گرد مولر اسطوره تیم های بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان درگذشت

گرد مولر اسطوره تیم های بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان درگذشت

گرد مولر، اسطوره‌ی تیم‌های بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان در سن ۷۵ سالگی درگذشت. این بازیکن برجسته‌ی جام‌های جهانی و یورو که در پست فوروارد بازی می‌کرد، از سال ۲۰۱۵ به بعد به بیماری آلزایمر مبتلا شده بود و در خانه‌ی سالمندان زندگی می‌کرد.

بوندسلیگا اعلام کرد که این ستاره فوتبال در روز یکشنبه فوت و همسر و دخترش را سوگوار کرده است.

گرد مولر

در وبسایت بایرن چنین آمده است: «امروز باشگاه بایرن مونیخ در سوگ نشسته است. باشگاه و تمامی هوادارانش در ماتم از دست دادن بازیکنی بزرگ به نام گرد مولر، که یکشنبه صبح در ۷۵ سالگی درگذشت، اندوهگین هستند. گرد مولر در بایرن و تیم ملی آلمان تاریخ‌سازی کرد. او در ۶۰۷ حضور خود با پیراهن تیم بایرن ۵۶۶ گل به ثمر رساند و همچنان با ۳۶۵ گل، رکورد بیشترین گل زده در بوندسلیگا را در اختیار دارد. او هفت مرتبه به عنوان گلزن برتر نیز دست یافت. وی همچنین در ۶۲ بازی‌ای که برای تیم ملی آلمان بازی کرد، موفق به زدن ۶۸ گل شد.»

گرد مولر

هربرت هاینر، رئیس باشگاه بایرن با خانواده‌ی مولر ابراز همدردی کرده و قول داد که باشگاه، این اسطوره را تا ابد به یاد داشته باشد. وی گفت: «امروز، روزی غم‌انگیز برای باشگاه بایرن و تمامی هواداران آن است. گرد مولر بزرگ‌ترین مهاجمی بود که تاریخ فوتبال به خود دیده است. او انسانی نیک و شخصیتی والا بود. همه‌ی ما در غم از دست دادن او با همسر و خانواده‌اش شریک هستیم. بایرن، بدون او دیگر آن باشگاهی که دوستش داریم نخواهد بود. یاد و خاطره‌اش همواره با ما خواهد ماند.»

الیور کان، مدیر عامل و دروازه‌بان سابق باشگاه نیز در این باره افزود: «خبر درگذشت گرد مولر همه‌ی ما را عمیقاً اندوهگین کرد. او یکی از بزرگ‌ترین اسطوره‌های باشگاه بایرن است. موفقیت‌های او همچنان بی‌مانند است و برای همیشه بخشی از تاریخ ارزشمند باشگاه بایرن و فوتبال آلمان خواهد ماند.»

بیشتر بخوانید:

واکنش رسانه‌های ورزشی اسپانیا به شکست سنگین و تحقیرآمیز بارسلونا برابر بایرن مونیخ

منبع: Goal
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود