۸ معیار عجیب زیبایی در کشورهای آسیایی را بشناسید

۸ معیار عجیب زیبایی در کشورهای آسیایی را بشناسید

با وجود معیارهای زیبایی جهانی که در مجله‌های مد شاهدش هستیم، هر ملتی ویژگی‌ها و رسم و رسوم خاص خودش را در رابطه با زیبایی زنان دارد. برای مثال، اگرچه مردم اغلب کشورها پول بسیاری برای صاف کردن دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می کنند. بنابر این حقیقتاً می‌توان گفت که زیبایی یک مفهوم نسبی است.

ما در Bright Side عجیب‌ترین معیارهای زیبایی در آسیا را گرد آورده‌ایم. و اگرچه برخی از آن‌ها ریشه در دوران باستان دارند، با این حال بعضی زن‌ها همچنان به آن‌ها پایبند هستند.

۱- ابروهای به هم پیوسته (تاجیکستان)

معیارهای زیبایی

اگرچه در قسمت‌های مختلف جهان، زن‌ها ابروهایشان را برمی‌دارند و سعی می‌کنند آن‌ها را به بهترین شکل ممکن دربیاورند، در تاجیکستان، ابروان پیوسته‌ی طبیعی نشانه‌ی زیبایی سنتی است.

زنانی که از موهبت داشتن ابروهای پرپشت محروم هستند، از گیاهی به نام usma استفاده می‌کنند. آن‌ها حتی فاصله‌ی بین ابروان‌شان را رنگ می‌کنند تا ابروهایشان پیوسته به نظر برسد. والدین از سنین پایین از این تکنیک برای دختران‌شان استفاده می‌کنند.

۲- کشیده کردن گردن (تایلند)

معیارهای زیبایی

گردن‌های دراز نماد زیبایی قوم کایان هستند. این سنت، ریشه‌های مختلفی دارد و بسیاری بر این باورند که در روزگار دور، این کار زنان را از بردگی محافظت می‌کرده است. با این حال، برخی می‌گویند که گردن‌های دراز، آن‌ها را به اژدها شبیه می‌ساخته است و اژدها در داستان‌های فولکلور، شخصیت‌های مهمی بوده‌اند.

دخترها از ۵ سالگی شروع به استفاده از سیم‌پیچ‌های برنجی کرده و با گذر زمان، به تعداد حلقه‌ها اضافه می‌کنند.

۳- پر کردن دندان (اندونزی)

معیارهای زیبایی

برای مردم بالی، پر کردن دندان یک آیین سنتی است. این کار بیشتر توسط نوجوانان و برای «دور کردن ارواح خبیثه» انجام می‌شود. دندان‌های پر شده در اندونزی نشانه‌ی بلوغ هستند. بعد از این کار، نوجوانان آماده‌ی ازدواج خواهند بود.

اگرچه فرآیند پر کردن دندان آن‌قدرها دشوار نیست و همانند گذشته رواج ندارد، برخی از مردم بالی، حتی آن‌هایی که دیگر آن‌جا زندگی نمی‌کنند، هنوز این کار را انجام می‌دهند.

۴- ناخن‌های بلند پا (هند)

معیارهای زیبایی

در سال ۲۰۱۵، شریندهار چیلالِ هندی تبدیل به فردی با بلندترین ناخن دست شد و نامش در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسید. با این حال، زنان هندی فقط به ناخن‌های بلند دست اکتفا نمی‌کنند. آن‌ها ناخن‌های پایشان را نیز بلند می‌کنند. بر خلاف مدهای جهانی، ناخن‌های بلند لاک‌خورده‌ی پا در کشور هند از محبوبیت بالایی برخوردارند.

۵- صورت قلبی‌شکل (کره‌ی جنوبی)

معیارهای زیبایی

کره‌ی جنوبی بیشترین تعداد سرانه‌ی عمل‌های زیبایی در جهان را در اختیار دارد. شکل دادن به چهره جزو سه عمل زیبایی محبوب در کره‌ی جنوبی است. با وجود خطرات بالقوه، زنان خود را تحت عمل کوچک‌سازی استخوان گونه، زاویه‌دار کردن صورت و تصحیح فک قرار می‌دهند تا بدین گونه صورتی قلبی‌شکل پیدا کنند.

