رئیس سازمان محیط زیست: همیشه اینطوری می نشینم؛ عذرخواهی نمی کنم!

رئیس سازمان محیط زیست: همیشه اینطوری می نشینم؛ عذرخواهی نمی کنم!
یک نظر

حواشی دیدار رئیس سازمان محیط زیست با آسیب دیدگان حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران حوزه محیط زیست کماکان ادامه دارد.

عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست در گفتگوی جدید خود در پاسخ به انتقادات صورت گرفته نسبت به نحوه نشستن او در برابر خبرنگاران آسیب دیده و خانواده‌ های آن‌ ها، گفت: «شما با خبرنگاران صحبت کنید، شیطنت کردند. بنده ساعت یک ربع مانده به یک صبح، وقتی این‌ ها خسته و کوفته در لابی هتل نشسته و نهار و شام هم نخورده بودند، من آن وقت شب از بیمارستان آمدم. من خودم می‌خواستم به منطقه بروم و وقتی شنیدم تصادف شده، نرفتم.»

کلانتری در پاسخ به این موضوع که از یک دولتمرد انتظار می‌رود ادب و احترام را در نحوه مواجهه با مردم رعایت کند و انتظار داریم او عذرخواهی کند گفت: «با استاندار، رئیس بهداشت و درمان استان، آقای کولیوند(اورژانس) هماهنگ کردیم که بیمارستان آماده باشد. ساعت ۱۲ و نیم، بستری شدن همه بیماران که تمام شد، من به هتل رفتم که سری به این‌ها بزنم. دیدم نه نهار خوردند، نه شام. گفتم که غذا بخورید، بعدا صحبت می‌کنیم. این‌ حرف‌های مزخرف را بعضی همکاران شما در می‌آورند. نحوه نشستن من مثلا چطور بود؟ نحوه نشستن همیشگی من، همینطور است. چه عذرخواهی؟ برای چه؟ چه اتفاقی افتاده که عذرخواهی کنیم؟»

اما این صحبت های کلانتری نیز واکنش کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.

حسین مهرزاد، روزنامه‌نگار، در واکنش به صحبت های رئیس سازمان محیط زیست درباره حواشی نحوه نشستن خود در مواجهه با خبرنگاران در پی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران با انتشار تصاویری از کلانتری نوشت:

هفته ی گذشته به دنبال حادثه ی تلخ واژگونی اتوبوس خبرنگاران حوزه محیط زیست، عیسی کلانتری ، رئیس سازمان محیط زیست برای دیدار با آسیب دیدگان این سانحه به هتل محل اقامت آن ها رفت.

اما نحوه نشستن رئیس سازمان محیط زیست در مقابل خبرنگاران حادثه دیده، انتقاد شدید کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.

بسیاری این شکل نشستن در مقابل فرد آسیب دیده و داغ دیده را زشت و دور از ادب دانستند.

انتقادها به رفتار کلانتری در این دیدار تا جایی پیش رفت که نحوه نشستن وی دستمایه ی خلق تصاویری با طنزی تلخ شد که به تبعات سوء مدیریت عیسی کلانتری برای محیط زیست ایران اشاره دارند.

 

بیشتر بخوانید:

انتقاد از نحوه نشستن رئیس سازمان محیط زیست مقابل حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس خبرنگاران

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 5 / 5. تعداد رای: 6

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • فرهان تیر 6, 1400

    در اینکه این آقا هم مثل همسرشون و سایر مسئولان جمهوری اسلامی بی کفایته بحثی نیست. در اینکه شکل نشستنش هم جالب نبود بحثی نیست. فقط دو مورد جای تعجب داره: یکی اینکه چرا خبرنگاران به جای پرداختن به بی کفایتی های ایشون در تمام دوران مدیریتش اینقدر زوم کردن روی نحوه نشستنش که در مقابل آنها کاملا بی اهمیته؟ دوم اینکه آیا این خبرنگاران در حوادث بیشمار دیگه و عکس العملهای به مراتب سخیفتر مسئولان به آن حوادث هم باز به همین شدت و حدت واکنش نشون داده اند و می دهند؟
    یکی از ارکان یک جامعه دموکراتیک، خبرنگاران آزادمنش و معترضی هستند که تحت هرشرایطی به دنبال بیان و آشکار کردن حقایق و پرده برداشتن از بی اخلاقی و فساد سیاستمداران هستند. آیا خبرنگاران ایرانی در تمام این سالها ذره ای چنین بوده اند؟ رفتار آنها در این مورد و موارد دیگه نشون میده که ظاهرا تنها وقتی اعتراض و حق خواهی برایشان اهمیت دارد که پای منافع خودشان بطور مستقیم درمیان باشد.