«کتاب همه کتاب ها»؛ چرا کتاب خاطرات دونالد ترامپ پرفروش خواهد شد؟

«کتاب همه کتاب ها»؛ چرا کتاب خاطرات دونالد ترامپ پرفروش خواهد شد؟

دونالد ترامپ ، رییس جمهور سابق ایالات متحده مدعی شده است که در حال نوشتن «کتاب همه کتاب ها» است، کتابی که پرفروش ترین کتاب های تاریخ را نیز کنار خواهد زد، اما شاید او در این زمینه بیش از حد غلو کرده باشد. کتاب خاطرات بر اساس واقعیت ها نوشته می شوند، به ویژه وقتی کتاب نوشته یک رییس جمهور باشد. دونالد ترامپ خارج از بسیاری از هنجارهای بین المللی رفتار می کند و هر کتابی که او بنویسد نیز همین خصوصیات را خواهد داشت. بدین ترتیب هر کتابی که او بنویسد باید مورد راستی آزمایی قرار گیرد، زیرا دونالد ترامپ همان مردی است که به گفته روزنامه واشنگتن پست در طول دوران حضورش در کاخ سفید ۳۰,۰۰۰ دروغ گفته و ادعاهای نادرستی را مطرح کرده بود.

دونالد ترامپ مدعی شده است که در حال نوشتن «کتاب همه کتاب ها» است، کتابی که پرفروش ترین کتاب های تاریخ را نیز کنار خواهد زد

دونالد ترامپ در بیانیه ای گفته است که مانند یک دیوانه در حال نوشتن کتاب خاطرات خود از ۴ سال ریاست جمهوری ایالات متحده است. این در حالی است که مجله آتلانتیک، دونالد ترامپ را با لقب «رییس جمهوری که کتاب نمی خواند» خطاب قرار داده است. دونالد ترامپ به شتابزدگی و عجول بودن در نوشتن مشهور است، در حالی که صبوری یک مهارت ضروری برای نوشتن یک کتاب و حتی برنامه ریزی برای نوشتن و ساختاربندی آن است. علاوه بر این، شایعات بسیاری وجود دارد که کتاب هایی که از قبل نام دونالد ترامپ را به عنوان نویسنده روی جلد خود دارند توسط نویسندگان دیگر نوشته شده اند. ترامپ به رد کردن واقعیت های ثبت شده در زندگی خود مشهور است و به همین خاطر باید مواظب بود که در کتابش واقعیت ها را وارونه جلوه ندهد.

دونالد ترامپ مدعی شده است که در حال نوشتن «کتاب همه کتاب ها» است، کتابی که پرفروش ترین کتاب های تاریخ را نیز کنار خواهد زد

وی اصرار داشت با برخی افراد ملاقات نداشته است در صورتی که آن ها را می شناخت، افرادی مانند لیل جون که دو بار در مسابقه The Apprentice به عنوان شرکت کننده حضور داشته و ترامپ یک بار او را دوست خوب خود خطاب قرار داده بود. اما وقتی بعدها از ترامپ در مورد او پرسیده شد، رییس جمهور سابق مدعی شد او را نمی شناسد. همچنین باید به مورد تونی شوارتز اشاره کرد که کتاب «The Art of the Deal» را برای دونالد ترامپ نوشته است. از زمان رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری، شوارتز بارها پشیمانی خود را ابراز کرده و حتی گفته است: «من به ساختن چهره عمومی مردی کمک کردم که یک سایکوپات است و مردم آن را نمی فهمند».

اما پول همیشه مشکل را حل می کند و ترامپ نیز بالاخره کسی را پیدا می کند که در قبال دریافت پولی هنگفت کتابی برای او بنویسد. بعد از آن مشکل پیدا کردن یک ناشر وجود دارد که پیشاپیش مبلغ هنگفتی بپردازد. بدون شک ترامپ خواهد خواست که مبلغی بیش از ۶۵ میلیون دلاری که اوباماها برای کتابشان پس از ترک کاخ سفید دریافت کردند را داشته باشد و پیدا کردن ناشری که بخواهد چنین مبلغی برای کتابی با عنوان «کتاب همه کتاب ها» بپردازد دشوار خواهد بود. در نظرسنجی مجله پولیتیکو، بسیاری از ناشران بزرگ گفته اند که تمایلی به شرکت در پروژه کتاب خاطرات دونالد ترامپ ندارند. آن ها دو دلیل را برای این امر ذکر کردند که یکی غیرقابل اعتماد بودن او و دیگری اصول اخلاقی حاکم بر ساختار شرکت های خود آنان بود.

دونالد ترامپ مدعی شده است که در حال نوشتن «کتاب همه کتاب ها» است، کتابی که پرفروش ترین کتاب های تاریخ را نیز کنار خواهد زد

حتی پیش از خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید، صدها نویسنده، ویراستار و اشخاص حرفه ای در زمین تدوین کتاب نامه ای تحت عنوان «قرارداد کتاب برای خائنان ممنوع» نوشته و در آن از ناشران خواسته بودند که پیشنهادات انتشار کتاب از طرف چهره های برجسته دولت ترامپ را رد کنند. با این وجود میلیون ها نفر طرفدار ترامپ این کتاب را خریداری خواهند کرد و او این را خوب می داند. بسیاری دیگر که طرفدار او نیستند نیز دوست خواهند داشت سرکی به اتفاقات ۴ سال ریاست جمهوری او و پشت پرده های آن بکشند. کتاب دونالد ترامپ هر چه باشد با کتاب های دیگر متفاوت است و چیزهای عجیب و غریبی در آن خواهد بود به همین دلیل پرفروش بودن آن تضمین شده است. اما باید منتظر ماند و دید که «کتاب همه کتاب ها» چه سرنوشتی خواهد داشت.

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • علی تیر ۵, ۱۴۰۰

    عصبانیت در متن این نوشتار موج می زند، ظاهرا از نظر دوستان ترامپ نباید حق تالیف کتاب داشته باشد.
    البته دوستان بعد از چاپ این کتاب صدها کتاب در شرح دروغ های آن خواهند نوشت