یک زن، یک کلاه‌گیس و دیگر هیچ؛ مجموعه اشعار جدید بهاره رهنما منتشر شد

اندر احوالات مجموعه شعر بهاره رهنما

یک زن، یک کلاه‌گیس و دیگر هیچ؛ مجموعه اشعار جدید بهاره رهنما منتشر شد

بیایید با هم روراست باشیم. آدم‌هایی هستند که دوست دارند به هر قیمتی که شده و به انحاء مختلف توجه دیگران را به خودشان جلب کنند. حالا یکی ممکن است بیاید و توی صفحه‌ی اینستاگرامش به یک قوم بی‌احترامی کند، یکی ممکن است حجاب از سر بردارد (اگر درجه‌ی اشتیاق برای جلب توجه بالاتر باشد ممکن است این برداشتن حجاب فقط به «سر» ختم نشود و اعضای دیگر بدن را هم درگیر کند!) و کس دیگری ممکن است کتاب شعر چاپ کند…

بله. درست حدس زدید. منظورمان بانو رهنماست که باز هم حماسه‌آفرینی نموده و پس از انتشار بخشی از اشعارشان در شبکه‌های اجتماعی، نگاه‌ها را به خود جلب کرده‌اند. در ادامه بخشی از اشعار این شاعره‌ی بنام را از نظر می‌گذرانیم.

بهاره رهنما

البته که این دوران کرونایی حسابی روی زندگی سایه افکنده و همه چیز را تحت تاثیر قرار داده؛ حتی متون ادبی را. و احتمالا از این روست که خانم رهنما تمام هم و غم‌شان شده انواع و اقسام دارو با درجه‌های مختلف کارایی و نیروی تسکین…

و البته این اولین بار نیست که خانم رهنما توجه‌ها را به سوی خویش خوانده، چه این که پیش از این نیز به خاطر غلط‌های فاحش املایی نظیر «حقوق غذایی» (به جای حقوق قضایی)، «صقیل» (به جای ثقیل)، و «فائضه هاشمی» بر سر زبان‌ها افتاده بود.

 

حالا ماجرا وقتی بغرنج می‌شود که بفهمیم خانم رهنما بازیگر «تجربی» و صرفا دیپلمه نیستند و تحصیلات عالیه دارند؛ لیسانس ادبیات نمایشی و فوق لیسانس حقوق قضایی.

بهراه رهنما

انتشار اشعار خانم رهنما به‌خصوص در توییتر و اینستاگرام واکنش طنز کاربران را در پی داشته. مثلا یکی برای سعدی و حافظ و مولوی دل سوزانده و گفته که احتمالا هنگام خوانده شدن اشعار خانم شاعر تن‌شان در گور زیر و زبر بشود و دیگری ابراز تمایل کرده برای ملاقات با افرادی که کتاب‌های وی را می‌خرند! یکی گفته که شعرهایش را انگار داده گوگل ترنسلیت از انگلیسی به فارسی برگردانده و دیگری شعرهای رهنما را با نقاشی‌های تهمینه میلانی هم‌طراز دانسته.

روزگاری پیش، شاعران، مجموعه شعر دست‌نویس‌شان در دست، از یک انتشاراتی به انتشارات دیگر می‌رفتند و تلاش می‌کردند برای اقناع آن‌ها برای چاپ اشعارشان. امروز اما همه چیز فرق کرده و شاید هر کسی با هر قلمی بتواند از خودش کتابی چاپ کند و فقط باید حواسش باشد که از یک سری خط قرمزها رد نشود و اگر هم می‌خواهد رد شود آن‌قدر مبهم‌سرایی کند که دیگر چه گفت و چرا گفت اهمیتی نداشته باشد.

بهاره رهنما

برگردیم به ابتدای کلام. خانم رهنما که به اندازه‌ی کافی شهرت دارد. واقعا انگیزه‌ی ایشان از چاپ این کتاب‌ها چیست؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود