برادر معاون رئیسی با حبیب خواننده معروف آهنگ مشترک دارد

برادر معاون رئیسی با حبیب خواننده معروف آهنگ مشترک دارد

برادر انسیه خزعلی، معاون امور زنان رئیس جمهور ابراهیم رئیسی، یک خواننده پاپ است که تجربه ی همخوانی با حبیب محبیان، خواننده ی معروف را دارد.

ابراهیم رئیسی هفته ی گذشته طی حکمی انسیه خزعلی را به سمت معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده منصوب کرد.

انسیه خزعلی، یکی از فرزندان مرحوم آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی است که نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی و رهبری، عضو فقهای شورای نگهبان و از روحانیون نزدیک به مرحوم آیت‌الله مصباح‌ یزدی بود. در میان ۹ فرزند آیت‌الله خزعلی گرایش‌های فکری بسیار متفاوتی ازهر طیفی وجود دارد. مهدی خزعلی پسر آیت‌الله، بار‌ها به دلیل مخالفت با دولت جمهوری اسلامی به زندان رفته و فرزند دیگرش کبری، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرفدار کودک‌همسری، خانه‌نشینی زنان و تبعیت کامل زنان از مردان است.

اما گفته می شود انسیه خزعلی، در میان این طیف میانه‌روتر از مهدی و کبری محسوب می‌شود؛ اصولگرایی که اندیشه‌اش را نزدیک به مرحوم فاطمه رهبر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌دانند که بر اثر کرونا درگذشت.

انسیه خزعلی متولد ۱۳۴۲ در قم و دانش‌آموخته ی دکترای زبان و ادبیات عرب است و تحصیلات حوزوی را تا سطح ۳ در حوزه علمیه خواهران قم پشت سر گذاشته است.

ریاست دانشگاه الزهرا، ریاست پردیس دانشگاه رضوی و عضو هیئت علمی دانشگاه ازجمله سوابق انسیه خزعلی است.

برادر کوچکتر خزعلی، محمدحسین معروف به سمیر زند، متولد سال ۱۳۶۱ و خواننده پاپ است. او در زمستان سال ۹۰، موزیک‌ویدئویی به همراه حبیب محبیان منتشر کرد که عناصری از تکنو، ترنس و هاوس داشت.

این همکاری البته حواشی ای هم به دنبال داشت، به طوری که هر دو بعد از انتشار این قطعه مدتی در رسانه های مختلف صحبت هایی را علیه هم عنوان کردند.

ابتدا سمیر زند در مصاحبه ای تصویری عنوان کرد که «حبیب خیال می کرد من از آن آقازاده هایی هستم که می تواند از رانتم استفاده کند.» بعد از مدتی حبیب هم به حرف آمد و درباره ی سمیر زند و فعالیت مشترک شان گفت: «درباره ی آهنگ “محکوم” باید بگویم که شخصی (سمیر زند) به من زنگ زد و گفت اگر اجازه دهید من یک خط با شما بخوانم و من گفتم مخارجش بالا است. او ابتدا همه ی شرایط را فراهم کرد و من رفتم و خواندم اما او شیطنت کرد و برخلاف ابتدای کار که گفت فقط یک خط می خواند، دو سه خط خواند. البته من در عرض ۱۵ دقیقه خوانندگی را یادش دادم.»

سمیر زند یک سال پس از درگذشت حبیب محبیان در سال ،۹۵ قطعه ی مشترکی با احمدرضا محبیان، پسر حبیب از همسر اولش، به نام «دیره» منتشر کرد.

این همکاری پس از حواشی قطعه ی مشترک حبیب و سمیر زنده تعجب برانگیز شد اما زند همان زمان در مصاحبه ای اعلام کرد هیچ اختلافی میان او و حبیب محبیان وجود نداشت و به دلیل بازی هایی که برخی به راه انداخته بودند ناچار شده بود صحبت هایی را علیه وی عنوان کند.

از دیگر آثار سمیر زند می توان به آلبوم ناخدای عشق، آلبوم سناریو، تیتراژ برنامه نان و ریحان، طوطیا، فیلم زخم کهنه و… اشاره کرد.

وی در حال حاضر مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مؤسسه فرهنگی هنری اریکه سمر است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • مهداد شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

    خود رییسی با تتلو کار مشترک داره. برادر معاونش که مهم نیست.