۶- دندان‌های کج (ژاپن)

معیارهای زیبایی

اگرچه در خیلی از نقاط جهان، مردم پول زیادی خرج صاف و صوف کردن دندان‌هایشان می‌کنند، خلاف این در ژاپن مُد است. در این کشور زنان پول می‌دهند تا دندان‌هایشان را کج و کوله کنند. به این کار «یائبا» می‌گویند. دندان‌های کج باعث می‌شود زنان ژاپنی جوان‌تر به نظر برسند و به همین خاطر است که این کار در ژاپن محبوب است.

۷- دندان‌های سیاه (ژاپن)

معیارهای زیبایی

سیاه کردن دندان یا «اوهاگورو» رسمی است که طی آن دندان‌ها را سیاه می‌کنند. اگرچه الآن کسی دیگر این کار را انجام نمی‌دهد، اما باید گفت که در گذشته، دندان سیاه، در ژاپن زیبا تلقی می‌شده است. این کار نمادی از جایگاه اجتماعی زنان برای به رخ کشیدن زیبایی و آمادگی‌شان برای ازدواج بوده است.

۸- عمل بینی (ایران)

معیارهای زیبایی

به دلیل محبوبیت بالای راینوپلاستی در ایران، به این کشور لقب «پایتخت جراحی بینی دنیا» را داده‌اند. توجیه این کار شاید این باشد که به دلیل این که زنان سر و بدن‌شان را می‌پوشانند، صورت‌شان جایی است که می‌توانند بیشترین مانور را در آن بدهند.

چسبی که بعد از عمل جراحی روی بینی زده می‌شود، برای خودش اسم مخصوصی دارد: «بانداژ افتخار». زنان سعی نمی‌کنند آن را مخفی کنند بلکه با افتخار و به نشانه‌ی عمل اخیری که داشته‌اند، نشانش می‌دهند. بعضی از زنان، حتی مدتی طولانی بعد از عمل جراحی‌شان، بانداژ را به نشانه‌ی استطاعت مالی برای انجام چنین عمل جراحی، روی بینی نگه می‌دارند.

به نظر شما عجیب‌ترین مورد این فهرست کدام است؟

بیشتر بخوانید:

۱۰ معیار زیبایی بسیار عجیب برای بانوان در طول تاریخ که باور نمی کنید وجود داشته اند

زن ایده آل؛ معیار زیبایی زنان در کشورهای مختلف دنیا چیست؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • بت شکن شهریور ۲۲, ۱۴۰۰

  بانداژ افتخار زارت ، ملت دوهزاری

  • Nila مرداد ۵, ۱۴۰۱

   خب شما خودتم فردی از همین جامعه دوزاری هستی دیگه آقا یا خانم دوزاری.

 • سریع شهریور ۲۲, ۱۴۰۰

  فکر کنم عملها و آرایشهای جدید ایرانی شامل دماغهای نوک تیز رو به آسمون، گونه های قلمبه تپه ای، لبهای ..ون مرغی، ابروهای خطی شیطانی و پوست برنزه غیرطبیعی (جزغاله) رو ندیده وگرنه ایران رو در صدر فهرست میگذاشت. به تعبیر این خارجیها دختران ایرانی چون بدنشون رو نمی تونند نشون بدن، گند میزنند توی صورتشون.

 • Shadow شهریور ۲۳, ۱۴۰۰

  به نظر شما عجیب‌ترین مورد این فهرست کدام است؟

  همون ایران…

 • H شهریور ۲۳, ۱۴۰۰

  بنظرتون برای ایران یکم بزرگ نمایی نکردن؟
  آمریکا.برزیل.روسیه.ترکیه.کره جنوبی
  این کشورا بالاترین امار تو جراحی پلاستیک دارن
  ایران ۲۰ امه تازه
  یه سرچ کنین

 • Amir مهر ۲۳, ۱۴۰۰

  عجیب ترین نمیدونم ولی به نظرم منطقی ترین دندون های کج و کوله ژاپن باشه که به دلیل اینکه بعد از کشیدن دندون عقل خود به خود دندون ها صاف مرتب میشن

 • بنده خدا اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱

  گردن درازا تو تایلند خیلی عجیب بود آخه چرا این کارو میکنن!؟