دلیل ازدواج نکردن ژاپنی ها چیست؟

دلیل ازدواج نکردن ژاپنی ها چیست؟

اگرچه مجرد ماندن در خیلی از نقاط جهان موضوع تابویی نیست، برای خیلی از مردم ژاپن همچون سرزمین ناشناخته‌ای‌ست که خیلی از افراد تمایلی برای ورود به آن ندارند.

با این حال، تعداد افرادی که مجرد می‌مانند، به طور سالانه رو به افزایش است. این افراد احساس می‌کنند که تنها زندگی کردن منفعت‌های بیشتری برایشان دارد. در ادامه به چند تا از دلایل ازدواج نکردن ژاپنی ها نگاهی می‌افکنیم.

زنان ژاپنی می‌خواهند به قدرت خودشان اتکا کنند

ازدواج نکردن ژاپنی ها

این روزها زنان بیشتری در ژاپن مجرد می‌مانند زیرا می‌خواهند ببینند چطور می‌شود تنهایی و با اتکا به توانایی‌های خودشان زندگی کنند. تا مدتی قبل، زنانی که مجرد می‌ماندند، مجبور به تحمل اهانت از طرف اجتماع بودند اما امروزه روز، این قضیه در حال کمرنگ شدن است.

زندگی متاهلی برای زنان ژاپنی به مثابه یک بار است

ازدواج نکردن ژاپنی ها

امروزه زنان شاغل بیشتری در ژاپن وجود وجود دارند. شاید این موضوع عالی به نظر برسد ولی از لحاظ عرف‌های فرهنگی گاهی تداخل‌هایی به وجود می‌آورد. زنان همچنان باید مسئولیت نگهداری از فرزندان و کار خانه را تقبل کنند. همچنین از زنان انتظار می‌رود که به بستگان سالخورده کمک کنند. به خاطر وجود این تبعیض، زنان عطای ازدواج را به لقایش می‌بخشند و روی آزادی و کارشان متمرکز می‌مانند.

زنان ژاپنی می‌خواهند روی حرفه‌شان تمرکز کنند

ازدواج نکردن ژاپنی ها

اگرچه ۷۰ تا ۷۵ درصد زنان بین سنین ۲۵ و ۶۰ سال شاغل هستند، حرفه‌شان به دلیل کارهای خانه و نگهداری از فرزندان آسیب می‌بیند. به همین خاطر برای زنان در ژاپن، ازدواج یعنی مسئولیت‌های بیشتر در خانه. بدین ترتیب، آن‌ها برای انجام کارهایی که دوست دارند و همچنین حرفه‌شان وقت کمتری خواهند داشت.

آن‌ها خویشاوند مسنی دارند که باید از او مراقبت کنند

ازدواج نکردن ژاپنی ها

بعضی از زن‌ها به انتخاب خودشان از ازدواج خودداری می‌کنند تا از یک عضو مسن خانواده، به‌خصوص مادر، مراقبت کنند. آن‌ها حس می‌کنند که نمی‌توانند فرد سالخورده را ترک کنند حتی اگر خواستگارهای زیادی داشته باشند.

مردهای ژاپنی حس می‌کنند که نمی‌توانند از لحاظ مالی از پس زن و خانواده بربیایند

ازدواج نکردن ژاپنی ها

به نظر مردهای ژاپنی، شرایط زندگی و شغلی آن‌ها به‌شان اجازه‌ی ازدواج و داشتن خانواده را نمی‌دهد. این باعث شده که خیلی از مردها تصمیم به تجرد بگیرند. بر حسب عرف جامعه، مردها وظیفه‌ی حمایت مالی از زن و خانواده را بر عهده دارند و خیلی از مردها حس می‌کنند که قادر به انجام این کار نیستند.

مردهای ژاپنی می‌خواهند فقط برای خودشان پول خرج کنند

ازدواج نکردن ژاپنی ها

یکی از دلایلی که مردها در ژاپن مجرد می‌مانند عدم تمایل برای تقسیم پول‌شان با دیگران است. آن‌ها می‌خواهند پول را برای خودشان خرج کنند و بدون محدودیت در انتخاب این که پول‌شان را برای چه چیز خرج می‌کنند، آزادی داشته باشند.

شهرهای ژاپن زندگی را برای افراد مجرد ساده‌تر کرده‌اند

ازدواج نکردن ژاپنی ها

مردم ژاپن کمتر علاقه‌مندِ داشتن رابطه هستند و بیشتر به آزادی شخصی تمایل دارند، به‌خصوص به دلیل این که شهرها زندگی مجردیِ راحتی برایشان فراهم می‌آورند. امروزه رستوران‌هایی با میزهای تک‌نفره و هتل‌های کپسولی مختص مردهایی که تنها سفر می‌کنند نیز وجود دارد.

فکر می‌کنید این دلایل برای مجرد ماندن شما کافی است؟ آیا ترجیح می‌دهید که مجرد بمانید یا وارد رابطه شوید؟ به نظر شما چه دلایل دیگری برای مجرد ماندن وجود دارد؟

بیشتر بخوانید:

چرا ژاپنی ها دیگر تمایلی به بچه دار شدن ندارند؟

منبع: Brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۱ نظر

ورود

 • آنتی رضا ستوده شهریور ۴, ۱۴۰۰

  چون عقل دارند…

 • امیدم شهریور ۴, ۱۴۰۰

  خوب ساده‌ترینش اینه که من اگه ازدواج کنم صد در صد از وقتم رو باید وقف زنم کنم ،این یعنی خداحافظی با خودم برای همیشه ، برام مثل مرگ میمونه ، نتیجه میگیرم که من خودکشی نخواهم کرد .

 • کوروش شهریور ۴, ۱۴۰۰

  با عرض پوزش سراسر این مطلب اشتباه است شاید جمعیتی نا چیز اینطور باشند اما من که شخصا سالهای قبل چند سفر به ژاپن داشتم داستان این نیست بلکه اکثریت جمعیت جوان ژاپن بشدت کار می کنند و هزینه های زندگی نیز بی نهایت بالاست ، خانه در ژاپن وحشتناک گران است و هزینه های جاری زندگی ، حمل و نقل و تفریح (بلیط شهربازی کوچک چهار برابر بهترین در اروپاست) جوانان میلی به ازدواج پیدا نمی کنند تنهایی و افسردگی وحشتناک بالاست متاسفانه فرهنگ بالای ژاپنی ها هم نتوانسته تغییری ایجاد کند بنظر من امریکایی ها اصلی ترین دلیل وضع انهاست انها خیلی اوقات روزی ۱۲ تا ۱۴ ساعت کار می کنند تا عملا نیاز شرکت های غربی را برطرف کنند .
  متاسفانه عملا خیلی ازین موارد را داریم کم کم در کشور خودمان می بینیم

 • KM شهریور ۴, ۱۴۰۰

  کارد و پنیر رو نمیشه از هم جدا کرد، لابد از طریق دیگه ای رابطه دارن

 • تار شهریور ۵, ۱۴۰۰

  زنان ژاپنی می‌خواهند روی حرفه‌شان تمرکز کنند مردهای ژاپنی می‌خواهند فقط برای خودشان پول خرج کنند
  زندگی متاهلی برای زنان ژاپنی به مثابه یک بار است مردهای ژاپنی نمی‌توانند از لحاظ مالی از پس زن و خانواده بربیایند

  وقتی دو کلام حرف ساده رو هم نمی تونه بدون غرض و مرض بگه. حدس می زنید جنسیت نویسنده چیست؟ (نویسنده اصلی، نه مترجم)

 • Mtt شهریور ۶, ۱۴۰۰

  خب این که چیزی نیست ببخشیدااا مگه مغز خر خوردن و یا بی فرهنگ اند ازدواج کنن زندگی خودشون رو برای هیچی به باد بدن الان دیگه مثل قدیما که نیست حالا هر کی مجرد باشه خوشبخت تره معلومه دیگه ازدواج اونم تو این وضع یعنی پایان خوشی ها و شروع سختی و بدبختی

 • بهزاد شهریور ۶, ۱۴۰۰

  ۱۰۰ در ۱۰۰ فکر درستی هست هیچ زنی ارزش اینو نداره که من بخوام خودمو وقفش کنم اگه عقل درستی داشتم و به پختگی الانم رسیده بودم هیچ وقت تو این چاه خودمو نمینداختم
  من نماز اول وقتم ترک نمیشه فک نکنین مثلا اینو یک آدم بیفکر نوشته ولی اصلا این دخترای الان ارزش اینو ندارن بخاین عمرتونو براشون بزارین چیزی گیرتون نمیاد تنها نکته مثبتش داشتن فرزنده والا مثل خودکشی میمونه تو این دوران از جونای مجرد هم خواهش میکنم هیچ عجله ای نداشته باشین برای ازدواج توی چاه هر خواستین خودتونو بندازین اون موقع برین ازدواج کنین

  • کلر شهریور ۶, ۱۴۰۰

   چرا فکر میکنی کسی که نماز میخونه بافکره و اون که نماز نمیخونه بیفکر؟
   چرا داشتن فرزند مثبته، وقتی ادم نمیتونه یکی رو بهتر از خودش تربیت کنه.

  • کلر شهریور ۶, ۱۴۰۰

   چرا فکر میکنی کسی که نماز میخونه بافکره و اون که نماز نمیخونه بیفکر؟
   چرا داشتن فرزند مثبته، وقتی ادم نمیتونه یکی رو بهتر از خودش تربیت کنه.

   • وتوچه مهر ۱۲, ۱۴۰۲

    منظورش اینه ک فک نکنید ک خارج از چارچوب ازدواج با دختری رابطه دارم
    من نماز نمی‌خونم تا الان ک ۲۸سالمه با هیچ دختری دوست نبودم رابطه هم نداشتم
    حالا کاری ندارم ولی رابطه های پنهانی و خوابیدن ها رو در نظر بگیری ماشاالله زیاده ژاپن و اینم بخاطر آزادی پوشش بوده ک انشاالله چند سالی دیگر در ایران رشد می‌کنه و مطمئنا اول دنیا میشیم👏👏👏

  • Zahra مهر ۱۲, ۱۴۰۲

   شما طرز فکرت چه قد عقبه که زنو برا بچه میخوای دختره ارزشم نداشته باشه برات فقط برا بچه میرین میگیرن البته بگم اکثر مردا دیدشون به زن همینه اصلا کلا همینه عشق الکی می‌ورزن فقط برا بچه شاید برعکسشم باشه زنایی که ازدواج میکنن فقط برا بچه شوهر میکنن فقط بچه میشه گف دید دونفرس شاید