برگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیل

برگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیل

آیا پیراهن ورزشی پله را می‌خواهید؟ یا عکس دِرک جِتر که خودش آن را امضا کرده؟ پیراهن دیویدبکام را چطور؟ این اقلام به علاوه چیزهای دیگر اهدایی کریستیانو رونالدو و کیلیان امباپه جزو ۲۲۹ قلمی هستند که ماه آینده در یک مزایده به فروش گذاشته خواهند شد. این مزایده را پله برای بنیاد خیریه‌ای که در سال ۲۰۱۸ برای کمک به بچه‌های کم‌برخوردار تاسیس کرد، برنامه‌ریزی کرده است.

پله که تنها بازیکن تاریخ است که در سه جام جهانی به مقام قهرمانی دست پیدا کرده و اغلب از او به عنوان بهترین بازیکن فوتبال تاریخ نام برده می‌شود، گفته که پول جمع‌آوری شده در این مزایده، برای مبارزه با همه‌گیری کرونا در برزیل هزینه خواهد شد. تا کنون ۵۷۵ هزار نفر در برزیل به خاطر کرونا جان‌شان را از دست داده‌اند. برزیل پس از امریکا بالاترین تعداد جانباختگان را دارد.

پله

پیراهن امضا شده دیوید بکام

مارتین نولان، مدریر اجرایی مرکز حراج ژولین در بورلی هیلز، می‌گوید: «پله یک اسطوره است. او یک نماد است و سایر ستاره‌های ورزشی برای او احترام ویژه‌ای قائلند.»

پله برای مزایده‌ی روز ۲۲ سپتامبر برخی از اقلام خودش را به فروش خواهد گذاشت ولی او تنها نیست و بسیاری از دوستانش در عرصه‌های ورزش و سرگرمی هم اقلامی را برای مزایده ارائه داده‌اند.

پله

پیراهن امضا شده پله

پیراهن تیم برزیل، سانتوس و نیویورک کاسموس و عکس‌های امضا شده توسط پله‌ی ۸۰ ساله بخشی از اقلام مورد حراج است. ریولینو، جرزینیو و کلودوالدو هم‌تیمی‌های سابق پله در تیم ملی برزیل هم عکس‌های امضا شده‌ای را اهدا کرده‌اند.

ماریو زاگالو ۹۰ ساله، مربی سال‌های دور تیم ملی برزیل که در سال ۱۹۷۰ موفق به قهرمانی در جام جهانی شد، نیمار، روبرتو باجو و روژه میلا نیز اقلامی را برای مزایده اهدا کرده‌اند.

فرانتس بکن‌باوئر چندین عکس امضا شده از دوران نیویورک کاسموس و تیم ملی آلمان غربی اهدا کرده است. توپی از فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۵، پیراهن‌ها و تجهیزات بسکتبال، فوتبال امریکایی، هاکی روی چمن و واترپلو نیز در مزایده ارائه خواهند شد.

پله

تندیس پای پله اثر مجسمه ساز شهیر دانته مورتت

یکی از اقلامی که پیش‌بینی می‌شود رقم بالایی را به ارمغان بیاورد، مجسمه‌ی پای پله است که توسط پیکرتراش بنام، دانته مورتت ساخته شده است. جاستین تیمبرلیک، ماریا شاراپووا، مارک والبرگ و لیگ ملی بسکتبال NBA همگی اقلامی را اهدا کرده‌اند.

این اولین مزایده‌ای نیست که پله برگزار می‌کند. در سال ۲۰۱۶ او بیش از ۱۶۰۰ قلم از یک مجموعه را که در طول ۶ دهه جمع‌آوری کرده بود، به مزایده گذاشت. در آن مزایده حدود ۵ میلیون دلار جمع‌آوری شد.

این مزایده در Mall Galleries در لندن برگزار خواهد شد و خریداران آنلاین هم می‌توانند در آن حضور داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

پله ویلچر نشین شد؛ تصاویر دیده نشده از این روزهای اسطوره فوتبال برزیل

منبع: CNN
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود