیم و باید را انجام نداده ایم تا از پناهجویان برای بازگشت به خانه هایشان حمایت کنیم یا دست کم کاری برای کشورهای میزبان نظیر بورکینافاسو انجام دهیم.

هجوم اهالی مالی به بورکینافاسو از سال ۲۰۱۲ آغاز شد یعنی زمانی که گروهی افراطی کنترل اکثر شهرهای این کشور را در دست گرفت و در ادامه با مداخله نظامی ارتش فرانسه کنترل بسیاری از این شهرها بار دیگر به دولت مرکزی بازگشت. از آن زمان تاکنون درگیری با این گروه شورشی افراط گرا به اطراف نواحی مرزی بورکینافاسو کشیده شده است و همین مساله بزرگترین بحران بی خانمان ها در دنیا را رقم زده است. سال گذشته بورکینافاسو شاهد بزرگترین حمله مرگبار در تاریخ اخیر خود بود که در جریان آن ۱۳۲ غیرنظامی در روستایی به اسم Solhan قتل عام و هزاران نفر بی خانمان شدند.

 

بیشتر بخوانید:

ارتباط دوباره آنجلینا جولی و جانی لی میلر شوهر سابق بریتانیایی اش

اولین تصاویر جدید از آنجلینا جولی در فیلم جدیدش

منبع: apnews
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود