۸ وسیله مفید که بهتر است همیشه در کیف خود داشته باشیم

۸ وسیله مفید که بهتر است همیشه در کیف خود داشته باشیم

گاهی اوقات همراه داشتن یک سری وسیله‌ی به ظاهر پیش پا افتاده می‌تواند در یک وضعیت اورژانسی به دادمان برسد. ما در Bright Side می‌خواهیم نگاهی بیاندازیم به ۸ وسیله مفیدی که می‌تواند روزی جان‌تان را نجات دهد. البته امیدواریم هرگز مجبور به استفاده از آن‌ها نشوید.

۱- نمک

وسیله مفید

جدای از خوشمزه کردن غذا، نمک می‌تواند به عنوان ابزار دفاعی نیز به کار برود. هنگام خطر، نمک را به صورت کسی که به شما حمله کرده بپاشید و سعی کنید چشم‌ها را هدف بگیرید. این کار قدری به شما برای فرار وقت می‌دهد. به علاوه، اگر زمانی پیش آمد که مجبور بودید بر روی سطحی یخ‌زده یا لیز قدم بگذارید، تنها کافی‌ست مقداری نمک روی آن سطح بریزید تا بتوانید رویش راه بروید.

۲- کیف پول اضافی خالی

وسیله مفید

اگر مورد سرقت قرار گرفتید، کیف پول خالی می‌تواند به عنوان یک عامل حواس‌پرتی استفاده شود. وقتی دارید فرار می‌کنید، یک کیف پول خالی به طرف سارق پرت کنید. همین باعث می‌شود که بایستد و آن را بردارد. این طوری مدارک مهم و پولتان را از دست نخواهید داد و خواهید توانست که با موفقیت از مهلکه بگریزید.

۳- بطری با قابلیت استفاده مجدد

وسیله مفید

یک بطری شفاف می‌تواند چیزی بیش از وسیله‌ای برای آب خوردن باشد. بطری، می‌تواند به عنوان ابزاری برای دفاع از خود مورد استفاده قرار بگیرد. می‌توانید آن را به کمربند خود متصل کنید و آن را با سرعت دور سر خود بچرخانید.

۴- ساعت مچی

وسیله مفید

اگر ساعت مچی را مطابق تصویر در دست خود نگه دارید، تبدیل می‌شود به یک پنجه بوکس که می‌توانید از آن به عنوان وسیله‌ای برای دفاع شخصی و یا شکستن شیشه پنجره هنگام فرار استفاده کنید.

علاوه بر این، نشان دادن زمان هم خودش ویژگی مفیدی است که می‌تواند در صورت گم شدن در طبیعت به کمک‌تان بیاید. دانستن این که چه مدت زمان تا غروب خورشید باقی مانده، چه زمانی باید برای سپری کردن شب پناهگاه بسازید یا پیدا کنید، یا اینکه چه مدت زمانی در آب بوده‌اید می‌تواند ورق را به نفع شما برگرداند.

۵- برس مو

وسیله مفید

احتمالا همین الآن هم یک برس در کیف دستی‌تان دارید، اما علاوه بر وسیله‌ای برای مرتب کردن مو، برس می‌تواند به شما برای محافظت از خودتان کمک کند. اگر کسی به شما حمله کرد می‌توانید با برس‌تان به صورت و چشم‌های او بکوبید.

علاوه بر این، خیلی از مدل‌های برس مو را می‌توان از هم باز و از آن‌ها به عنوان مکانی برای مخفی کردن پول و کپی مدارک استفاده کرد. و اگر کسی در وسایل شما سرک بکشد، به احتمال زیاد برس مویتان را نمی‌دزدد.

۶- نخ دندان

وسیله مفید

داشتن نخ دندان باعث سنگین‌تر شدن کیف‌تان نمی‌شود. از نخ دندان می‌توانید برای محکم کردن بانداژ، بریدن غذا، استفاده به عنوان بند کفش در زمان ضرورت، گرفتن ماهی و یا حتی بستن دست یک فرد استفاده کنید.

۷- کیسه‌ی زیپ‌دار

وسیله مفید

کیسه‌های زیپ‌دار جای زیادی اشغال نمی‌کنند و وسایل شما را از آب در امان نگه می‌دارند. مواردی وجود داشته که نگه داشتن تلفن همراه در محفظه‌ای ضد آب جان عده‌ای را نجات داده است. به علاوه، این کیسه‌ها وقتی در معرض آفتاب قرار بگیرند، آب را تصفیه می‌کنند.

در زندگی روزمره، می‌توانید تکه‌ای کاغذ نظیر اطلاعات پزشکی، فهرست آلرژی‌هایتان و یا شماره تلفن آشنایان را در این کیسه‌ها نگه دارید تا در صورت بروز اضطرار، از آن‌ها استفاده کنید.

۸- شیشه عطر با قابلیت پر کردن مجدد

وسیله مفید

می‌توانید از چنین شیشه‌ای برای نگهداری آب، صابون یا حتی آب فلفل‌دار استفاده کنید چرا که می‌توان از آن به عنوان اسپری فلفل هم استفاده کرد. در صورت مورد حمله قرار گرفتن، چشم‌های مهاجم خود را مورد هدف قرار دهید و سپس فرار کنید.

کدام یک از این وسیله های مفید را در کیف خود حمل می‌کنید؟ آیا تا به حال در موقعیت اورژانسی قرار گرفته‌اید؟

بیشتر بخوانید:

۱۳ وسیله روزمره که کاربرد متفاوتی پیدا کردند

با ۱۲ استفاده غیرمعمول و کاربردی خمیر دندان در زندگی روزمره آشنا شوید

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود