کشته شدن عضو طالبان در اثر بازی با اسلحه + ویدیو (۱۲+)

کشته شدن عضو طالبان در اثر بازی با اسلحه + ویدیو (۱۲+)

اخیراً ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که گویا یکی از اعضای طالبان را نشان می‌دهد که در حال ور رفتن با یک اسلحه است و همان طور که می‌شود حدس زد ور رفتن با اسلحه معمولاً عاقبت خوشی ندارد. پیش از این نیز در روزیاتو مطلبی منتشر کرده بودیم از تلاش نیروهای طالبان برای به پرواز درآوردن یک فروند بالگرد بلک هاوک.

در اخبار چنین آمده بود که پس از تخلیه نیروهای امریکا از افغانستان، تسلیحات پیشرفته‌ای با قیمتی معادل ۸۵ میلیارد دلار به دست نیروهای طالبان افتاده است؛ تسلیحاتی از قبیل ۲۰۰ هزار قبضه سلاح گرم، ۲۰ هزار خودروی چندمنظوره، یک فروند هواپیمای جنگنده A-29، صد و پنجاه فروند هلیکوپتر و هواپیمای پیشرفته و ۱۰۰ هزار راکت ۷۰ میلی متری.

این در حالی است که درگیری‌های طالبان و نیروهای احمد مسعود بر سر پنجشیر همچنان ادامه دارد. اگرچه نیروهای طالبان مدعی کنترل بخش‌هایی از پنجشیر شده بودند، اما احمد مسعود ضمن توئیتی مدعی شده که این اخبار کذب است. پنجشیر آخرین ولایت افغانستان است که همچنان در مقابل طالبان به مقاومت می‌پردازد.

اعضای طالبان

پنجشیر که به خاطر کوهستانی و صعب العبور بودن، در دوران حضور نیروهای شوروی در افغانستان و در دوره‌ی اول حکومت طالبان هرگز تسخیر نشده است، همچون یک قلعه‌ی طبیعی عمل می‌کند. در جریان درگیری‌های مذکور تلفاتی به هر دو جناح وارد آمده، اما مبارزات طرفین برای پیروزی قطعی ادامه دارد.

در ادامه‌ی روند به دست گرفتن انبارهای سلاح در افغانستان، اخیراً نیز یکی از فرماندهان نظامی طالبان مدعی تصاحب انبار اسلحه بزرگی در پنجشیر شده است. وی گفته در این انبار، تسلیحات فراوانی وجود دارد که برخی از آن‌ها به دهه‌ها پیش بازمی‌گردند و انتقال آن‌ها به کابل به خاطر حجم بالا احتمالاً چندین روز طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید:

سفر تفریحی دانشجوی انگلیسی به کابل و گیر افتادن در جمع طالبان

ملا عبدالغنی برادر رهبر ارشد طالبان و رییس آینده دولت افغانستان کیست؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود