حال کودک افغان که از روی سیم‌های خاردار رد شده بود چطور است؟

حال کودک افغان که از روی سیم‌های خاردار رد شده بود چطور است؟

کودک افغان گریانی که در هیاهوی تلاش افغان‌ها برای فرار از دست طالبان از روی سیم‌های خاردار به نیروهای امریکایی داده شده بود، به پدرش تحویل داده شده است.

چندی پیش این ویدیو که در اطراف فرودگاه کابل گرفته شده پربازدید و تبدیل به نمادی از استیصال و درماندگی مردم شد. اما حالا گزارش‌ها حاکی از این هستند که دکترها از بچه مراقبت کرده‌اند و او اکنون نزد پدرش و جایش امن است.

سرگرد جیم استنگر به CBS News گفت: «کودکی که در فیلم دیده می‌شود به یک مرکز درمانی برده و توسط کادر درمانی حرفه‌ای از او مراقبت شد. من تایید می‌کنم که کودک تحویل پدرش شد و الآن در فرودگاه و در ایمنی به سر می‌برد. این نشان از حرفه‌ای‌گری نیروهای ما دارد که در وضعیتی پویا، در حمایت از عملیات تخلیه، بایستی تصمیم‌های سریعی اتخاذ کنند.»

کودک افغان

در این ویدیو شنیده می‌شود که سرباز می‌گوید: «گرفتمت. گرفتمت.» در حالی که یکی از بازوهای کودک افغان را می‌گیرد و او را از روی سیم خاردار عبور می‌دهد. طبق گزارش‌ها، پدر کودک پس از تحویل فرزندش به نیروهای امریکایی، دوان دوان برمی‌گردد تا به مادر کودک که در انبوه جمعیت صدمه دیده بوده کمک کند.

بنابر گزارشات Daily Mail کودک تحویل نیروهای امریکایی شده بوده تا مراقبت‌های پزشکی دریافت کند و نه آن‌طور که در ابتدا گمان می‌رفت، برای سوار شدن بر هواپیما.

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفته که «هیچ ملتی نمی‌تواند همه‌ی افراد را از افغانستان خارج کند» و تاکید کرده که فرودگاه کابل به سبب ازدحام بیش از حد می‌بایست بسته شود.

کودک افغان

این وزیر اما اطمینان خاطر داده که پس از بازگشت همه‌ی نیروهای انگلیسی به خانه، برای بازگشت کسانی که قطع یقین جا می‌مانند، تلاش‌هایی صورت خواهد گرفت. وی عقب‌نشینی نیروهای متحد را «شرم‌آور» خوانده و اظهار داشت که اتفاقات هفته‌های اخیر «تا سال‌ها برایمان عواقب خواهد داشت.»

وی همچنین از ۱۰۰۰ نیروی انگلیسی مستقر در افغانستان به خاطر «به خطر انداختن جان‌شان» برای کمک به فرآیند تخلیه تشکر کرد و گفت که مشتاق است تا راهی برای «حضور داشتن» در کشور تحت کنترل طالبان حتی پس از اتمام عملیات بیابد.

وی گفت: «هنگ چتربازان در فرودگاه با چالش‌های غیر قابل تصوری از قبیل برقراری نظم عمومی، ازدحام جمعیت، گرمای طاقت‌فرسا و مردم ناامید دست و پنجه نرم می‌کنند. سربازانی که برای جنگ آموزش دیده‌اند، در عوض کودکان را در بغل نگه می‌دارند و به انبوه مردم نظم می‌دهند.»

بیشتر بخوانید:

تمسخر پرچم آمریکا توسط گروه ویژه طالبان و انتقاد دونالد ترامپ از عقب نشینی جو بایدن

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود