درگذشت قدبلندترین مرد امریکا در سن ۳۸ سالگی

درگذشت قدبلندترین مرد امریکا در سن ۳۸ سالگی

ایگور ووکوینسکی، قدبلندترین مرد امریکا طبق رکورد گینس در سال ۲۰۱۰، روز جمعه در ۳۸ سالگی درگذشت. ووینسکی بر طبق گینس، ۲۳۵ سانتی متر قد داشت. او در کلینیک Mayo در روچستر، در حالی که مادر و برادرش را در کنارش داشت، در اثر بیماری قلبی درگذشت. تنها ساعاتی پیش از مرگش، ووینسکی با خانواده‌ی برادرش وقت گذراند و آخرین شامش را خورد.

برادرش می‌گوید وقتی که او از اوکراین به امریکا آمد، برای خودش یک سلبریتی بود اما «ترجیح می‌داد یک زندگی عادی داشته باشد تا این که مشهور باشد.» بنابر صفحه‌ی فیسبوک ووینسکی، او در سال ۱۹۸۹ برای درمان مشکل پزشکی‌اش از اوکراین به روچسترِ مینسوتا نقل مکان کرد. طبق قطعه‌ای که در سال ۲۰۱۰ در برنامه‌ی «نمایش دکتر آز» اجرا کرده بود، او با عارضه‌ی ژیگانتیسم یا غول‌سانی به دنیا آمده بود.

قدبلندترین مرد امریکا

در طی آن برنامه مقامات گینس قد ووینسکی را اندازه گرفتند و او را قدبلنترین مرد زنده‌ی ایالات متحده امریکا نامیدند. او در آن زمان ۲۷ سال داشت و بر طبق گفته‌ی گینس از رکورددار قبلی ـ کلانترِ ویریجینیا، جرج بل ـ یک سانتی متر بلندتر بود.

ووینسکی در سال ۲۰۱۰ گفته بود: «احساس خوبی‌ست که بالاخره مدرک دارم که قدبلندترین مرد امریکا من هستم. همه همیشه از من می‌پرسند که آیا مطمئنم که بلندقدترین هستم و من هیچ وقت نمی‌توانستم این را ثابت کنم. اما حالا که این گواهینامه را دارم و می‌توانم آن را به دیوار بزنم، می‌توانم بالاخره این موضوع را به بقیه نشان بدهم.»

 

قدبلندترین مرد امریکا

وی هر وقت می‌خواست سوار ماشین شود به‌زور باید خودش را در آن جا می‌کرد و پیدا کردن کفش مناسبش از چالش‌های همیشگی او بود. در سال ۲۰۱۲ ووینسکی از مردم درخواست کرد که به او کمک کنند تا بتواند هزینه‌ی تخمینی ۱۶ هزار دلاری کفش‌هایی که قرار بود مخصوصا برای او ساخته شود را بپردازد. در آن زمان، او برای مدتی طولانی کفش اندازه‌ی پاهایش نداشته بود. هزاران نفر پول اهدا کردند و ریباک کفش‌های سایز پای او را برایش رایگان ساخت.

او از سپری کردن اوقاتش با دوستان و خانواده‌اش لذت می‌برد و گاهی سفر می‌رفت و ماهی می‌گرفت. برای او در روز شنبه مراسم یادبود و چند روز بعدتر مراسم خاکسپاری برگزار خواهد شد.

طبق گفته‌ی گینس بلندقدترین فرد جهان، سلطان کوسن اهل ترکیه است که ۲۵۱ سانتی متر قد دارد. و بلندقدترین فرد تاریخ که مدرک انکارناپذیری در موردش وجود دارد، رابرت وادلو است. وادلو اهل ایلنوی بود که ۲۷۲ سانتی متر بلندی قدش بود. وی در سال ۱۹۴۰ درگذشت.

بیشتر بخوانید:

مردان هلندی و زنان لتونی، بلندترین مردمان جهان

منبع: CNN
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود