شناگر زن استرالیایی با کسب ۷ مدال طلا و برنز در المپیک توکیو تاریخ ساز شد

شناگر زن استرالیایی با کسب ۷ مدال طلا و برنز در المپیک توکیو تاریخ ساز شد

مدال‌آورترین ورزشکار المپیک توکیو چه کسی است؟ کائلب درِسل؟ کیتی لِدکی؟ خیر! او کسی نیست جز اِما مک‌ کئون، شناگر ۲۷ ساله‌ی استرالیایی که با هفت مدالی که اخیرا کسب کرد در کنار ماریا گروخفسکایا، ژیمناست اتحاد جماهیر شوروی، که در بازی‌های ۱۹۵۲ هلسینکی به همین تعداد مدال کسب کرده بود، قرار گرفت. از این هفت مدال، سه تا برنز و بقیه طلا هستند.

هفتمین مدال مک لئون در شنای مختلط امدادی ۴ در ۱۰۰ متر کسب شد و بدین ترتیب او تبدیل به اولین زنی شد که این تعداد مدال در یک دوره از بازی‌های المپیک کسب کرده است. حالا او در کنار مایکل فلپس، مارک اسپیتز و مت بیوندی ـ شناگرانی با ۷ مدال یا بیشتر ـ قرار گرفته است (فلپس در این زمینه با هشت مدال طلا در المپیک ۲۰۰۸ پکن رکورددار است).

شناگر زن استرالیایی 7 مدال کسب کرد

استرالیا در این ماده با پشت سر گذاشتن امریکا در دور پایانی موفق به ثبت رکورد ۳ دقیقه و ۵۱ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه شد. شناگر کانادایی هم به مدال برنز رسید. در مجموع در المپیک ۲۰۲۰ از لحاظ تعداد مدال در ماده‌های مختلف شنا، تیم استرالیا با ۲۰ مدال پس از امریکا در جایگاه دوم قرار گرفت.

مک کئون همچنین با ثبت رکورد ۲۳.۸۱ موفق به کسب مدای طلای ۵۰ متر آزاد نیز شد. وی می‌گوید: «هرگز فکر نمی‌کردم بتوانم در ۵۰ متر آزاد برنده شوم، چون تمام عمرم در ماده‌ی ۲۰۰ متر تمرین کرده‌ام. مثل یک رویاست. تمام هفته احساسات و هیجاناتم را کنترل کردم چون می‌دانستم رقابت‌های متعددی را پیش رو دارم. بودن در جمع چنین افتخارآورانی مثل یک رویاست.»

شناگر زن استرالیایی 7 مدال کسب کرد

مک کئون که در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۴ مدال کسب کرده بود حالا مجموع مدال‌های خود را به ۱۱ عدد رسانده است: ۵ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز. حالا او پرمدال‌ترین ورزشکار استرالیاست و از این جهت از هموطنان خود، ایان تورپ و لیسل جونز پیشی گرفته است.

بیشتر بخوانید: 

تاریخ سازی خواهر و برادر ژاپنی با کسب مدال طلای المپیک در یک روز

آنا کیسنهوفر ؛ ریاضیدان ۳۰ ساله اتریشی که بدون مربی قهرمان دوچرخه سواری المپیک شد

منبع: The New York Times
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود