۱۰ شهر برتر جهان در سال ۲۰۲۱ را بشناسید

۱۰ شهر برتر جهان در سال ۲۰۲۱ را بشناسید

پیش از این نیز سان فرانسیسکو به خاطر پل سرخ‌فام و رستوران‌های بی‌نظیر و صنعت فناوری رو به رشدش در جهان شهره بود. و حالا این شهر بر طبق وب‌سایت Time Out عنوان بهترین شهر دنیا را از آن خود کرده است. وب‌سایت Time Out نویسنده‌های خود را از سرتاسر جهان به خط کرد و از ۲۷ هزار ساکن شهرهای مختلف جهان نظرسنجی به عمل آورد تا به فهرستی از ۱۰ شهر برتر جهان برسد.

در مورد هر یک از این شهرها عوامل مختلفی نظیر تفریحات شبانه، رستوران‌ها، مکان‌های جالب فرهنگی و نیز حس همبستگی اجتماعی که شاید در دوران کرونا مهم‌ترین عامل باشد، مد نظر قرار گرفت. طرح‌های زیست‌محیطی و همچنین تعهد افراد به کنشگری و صمیمیت عمومی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

بنا بر گفته‌ی Time Out، «ترکیب فوق‌العاده‌ی ترقی گرایی، پذیرش و ماندگاری» سانفرانسیسکو آن را به بالای فهرست برده است.

روح همبستگی

سان فرانسیسکو همچنین به خاطر واکنشش نسبت به همه‌گیری کرونا و قرار گرفتن در جمع یکی از شهرهای با بیشترین نرخ واکسیسناسیون در ایالات متحده مورد تقدیر قرار گرفته است.

به گفته‌ی Time Out، حتی در حین قرنطینه‌های سختگیرانه، اهالی سان فرانسیسکو راهی برای حمایت از یکدیگر پیدا می‌کردند. چرخش این شهر به سمت غذا خوردن در بیرون از خانه در پی همه‌گیری کرونا قرار است که دائمی باشد و Time Out با تمجید از این موضوع نتیجه را چیزی شبیه «یک مهمانی بیرون از خانه بزرگ» توصیف کرده است. فضاهای سبز شهر و صنعت تولید شاهدانه آن نیز یکی دیگر از عوامل مورد تمجید این وب‌سایت بود.

کارولاین مک‌گین، سردبیر سایت در بیانه‌ای گفته بود: «فهرست امسالِ ۱۰ شهر برتر جهان، به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده، به میزان سازگاری شهرها با شرایط همه‌گیری کرونا نگاه ویژه افکنده بود؛ آن هم در زمانی که خیلی از این شهرها نمی‌توانند از چیزهایی که به خاطر آن شهرت دارند، نظیر تفریحات، فرهنگ و مراودات اجتماعی بهره ببرند. ممکن است گمان کنید همه‌گیری دلیل تمایل به زندگی در شهر را از بین می‌برد ولی نتایج نشان می‌دهد که روح همبستگی از همیشه فراگیرتر است و مردم از یکدیگر و نیز کسب و کارهای محلی حمایت می‌کنند و حتی خیلی از ماها به کمی تفریح هم می‌پردازیم.»

در ادامه فهرست ۱۰ شهر برتر جهان به انتخاب Time Out را با هم مرور می‌کنیم.

۱- سان فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا

10 شهر برتر جهان

۲- آمستردام، هلند

10 شهر برتر جهان

۳- منچستر، انگلیس

10 شهر برتر جهان

۴- کپنهاگ، دانمارک

10 شهر برتر جهان

۵- نیویورک، ایالات متحده امریکا

10 شهر برتر جهان

۶- مونترآل، کانادا

10 شهر برتر جهان

۷- پراگ، جمهوری چک

10 شهر برتر جهان

۸- پورتو، پرتغال

10 شهر برتر جهان

۹- توکیو، ژاپن

10 شهر برتر جهان

۱۰- لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

10 شهر برتر جهان

بیشتر بخوانید:

با ۱۵ شهر دیدنی جهان از نگاه گردشگران آشنا شوید

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود