انفجار در پارک ملت تهران؛ ماجرا چه بود؟ + ویدئو

انفجار در پارک ملت تهران؛ ماجرا چه بود؟ + ویدئو

در نخستین ساعات بامداد امروز شنبه ۱۹ تیرماه رسانه ها از شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در حوالی پارک ملت خبر دادند.

به دنبال آن تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن ها می توان دود زیادی را دید که از محل انفجار بلند شده بود. شاهدان صدای شنیده شده را مانند بمب می دانستند. براساس آنچه از این انفجار در شبکه‌ های اجتماعی منعکس شده، صدای انفجار به حدی زیاد بوده که در غرب تهران نیز شنیده شده است.

شبکه خبر نیز شنیده شدن این صدا در شمال تهران را تأیید کرد و سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی از تماس های مردمی با سازمان آتش نشانی در پی این اتفاق خبر داد. وی گفت نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شده اند و این امکان وجود دارد که صدای شنیده‌ شده مربوط به حادثه نبوده باشد چرا که آتش‌ نشانان هنوز اثری از وقوع حادثه مشاهده نکردند.

خبرگزاری رجانیوز نیز فیلمی از لحظات اولیه انفجار پارک ملت تهران که توسط شهروندی تهرانی ثبت شده بود را منتشر کرد.

در پی این اتفاق، معاون امنیتی استاندار تهران در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت در محل‌ حادثه حضور یافته و تنها یک انفجار آن هم داخل پارک ملت صورت گرفته است. وی در پاسخ به این سؤال که آیا این حادثه تروریستی بوده گفت ابعاد و علت حادثه در دست بررسی است.

ساعاتی بعد شبکه خبر اعلام کرد که ظاهراً یک شئ ناشناس در محوطه ی پارک ملت منفجر شده است که خوشبختانه هیچ تلفات یا خسارتی به بار نیاورده است.

پس از آن جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ نسبت به انفجار بامداد امروز در پارک ملت توضیحاتی ارائه کرد.

سردار حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره جزئیات انفجاری که بامداد امروز شنبه در پارک ملت تهران رخ داد، اظهار کرد: «این حادثه موضوع خاصی نبوده و فقط در یک لحظه صدای انفجاری شنیده شد.»

وی با بیان اینکه بر اثر این حادثه هیچ ساختمانی تخریب و یا دچار حریق نشده است، گفت: «علت وقوع این حادثه در دست بررسی است و به محض دریافت چرایی این انفجار، جزئیات حادثه به اطلاع عموم خواهد رسید.»

سردار هداوند در واکنش به جوسازی‌ های رسانه های معاند در رابطه با این موضوع و اینکه آن ها این حادثه را امنیتی قلمداد کردند، تصریح کرد: «کار رسانه های ضد انقلاب همین جوسازی ها است و باید بگویم که پس از وقوع این حادثه در محل مورد نظر فقط تعدادی برگ و شاخه درخت بر زمین ریخته و این حادثه هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشت.»

به گفته ی جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ فیلم های منتشر شده در فضای مجازی با این عنوان که در پی وقوع این حادثه برخی از ساختمان های پایتخت دچار حریق و منفجر شده است، واقعیت ندارد و این فیلم ها مربوط به این حادثه نیست.

سیدمحمد علی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پیامی توئیتری نسبت به انفجار بامداد امروز در پارک ملت واکنش نشان داد و نوشت: «انفجار بدون خسارت، یعنی دشمن از آنچه که شما فکر می‌ کنید بیشتر نفوذ کرده!»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود