مریم کاویانی از تجربه ابتلای خود به بیماری کرونا گفت

مریم کاویانی از تجربه ابتلای خود به بیماری کرونا گفت

مریم کاویانی، بازیگر سینما و تلویزیون از تجربه ی ابتلای خود به کرونا گفت.

کاویانی که مدتی قبل به کرونا مبتلا شده بود، روز گذشته با انتشار ویدئویی در اینستاگرام تجربه ی ابتلای خود به کرونا را با مخاطبانش در میان گذاشت.

این بازیگر که ضعف ناشی از بیماری هنوز در چهره و صدایش پیدا بود در ویدئوی خود گفت که بیماری او با یک کمر درد ناگهانی آغاز شد که طی روزهای بعدی به قسمت های دیگر بدنش گسترش یافت و او را درگیر دردهای دیگری نیز کرد. مریم کاویانی که دیگر احتمال می داد به کرونا مبتلا شده باشد پس از انجام تست به بیماری خود پی می برد.

مریم کاویانی با اشاره به تعبیر اشتباه خود از دردهایش به مخاطبان خود توصیه کرد این روزها توجه بیشتری به بدن خود داشته باشند و از کنار هیچ علامت و درد غیر منتظره ای ساده نگذرند. او گفت شاید خود اگر زودتر متوجه بیماری اش شده بود ریه هایش درگیر نمی شد.

کاویانی همچنین گفت خوشبختانه چون تنها زندگی می کرد بی اطلاعی او از بیماری اش موجب درگیری بقیه ی اعضای خانواده اش نشد.

او گفت به دلیل درگیری ریه ۶ روزی را در بیمارستان بستری بود و پس از آن بقیه ی روند درمان خود را در خانه سپری کرد.

مریم کاویانی ضمن تسلیت به همه ی کسانی که عزیزان خود را به خاطر بیماری کرونا از دست دادند گفت این بیماری با همه ی تلخی هایش دید او را به دنیا عوض کرد و از او آدم جدیدی ساخت. او گفت ایام قرنطینه و درمان فرصت خوبی برای خلوت کردن با خود و خدای خود و شروع یک زندگی جدید است.

کاویانی در انتها گفت آرزو می کند ابتلا به بیماری کرونا در سرنوشت هیچ کسی نباشد اما اگر کسی به آن مبتلا شد نباید خود را ببازد و باید با قدرت و صبر با آن مبارزه کند.

مریم کاویانی متولد ۱۳۴۹ در اهواز است اما اصالتی مازندرانی دارد.

او که فارغ التحصیل رشته ی پرستاری است فعالیت بازیگری خود را در سال ۸۱ با نقش آفرینی در فیلم سینمای «رویای جوانی» به کارگردانی نادر مقدس آغاز کرد.

او خود گفته نه علاقه ی چندانی به بازیگری داشت و نه شناختی از سینما. به گفته ی خودش از میان بازیگران تنها هدیه تهرانی، محمدرضا فروتن و افسانه بایگان را می‌ شناخت. روزی گذر نادر مقدس به بیمارستان مهراد که کاویانی در آنجا مشغول به کار بود، می‌ افتد. مقدس از او دعوت می‌ کند تا بازدیدی از پشت صحنه ی فیلم رؤیای جوانی که در دست ساخت بود داشته باشد. کاویانی بر تردیدهایش غلبه می‌ کند و از سر کنجکاوی در پشت صحنه ی این فیلم حاضر می‌ شود. مقدس به کاویانی می‌ گوید چهره ی خوبی برای بازیگری دارد و با اصرار روپوش سفیدی به تنش می‌ پوشانند و او را روانه ی جلوی دوربین می‌ کنند تا ایفاگر نقش کوتاه یک خانم دکتر شود و اینگونه مریم کاویانی بازیگر می‌ شود.

مریم کاویانی در سال ۸۴ با سریال «او یک فرشته بود» ساخته ی علیرضا افخمی اولین حضور تلویزیونی خود را تجربه کرد.

او از آن زمان در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی زیادی بازی کرده است.

مریم کاویانی از ازدواج اول خود یک پسر دارد که متولد ۱۳۷۶ است. او در سال ۱۳۹۷ برای دومین بار با رامین مهمان‌ پرست، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه و سفیر پیشین ایران در لهستان ازدواج کرد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود