ماجرای ازدواج آیشواریا رای با یک درخت چیست؟

ماجرای ازدواج آیشواریا رای با یک درخت چیست؟

نزدیک به ۱۵ سال قبل شایعه شد آیشواریا رای، بازیگر مشهور هندی، پیش از ازدواج با آبیشک باچان – پسر آمیتا باچان – در سال ۲۰۰۷، مجبور شد با یک درخت ازدواج کند.

این اتفاق، که خبرش در نوامبر سال ۲۰۰۶ در روزنامه دی‌ان‌ای هند منتشر شد، از قرار معلوم به این دلیل رخ داده بود که آیشواریا یک «مانگلیک / maanglik» است (کسی که سیاره ی ماه تولدش مریخ است که در طالع بینی هندی نحس محسوب می شود)، بنابراین برای آنکه لطمه ای به سلامت و طول عمر همسر آینده اش وارد نشود، او مجبور شد ابتدا با یک درخت ازدواج کند.

با این حال او با هر درختی هم نمی توانست ازدواج کند. بر اساس مطلبی که در نوامبر ۲۰۰۶ در روزنامه هندوستان تایمز منتشر شد، آیشواریا برای از میان بردن نحسی ناشی از مانگلیک بودنش باید با یک انجیر معابد یا درخت موز ازدواج می کرد. البته ازدواج با یک بت نقره یا طلای ویشنو، دومین ایزد از ایزدان سه گانه ی هندو، هم همان اثر را داشت.

یک طالع بین به نام چاندراسگکار سوامی هم به این روزنامه گفته بود: «آبیشک و آیشواریا به پیشنهاد من به شهر مقدس واراناسی رفتند. به هر دو خانواده توصیه کردم این کار را در معبد باستانی شیوا انجام دهند.»

این شایعه هرگز فراموش نشد و در طول این سال ها هر از گاهی خبر یا اتفاقی آن را دوباره بر سر زبان ها انداخته و نقل محافل کرده است.  خانواده ی باچان هم همواره این شایعه را رد کرده اند.

در سال ۲۰۰۷ روزنامه ی تلگراف خبری مبنی بر شکایت فعالان حقوق بشر از آیشواریا رای به خاطر تن دادن به ازدواج با یک درخت منتشر کرد اما هیچ اطلاعاتی درباره ی نتیجه ی این شکایت در اینترنت موجود نیست و برخی معتقدند که احتمالاً این شکایت مردود شناخته شده است.

آمیتا باچان نیز خود در سال ۲۰۰۷ در مصاحبه ای با روزنامه تایمز هند گفته بود: «این درخت کجا است؟ لطفاً به من نشانش دهید. تنها کسی که آیشواریا با او ازدواج کرده پسر من است. مگر اینکه فکر کنید آبیشک یک درخت است.»

با این حال، شوبا شتی-ساها، خبرنگاری که خبر اصلی را در سال ۲۰۰۶ در روزنامه دی‌ان‌ای هند منتشر کرده بود، احتمالاً هنوز هم سر حرف خود است. او در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه ای دراینباره گفت: «من این خبر را به عنوان یک خبرنگار کار کردم، مثل خیلی از افراد دیگری که در این شغل هستند. من آن موقع به منابعی که داشتم اعتماد کردم و هیچ دلیلی نداشت که این کار را نکنم. همان زمان از خانواده ی باچان خواستیم جواب یا واکنشی داشته باشند ولی آن ها تصمیم گرفته بودند به دلایلی که نمی دانم هیچ واکنشی نداشته باشند.»

او همچنین گفت: «از این ماجرا ۹ سال می گذرد به خاطر همین واقعاً بیشترش را یادم نمی آید ولی از آنجایی که اسم من پای آن مطلب است، از اصل ماجرا مطمئنم.»

منبع: huffpost
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود