۵ نکته کلیدی در استفاده از کرم پودر

۵ نکته کلیدی در استفاده از کرم پودر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کرم پودر خشت اول آراستن صورت است و وای از روزی که کج نهاده شود! واقعیت این است که آرایش لزوماً به زیبایی و جذابیت بیشتر ختم نمی‌شود. خیلی از ما با وجود این‌که تصور می‌کنیم در خودآرایی ماهریم، بعضی از اصول اولیه آرایش صورت را زیر پا می‌گذاریم. از طرفی استفاده از هر وسیله آرایشی، رموز و لم‌هایی دارد که رعایت کردن آن‌‌ها ما را به گریمورهای خانگی تبدیل می‌کند. احتمالاً کرم ‌پودر را از اولین تجربه‌های آرایشی‌تان به خوبی می‌شناسید، اما آیا از تمام توان آن برای گرفتن یک نتیجه دلچسب آرایشی استفاده می‌کنید؟

کرم‌پودر از بنیادی‌ترین مواد آرایشی‌ست که سلیقه در استفاده از آن نقش چندانی ندارد. در عوض اصول و نکاتی وجود دارد که پوشانندگی کامل کرم‌پودر و ایجاد پوستی به‌غایت صاف و بدون ترک را تضمین می‌کند. اما استفاده نادرست از آن می‌تواند زحمات شما در آرایش صورت را کمرنگ کند و نتیجه نهایی را به‌کلی تغییر دهد. پس اولین قدم مهم در خودآرایی حرفه‌ای، آشنایی با اصول استفاده از کرم‌پودر است. در ادامه به این اصول و البته ۵ نکته ظریف و مهم در استفاده از کرم‌پودر اشاره می‌کنیم که قطعاً نتیجه درخشان‌تری را در آرایش شما رقم می‌زند.

کرم‌پودر قوی‌ترین ماده آرایشی برای پوشش‌دهی کامل پوست است

هیچ یک از پوشاننده‌های صورت یا به اصطلاح فونداسیون‌ها، توان پوشش‌دهی کرم‌پودر را ندارند. پس اگر یک پوشش‌دهی تمام و کمال برای خطوط، لک‌ها و چین و چروک پوست صورتتان می‌خواهید، جایگزین کاملی برای کرم پودر پیدا نخواهید کرد. کرم‌پودر با خاصیت مرطوب‌کنندگی و آب‌رسانی به درخشش و لطافت بیشتر پوست کمک می‌کند و میزان چربی آن هم در محصولات مختلف، متفاوت است. به این ترتیب میزان سبکی، پوشش‌دهی و دوام کرم پودرها در هر محصول، متغیر است. با این اوصاف برای خرید این محصول، تمرکز بر رنگ آن کافی نیست و به نکات بیشتری برای دقت کردن نیازمندید.

نکات مهم برای استفاده نتیجه‌بخش‌تر از کرم پودر

بهترین کرم‌پودر برای شما را ویژگی‌های پوستتان تعریف می‌کند. پس نکاتی که در خرید به آن‌ها نیاز دارید، عمدتاً شخصی هستند و حتی تجربیات شما می‌تواند بهترین منبع برای انتخاب یک کرم‌پودر مناسب باشد. اما حالا وقت استفاده رسیده و انتظار پوستی کاملاً صاف، یکنواخت و بدون خط و ترک را دارید. این پنج مورد می‌تواند شما را به انتظارتان نزدیک و نزدیک‌تر کند:

۱-  صورتتان را کاملاً پاک و مرطوب کنید

قبل از هر چیز به یک پوست کاملاً تمیز نیاز دارید. شستشوی صورت یا استفاده از پد پاک کننده می‌تواند گام نخست شما برای رسیدن به پوستی صاف و لطیف باشد. بعد از پاک‌سازی کامل، پوست صورتتان را مرطوب کنید. اگر پوست چربی دارید، بهتر است از مرطوب‌کننده‌هایی که بر پایه آب هستند و چربی کمتری دارند، استفاده کنید. در غیر این ‌صورت برای انتخاب مرطوب‌کننده، محدودیتی ندارید. این اولین کارها برای آماده‌سازی پوست، نقش خیره‌کننده‌ای در نتیجه نهایی آرایش دارند و با این وجود در بسیاری از مواقع نادیده گرفته می‌شوند. اگر با یکنواخت نبودن پوستتان بعد از استفاده از کرم‌پودر مشکل دارید، احتمالاً شروع خوبی نداشته‌اید. پس فراموش نکنید که پوست تمیز و مرطوب اولین دستاویز شما برای رسیدن به نتیجه دلخواه است.

۲-  مالیدن کرم پودر را از نقاط خاصی در صورت شروع کنید

این که نقطه نقطه صورتتان را به کرم پودر آغشته کنید، کاملاً غیر حرفه‌ای است. در بهترین حالت، مالیدن کرم پودر از نقاط مرکزی صورت شروع می‌شود و با کشیده شدن به سمت اطراف، پوشش را کامل می‎کند. مقداری از کرم را به دو طرف بینی بمالید و بعد به سمت گونه‌ها حرکت کنید تا پوششی صاف و بی‌نقص در این بخش ایجاد شود. مقدار دیگری از آن را بالای بینی بمالید و به آرامی روی پیشانی به سمت موها پیش بروید. از همین الگو برای پوشاندن چانه هم استفاده کنید. پس یک اصل اساسی در زیرساخت آرایش این است که کرم پودر از مرکز صورت به سمت بیرون پخش شود. اگر تفاوت رنگ واضحی بین کرم‌پودر انتخابی و پوستتان وجود دارد، بهتر است نقاط اطراف صورت مثل گردن را هم با کرم همرنگ کنید.

۳-  از ساختار لایه لایه برای پوشش‌دهی استفاده کنید

در آغاز کار از میزان زیاد کرم‌پودر استفاده نکنید و با یک لایه نازک شروع کنید. وقتی لایه اولی را روی پوست پخش کردید، بنا به میزان پوشش‌دهی آن یک یا دو بار این کار را تکرار کنید و به جای حجم زیادی از کرم، پوششی لایه لایه ایجاد کنید. این روش به صاف‌ و شفاف‌ترتر بودن پوست و البته تکه تکه یا جمع نشدن کرم در یک بخش، کمک قابل توجهی می‌کند. از طرفی اگر از کانسیلر استفاده نمی‌کنید، می‌توانید روی قسمت‌های لک، سیاهی یا قرمزی پوست صورت، یک لایه کرم اضافه‌تر بمالید.

۴-  قواعد پخش کردن کرم‌پودر با برس آرایشی، اسفنح یا انگشتتان را رعایت کنید

برای پخش کردن کرم‌پودر می‌توانید از براش‌ها، اسفنج‌های آرایشی و یا انگشت‌های خودتان استفاده کنید. اما به چند نکته توجه کنید.

اگر از براش استفاده می‌کنید: توجه کنید که با برس‌های مخروطی‌شکل یا اصطلاحاً Tapered Brush کار را پیش ببرید. استفاده از انواع دیگر براش‌ها احتمالاً به پوستی صاف و کاملاً یکنواخت منجر نمی‌شود. یکی از مزایای استفاده از برس آرایشی، پوشش راحت و کامل نقاط خاصی مثل خط مو، اطراف سوراخ‌های بینی و پلک‌هاست. پوشش‌دهی یکسان این نقاط با سایر بخش‌های صورت ممکن است کمی سخت باشد که استفاده از براش آرایشی تا حدی کار را آسان‌تر می‌کند.

اگر از اسفنج آرایشی استفاده می‌کنید: اول این‌که استفاده از اسفنج از بهترین روش‌های زیرسازی است و شاید حتی راحت‌ترین راه برای رسیدن به پوستی کاملاً یکنواخت باشد. احتمالاً با ساختار اسفنج‌های آرایشی آشنایی دارید. یک طرف اسفنج‌ها منحنی‌شکل و نسبتاً بزرگ‌تر است و در سمت دیگر حالتی نوک‌تیز دارد. برای ضربه زدن و پخش کرم‌پودر در بخش‌هایی مثل پیشانی و گونه، از لبه منحنی‌شکل اسفنج استفاده کنید و برای قسمت‌های ظریف صورت مثل اطراف لب به قسمت نوک‌تیز آن متوسل شوید.

اگر با انگشتتان کرم‌پودر را پخش می‌کنید: این روش نسبتاً سخت به دستانی حرفه‌ای نیازمند است. به‌طور کلی برای این کار بهتر است از نوک انگشت‌هایتان استفاده کنید و کرم پودر را با حالتی شبیه ماساژ به سمت بخش‌های بیرونی صورت برانید. به دست آوردن پوششی یکنواخت و بی‌نقص با این روش کار چندان آسانی نیست و به مهارت بیشتری نیاز دارد. پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از براش یا اسفنج، کار راحت‌تر و نتیجه بهتر را انتخاب کنید.

۵-  حتماً و حتماً کرم‌پودر را با دقت و ظرافت به خورد پوست دهید یا Blend کنید

این نکته‌‌ی خیلی خیلی مهمی‌ست که بسیاری از مواقع برای آن زمانی صرف نمی‌شود. کرم پودر ممکن است روی صورت ماسیده شود یا حالتی تکه تکه و ناهموار پیدا کند. مشکلی اساسی در آرایش که با کمی زمان و دقت به‌راحتی قابل حل است. استفاده از اسفنج آرایشی برای یکنواخت یا Blend کردن کرم روی پوست به شدت توصیه می‌شود. دقت کنید که رد هیچ لک و پوشش ناهمسانی در صورتتان به جا نماند.

فیکساتور آرایش چیست و چه تأثیری دارد؟

حالا که به بهترین شکل ممکن از کرم‌پودر استفاده کرده‌اید و به نتیجه دلخواه رسیده‌اید، بد نیست شرایط پایداری و دوام آن را هم تأمین کنید. البته این تمام ماجرا نیست، استفاده از پودرهای مات یا براق فیکساتور آرایش، شفافیت و یکنواختی پوست را بیشتر نمایان می‌کند و از طرفی ظاهر دلخواه شاینی یا کاملاً مات را برای شما رقم می‌زند. البته که استفاده از پنکیک هم می‌تواند گزینه خوبی برای پایان دادن به زیرسازی آرایش صورت باشد. گرچه پنکیک، تضمین چندانی برای دوام کرم پایه ندارد.

خرید کرم‌پودر مناسب پوست

نوع و رنگ پوست شما مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده برای یک کرم‌پودر مناسب است. سعی کنید تفاوت بین رنگ کرم و پوست طبیعی‌تان از یکی دو درجه بیشتر نشود. بعضی از کرم‌پودرهای بازار چربی کمتری دارند که طبیعتاً سازش بیشتری با پوست چرب خواهند داشت. توجه کنید که بهترین کرم‌پودر، گزینه‌ای نیست که با سنگینی و چربی زیاد به پوشش‌دهی سریع‌تر منجر ‌شود. کرم‌های خیلی سنگین می‌توانند شرایط آزاردهنده‌ای روی پوست ایجاد کنند و حس باری غیر قابل تحمل را به صورت شما منتقل کنند. از طرفی برای انتخاب محصولی که به طور مستقیم با منافذ پوست شما در ارتباط است، باید کمی وسواس به خرح دهید. بد نیست از کرم‌هایی استفاده کنید که در کنار مرطوب‌کنندگی، خاصیت تقویت‌کننده هم دارند.

برای خرید یک کرم پودر جدید به مشخصات کامل آن دقت کنید و بازخوردهای استفاده از آن را بررسی کنید. فروشگاه اینترنتی خانومی از معتبرترین عرضه‌کننده‌های لوازم آرایشی و بهداشتی‌ست که بهترین انتخاب‌ها را در قالب مجموعه‌ای متنوع برای شما فراهم کرده است. محصولاتی در رده‌های مختلف قیمتی که با اصالتی تضمین شده، انتخاب شما را ساده و مطمئن خواهند کرد. پوست شما سرمایه‌ای برگشت‌ناپذیر است، پس بیش از پیش به آن توجه کنید.

بدون نظر

ورود