۷ کاری که زنان هندی برای حفظ زیبایی و جوانی خود انجام می دهند

۷ کاری که زنان هندی برای حفظ زیبایی و جوانی خود انجام می دهند

زنان هندی سبک زندگی خاصی دارند که از سنین پایین آغاز می شود. آن ها روش خود را برای حفظ زیبایی طبیعی و سلامت شان دارند که از کودکی آن را می آموزند. آن ها با مواد غذایی اورگانیک و مثبت اندیشی خود، دانش زیادی درباره ی زیبایی طبیعی و چیزهایی دارند که به بدن کمک می کند در بهترین حالت خود باشد و در هر سنی جوان به نظر برسد.

در ادامه راز جوانی و زیبایی زنان هندی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

۱- زیبایی خود را طبیعی نگه می دارند

به عقیده ی آن ها، زن ها در حالت طبیعی و بدون آرایش هم زیبا هستد. به همین دلیل سراغ روش های مصنوعی، به ویژه عمل های جراحی یا کارهای پزشکی نمی روند.

۲- از مواد طبیعی برای مراقبت از پوست خود استفاده می کنند

دو ماده ی اورگانیک اصلی که آن ها در برنامه ی مراقبت از پوست خود دارند زردچوبه و رز است. زردچوبه ضد التهاب است و گفته می شود برای دستگاه گوارش و سلامت پوست مفید است. رز هم به خاصیت آرامش بخشی اش مشهور است و می توان از آن در کرم های دست خانگی و پدیکورهای خانگی استفاده کرد.

۳- لوازم آرایش شان را خودشان درست می کنند

زنان هندی آرایش زیاد را دوست ندارد. با این حال، گاهی برای خود لوازم آرایش اورگانیک درست می کنند که با پوست مهربان ترند و عطری طبیعی دارند. زن ها خود در خانه سرمه درست می کنند. برای این کار یک تکه پنبه را به کره مایع آغشته می کنند و آن را آتش می زنند تا شعله ور شود. سپس پنبه ی شعله ور شده را در یک قوتی فلزی می گذارند که باعث ایجاد دوده می شود. این دوده همان چیزی است که زن ها از آن برای درست کردن سرمه چشم استفاده می کنند.

۴- در فضای باز زیاد وقت می گذرانند

آفتاب گرفتن به خصوص در فضای سبز همیشه لذت بخش است. این کار به پوست آن ها کمک می کند نور خورشید را به خود جذب کند و از درخششی طبیعی برخوردار شود. زنان هندی این کار را بهتر از ماندن در فضای بسته می دانند.

۵- معتقدند زیبایی از درون آغاز می شود

زنان هندی اعتقاد دارند ارتباط قوی ای میان ذهن و بدن وجود دارد. ذهن که آرام و عاری از تنش باشد، این مسأله در بدن هم بازتاب پیدا می کند و به شکل یک سبک زندگی مثبت و عادت هایی طبیعی بروز می یابد که باعث افزایش سلامت و مانع از بیماری و نیز درمان می شود. آن ها مدیتیشن می کنند و وقتی را به انجام تنفس به همراه ماساژ مخصوص اختصاص می دهند. زنان هندی همچنین عقیده دارند خواب به مقداری مشخص به حفظ زیبایی و جوانی آن ها کمک می کند.

۶- محصولات غذایی شان نقش زیادی در حفظ جوانی شان دارد

مواد غذایی اورگانیک آن ها به داشتن یک سبک زندگی سالم کمک و آن ها را از زندگی ای بهتر و طولانی تر برخوردار می کند. آن ها از سبزیجاتی که به روش های غیر طبیعی پرورش داده شده اند یا میوه های پیوندی فاقد هسته دوری می کنند به همین دلیل مواد غذایی آن ها طبیعی است چون بدون کمک مواد مصنوعی رشد می کنند. تأثیر رژیم غذایی گیاهی آن ها در جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها امری اثبات شده است.

۷- از مواد اورگانیک برای مراقبت از موهای خود استفاده می کنند

زنان هندی مراقبت از موهایشان را از سنین پایین آغاز می کنند و از همان کودکی این کار را به آن ها یاد می دهند. وقتی به مدرسه می روند موهای خود را می بافند و آن را آغشته به روغن نگه می دارند و موهایشان به مرور بلند و درخشان می شود. روغن آملا و چای ترش یا هیبیسکاس، رایج ترین موادی هستند که زنان هندی از آن ها برای مراقبت از موهای خود استفاده می کنند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود