مهاجرت و نکاتی که باید پیش از آن بدانید

مهاجرت و نکاتی که باید پیش از آن بدانید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با افزایش روز افزون تکنولوژی و افزایش فاصله از نظر کیفیت بین کشورها، نیاز افراد به مهاجرت و تجربه زندگی بهتر نیز افزایش پیدا کرده است. در ادامه این مطلب شما را با مزایای مهاجرت، دستمزد و مشاغل پرتقاضا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و همچنین بهترین و پردرآمدترین مشاغل برای متقاضیان مهاجرت به آلمان آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت

مهاجرت به یک کشور پیشرفته و با استانداردهای بالا قادر است زندگی افراد را رو به بهتر متحول کند. مزایای زیادی برای مهاجرت وجود دارد که در ادامه به چند مورد اشاره می‌شود:

 • کسب درآمد بهتر: مهاجرت به کشورهای مختلفی که فرصت‌های شغلی بیشتری ارائه می‌دهند باعث می‌شود که متقاضیان خیلی سریع‌تر به ازای کار و فعالیت خود به درآمدهای بالا برسند. مهاجرت به کانادا و مهاجرت به آلمان این امکان را فراهم می‌کند که افراد در حوزه تخصص خود کار کنند و یا در رشته موردنظر تحصیل نمایند.
 • بهره‌مندی از زندگی اجتماعی بهتر: مهاجرت به کشورهای پیشرفته با یک زندگی و امنیت اجتماعی همراه است. افراد بدون نگرانی می‌‌توانند به کار و زندگی بپردازند.
 • دستیابی به امکانات بیشتر برای تحصیل: مهاجرت نه تنها برای فرد بلکه برای اعضای خانواده مثل فرزندان مفید است. کشورهایی نظیر آلمان و کانادا دارای بالاترین سطح امکانات تحصیلی هستند.
 • بهره‌مندی از خدمات مختلف درمانی و آموزشی: برخی کشورها خدماتی همچون درمان و آموزش را به صورت رایگان مردم ارائه می‌دهند. بنابراین افراد دیگر دغدغه پرداخت هزینه‌های گزاف جهت درمان و یا تحصیل را ندارند و این یکی دیگر از مزایای مهاجرت است‌.

مهاجرت به کانادا

 • دستمزد و مشاغل پرتقاضا در کانادا

یکی از کشورهای مهاجرپذیر که سالانه افراد زیادی را با توجه به قوانین و آیین نامه‌های خود پذیرش می‌کند کشور کانادا است. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه معروف برنامه اکسپرس اینتری میسر است که بر اساس امتیاز عمل می‌کند. پرتقاضاترین مشاغل برای متقاضیان مهاجرت به کانادا به ترتیب زیر هستند:

 • تحلیلگر و مشاور سیستم‌های اطلاعاتی
 • مهندس و طراح نرم‌افزار
 • سوپروایزر صنایع غذایی
 • برنامه‌نویس کامپیوتر و توسعه‌دهنده رسانه‌های تعاملی
 • حسابدار و حسابرس
 • دستیار امور اداری اعم از حقوقی و پزشکی
 • آشپز
 • مدیر رستوران و انواع خدمات مربوط به غذا
 • بازاریابی و روابط عمومی
 • استاد دانشگاه

در رابطه با دستمزد هم این‌گونه می‌توان گفت که حقوق و مزایای افراد براساس ساعات کاری آنها تعیین می‌شود. میزان تحصیلات و سابقه کاری تاثیر مستقیمی روی درآمد دارد و هر چقدر میزان تحصیلات و همچنین سابقه کاری افزایش یابد میزان درآمد نیز به موازات آنها افزایش پیدا خواهد کرد. هر استان و هر شغل حقوق و مزایای متفاوتی را ارائه می‌دهد. اما به طور کلی متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند روی حداقل ۱۵۹ هزار دلار در سال حساب باز کنند.

ناگفته نماند که حداقل درآمد در استان‌های کانادا متفاوت است و بیشترین میزان آن متعلق به استان‌های آلبرتا، انتاریو و بریتیش کلمبیا تلقی می‌شود. استان‌هایی نظیر مانیتوبا، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و ساسکاچوان نیز کمترین میزان حداقل درآمد را برای مشاغل مختلف ارائه می‌دهند. البته وضعیت زندگی در این استان‌ها هم متفاوت بوده و به عنوان مثال در استان بریتیش کلمبیا هزینه‌های زندگی گران‌تر از سایر استان‌های کانادا است.

 • اخذ اقامت دائم کانادا

کاملا واضح است که برای حدود ۹۰ درصد افراد، هدف از مهاجرت به کانادا اخذ اقامت دائم این کشور است. روش‌های مختلفی نیز برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم وجود دارد.

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا که منجر به اقامت دائم می‌شود تحصیل در این کشور است. افراد می‌توانند پس از تحصیل وارد بازار کار این کشور شده و پس از چند سال موفق به کسب اقامت دائم شوند.

از دیگر روش‌ها برای مهاجرت به کانادا روش کاری است. مهاجرت به کانادا از طریق کار نسبت به روش تحصیلی هزینه کمتری دارد و متناسب افرادی است که امکان تحصیل در کانادا را ندارند. درصورت داشتن تخصص، سن مناسب، مهارت در زبان‌های خارجی و سابقه کاری، افراد می‌توانند از طریق ویزای کار برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده و درنهایت اقامت دائم کسب کنند.

سرمایه‌گذاری نیز یکی دیگر از روش‌های رایج برای مهاجرت به کانادا است. افرادی که توانایی مالی داشته باشند می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا رفته و پس از چند سال فعالیت اقتصادی اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

البته روش‌های دیگری نیز وجود دارد که متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌‌توانند اقامت دائم کسب کنند. ازدواج با تبعه کانادایی و تولد فرزند نمونه‌هایی از روش‌های مهاجرت به کانادا هستند که امکان اخذ اقامت دائم را فراهم می‌کنند.

مهاجرت به آلمان

 • مشاغل پرطرفدار در آلمان
 1. مهندسی، اعم از شیمی، برق، عمران، ایمنی، طراحی سازه، الکترونیک، عمران و غیره

یک مهندس می‌‌تواند برای مهاجرت به آلمان از طریق کار اقدام نماید. البته افراد برای تحصیل این رشته نیز برای مهاجرت به آلمان اقدام می‌کنند و دلیل آن هم درآمد صعودی این شغل و زیرمجموعه‌های آن در این کشور است. حداقل درآمد یک مهندس در آلمان ۶۴ هزار یورو است که با کسب تجربه بیشتر و پیشرفت این میزان به ۱۳۸ تا ۱۶۸ هزار یورو تغییر پیدا می‌کند. برای اشتغال به‌عنوان مهندس داشتن حداقل مدرک کارشناسی کفایت می‌کند و درنهایت این تجربه و فعالیت و پشتکار است که میزان حقوق را تعیین می‌کند.

 1. متخصص فناوری اطلاعات (IT)

آلمان یک کشور صنعتی است و به افرادی در حوزه فناوری اطلاعات نیاز فراوان دارد. این افراد می‌توانند در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای مدیریت اینترنت، شبکه، سخت‌افزار و نرم‌افزار فعالیت کنند درنتیجه مهاجرت به آلمان از این طریق برای متخصصین فناوری اطلاعات میسر است. حداقل درآمد یک متخصص فناوری اطلاعات ۶۶ هزار یورو در سال و حداکثر درآمد این افراد  ۸۱ هزار یورو در سال است. آمارها حاکی از آن است که یک درصورت رسیدن به سمت مدیریت، این درآمد به ۱۲۴ هزار یورو در سال خواهد رسید. برای مهاجرت به آلمان به‌عنوان متخصص فناوری اطلاعات داشتن حداقل مدرک کارشناسی در زمینه‌های مرتبط با این رشته کافی خواهد بود.

 1. حقوق

متقاضیان مهاجرت به آلمان در صورت داشتن مدرک وکالت یا حقوق می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. این رشته یکی از پرتقاضاترین مشاغل در سال ۲۰۲۱ در آلمان معرفی شده است و درآمد بسیار بالایی هم دارد. افراد با اشتغال در شرکت‌های کوچک می‌توانند درآمدی معادل ۴۰ هزار یورو در سال داشته باشند. در شرکت‌های متوسط و بزرگ نیز متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق وکالت می‌توانند به ترتیب ۷۰ هزار و ۸۰ هزار یورو در سال کسب کنند. این افراد باید اجازه قانونی وکالت در آلمان را کسب کرده باشند. همچنین باید در امتحانات وکالت شرکت کنند. به‌طورکلی فرآیند کسب اجازه قانونی هفت سال طول می‌کشد.

جمع‌بندی

مهاجرت به کانادا و البته مهاجرت به آلمان فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای زندگی، کار و تحصیل در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار می‌دهد. انتخاب یک مسیر صحیح و قانونی برای مهاجرت می‌‌تواند همراه با خلق بهترین تجربه برای زندگی باشد.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

 • محمد شهریور ۱۲, ۱۴۰۰

  شر و ور تبلیغ نکن

  میانگین حقوق المان برای مهندسی لیسانس ۴۲۰۰۰ فوق ۴۷۰۰۰
  برای شرکت های بسیار بزرگ ممکنهذبه ۵۱۰۰۰ برسه

  با اینها ذهن بچه ها رو گول نزنید بی شرفها